Habár a nemzetközi eredményekkel együtt szép lesz jó néhány költséges film végösszege, de az amerikai stúdióknak fel van adva egy nagyon fontos lecke. Rá kell jönniük, hogy mivel tudnák a hazai közönséget behúzni a mozikba. Jól látható, hogy a 3D ellenére sem volt idén olyan produkció, ami átlépett volna a 300 millió dolláron. 2014-ből eltelt hat hónap és egyelőre úgy tűnik, hogy csak a Transformers: A kihalás kora tudja meghódítani ezt a hatalmas összeget. A többi produkció a szép nyitány után gyorsan visszavett a tempóból és elég nyögvenyelősen tudott áthaladni a 200 millión, at 90 millió felett nyitó Godzilla is erősen küzd, hogy átpréselje magát ezen a vonalon. És ha előretekintünk, egészen novemberig jutunk, míg találunk egy filmet, amely biztos, hogy gigantikus eredményt ér el. De vajon Az éhezők viadala folytatásig lesz-e 300 milliós bevétel?
A Deadline cikkében leírja, hogy a 2013-as évhez képest eddig 8 %-os visszaesés mutatkozik és a nyári bevétel 14,9 %-kal múlja alúl a tavalyit. Akkor a Vasember 3 indította a hollywoodi nyári időszakot, majd jött A nagy Gatsby, a Sötétségben – Star Trek, Halálos iramban 6, Szörny Egyetem, Z világháború és az Acélember.











