1

X-Force concept art

Az X-Men folytatások mellett a Fox más mutánsfilmeken is gondolkodik. Az X-Force csapat szintén be fog mutatkozni a vásznakon, Jeff Wadlow 2013-ban látott hozzá a forgatókönyvhöz, munkáját később Rob Liefeld, a képregényszéria alkotója eléggé dicsérte. Egyelőre nem ismeretes, hogy mikor indulhatna a forgatás, viszont Greg Semkow a projekt vázlataival foglalkozik és közzétett egy concept art-ot. E szerint a csapatot Kábel, Domino, Viharmadár fogják alkotni. A bal oldali hölgy kilétéről csak találgatni lehet. Talán Hope Summers vagy Psziché?

xforceconcept

 

 

5

Christopher Nolan II. világháborús filmet fog készíteni

nolanJelenleg Christopher Nolan azon kevés rendezők egyike, aki előtt nyitva áll bármelyik stúdió és producer ajtaja, alig várják, hogy belépdeljen hozzájuk. A direktor következő filmje a Dunkirk címen futó II. világháborús film lesz, amelynek forgatókönyvét ő maga írta.

A Warner korábban már bejelentette, hogy 2017. július 21-én kerül a mozikba egy Nolan-produkció, de akkor a részletek nem voltak ismertek. Mostanra kiderült, hogy valószínűleg Kenneth Branagh, Mark Rylance és Tom Hardy lesznek a főszereplők, a forgatási helyszínek kereséséhez már hozzáláttak.

A történet az 1940. májusi evakuációt meséli el, amely során 330.000 szövetséges katonát menekítettek ki Dunkerque-ből. A német támadás lényegében azért állt le pár napra, mert Gerd von Rundstedt úgy vélte, hogy könnyű célponttá, túlságosan sebezhetővé válnak. Hitler az offenzíva folytatása mellett döntött, ám ennyi idő alatt a britek megoldották a lehetetlennek tartott feladatot, így haderejük jelentős része is megmaradt.

4

Röviden: Circle

circleMit tennél meg azért, hogy élhess legalább még két percig?

50 ember tér magához egy sötét, vészjósló helyen, egy különös szerkezet körül állnak. Gyorsan rájönnek, hogy úgy két percenként belül valaki meghal. Ha valaki elhagyja a helyét azonnal elhalálozik. Mint kiderül, az emberek tudnak szavazni, el tudják dönteni, hogy ki legyen a következő áldozat. Beindulnak az agykerekek az egyéneknél, folynak az ötletelések és a szócsaták. Fekete, fehér, öreg emberek, terhes nő, kislány, rendőr, katona, széttetovált egyén és még lehetne sorolni. Eléggé változatos a felhozatal, a tömegben akad butább, gondolkodóbb-típus, úgy is mindegy-hozzáállású, érveket felhozó személy és vezéregyéniség. És ugye senki sem szeretne meghalni.

Aaron Hann és Mario Miscione műve eléggé érdekes, akár komoly társadalmi kritikát is megfogalmazhatnának. Csak éppen eléggé szűkös időt szabtak maguknak. A halálesetek közötti 2 perc alatt felvetnek ugyan lényeges kérdéseket, azonban a témákat a szűkös határidő miatt nem tudják alaposan kivesézni. Rengeteg karakter van, de kicsit megkedvelni, sajnálni vagy éppen azonosulni nem lehet velük.

Az alkotópáros erősen diktálja a tempót, hiszen másfél óra a végére kellett tudniuk a filmet (vagy végére akartak érni?). Annyit azért elérnek, hogy elgondolkodjunk, hogy vajon mihez kezdenénk, ha efféle szituációba keverednénk? A háttérben figyelnénk, hogy ne hívjuk fel magunkra a figyelmet vagy bólogatva beállnánk egy formálódó csapatba? Esetleg megpróbálnánk manipulálni mi magunk a tömeget? A Circle mélyebb mondanivaló,  egyúttal üresjáratok nélküli, egészen kellemes ütemű thriller-dráma. Eléggé érdekes, de mintha a rendezők nem merték volna kibontani a saját véleményüket a társdalomról. 60 % Olvasd tovább

6

2015-ben ezeket a filmeket torrentezték le a legtöbbször

interstellarkep22Ha valaki megkérdezte volna, hogy melyik film volt idén a legkedveltebb a torrentezők körében, akkor némi fejvakargatást követően az Ultron korát (Age of Ultron) vagy esetleg a Jurassic World-öt mondtam volna. De nem, 2015-ben a Csillagok között (Interstellar) volt a legkedveltebb a letöltők között az Excipio cég szerint, amely a torrentezést figyeli.

Christopher Nolan sci-fijét közel 47 millió alkalommal szedték le. Mögötte a Halálos iramban 7. (Furious 7) áll, amit a Bosszúállók 2 (Avengers 2) és a Jurassic World. A lista negyedik helyére befért a Mad Max: A harag útja (Mad Max: Fury Road), amely a mozikban jócskán kevesebbet hozott, mint az előbb említett négy produkció. A felsorolást átböngészve a 11. pozícióban a Focus – A látszat csal (Focus) található, a Will Smith főszereplésével készült alkotás csupán 159 milliót gyűjtött be világszerte a mozikban, ami a legkisebb eredmény a top 14-ben.

Érdekességképpen meg kell említeni, hogy tavaly 30 millió letöltés is elég volt az elsőséghez. A Wall Street farkasa (Wolf of Wall Street) érte el ezt a számot, Martin Scorsese rendezését a Jégvarázs (Frozen) követte 29,9 millióval. Olvasd tovább

9

Box Office: Vele van az Erő

starwarscoverAmerikai box office

Eléggé kevés volt az esély, hogy a Star Wars lecsússzon az első helyről. J.J. Abrams rendezése magabiztosan áll az élen, nem valószínű, hogy a következő hetekben más produkció le tudja szorítani. Általában véve a hatalmas eredményt produkáló filmek a következő hétvégén nagyobb csökkenéssel néznek szembe. De Az ébredő Erő (The Force Awakens) 38 %-kal hozott kevesebbet. 544 millió dollárnál jár!! Ennek fényében esélyes, hogy összejöjjön az 1 milliárd hazai földön? Az bizonyos, hogy a következő 1-2 hétben könnyen lehagyja a legtöbb bevételt hozó filmeket. Ó és nemzetközi szinten összesen 1 milliárd felett jár. Lenyomja az Avatar 2,8 milliárdját?

Will Ferrell és Mark Wahlberg vígjátéka dacolt az Erővel és eléggé korrekt eredményt produkált. A két színész legutóbb A pancser police-szal (The Other Guys) értek el szép bevételt és most bebizonyították, hogy nem csak a véletlennek volt köszönhető a kasszasiker. A közel 39 millió dollár csak a második helyre volt elég, de garantálható, hogy bőven túl fognak jutni a száz millión. Olvasd tovább

4

Újabb Deadpool előzetes

deadpoolAz elmúlt napokban eléggé pörgött a Deadpool marketingkampány és úgy két héttel ezelőtt megszellőztették, hogy karácsonykor jön az újabb előzetes is. És ahogy ígérték be is futott a trailer, egy három perces verzió és kikerült a netre egy kissé visszafogottabb videó. A másodpercek többségét már láttuk, de akad azért jó néhány érdekesség. Gina Carano karaktere kőkemény lesz, Kolosszus is meglepődik, hogy mennyire erős. Olvasd tovább

2

A Mad Max: A harag útja az idei év egyik legjobb filmje Quentin Tarantino szerint

madmaxkep3Quentin Tarantino eléggé elfoglalt, sorra adja az interjúkat új filmje kapcsán. Az Aljas nyolcas (Hateful Eight) bemutatóján, a vörös szőnyegen sikerült a Premiére francia lap egyik riporterének megkérdeznie, hogy melyik alkotás tetszett idén neki a legjobban.

„Van otthon egy 35 mm-es verzióm a Mad Max-ből. A hétvégén háromszor is megnéztem. Eleinte nem is akartam rászánni magam. Úgy gondoltam, hogy mégis milyen Mad Max az, amiben nem játszik Mel Gibson? Nem érdekel. Egy olyan világban, ahol létezik Mel Gibson miért Tom Hardy-t szerződtetik helyette? Meg is akartam mondani a magamét, leírni a #NotMayMay-et. Aztán megnéztem a filmet és azt kell mondanom, hogy veszett jó és Hardy is remek benne, ezt be kell ismernem.”

Valószínűleg Tarantino hamarosan közzétesz egy listát az idei év legjobbjairól. Talán akad közte viszonylag ismeretlen produkció, amelyet aztán felkap a média. Így volt a Csúnya, gonosz bácsik (Big Bad Wolves) izraeli film esetében is.