Néhány napja Kathleen Kennedy megemlítette, hogy az élőszereplős Star Wars sorozattal mindenképpen szeretnének kezdeni valamit. De gyorsan le is hűtötték a kedélyeket. A TV Line megkereste a Disneyhez tartozó ABC csatornát és a Lucasfilmet is, hogy tudnak-e valami újdonsággal szolgálni a szériával kapcsolatban. De mindkét helyről azt a választ kapták, hogy egyáltalán nincs napirenden a dolog.
Paul Lee, az ABC elnöke annyit mondott, hogy a Lucasfilm jelenleg inkább a filmekre fókuszál és az ABC-nél jelenleg nincs beterezve semmi Star Wars-szal kapcsolatos program. A Lucasfilm képviselője pedig közölte, hogy a tévében csak az animációs projekttel törődnek.
2005-ben hintette el George Lucas, hogy szeretnének élőszereplős SW sorozatot, amely az eredeti és az előzmény trilógia közötti időszakban játszódik. Komorabb hangvételű történeteket ígértek, amelyekben az alvilági figuráké lett volna a főszerep. Úgy 50 részre elegendő forgatókönyv el is készült, de túlságosan drága lett volna a megvalósításuk.









