A Feláldozhatók visszatérnek Barney Ross-szal (Sylvester Stallone) az élen, hogy eddigi legbrutálisabb ellenségükkel nézzenek szembe. Barney, a profi főnök már megszámlálhatatlan bevetést vezetett, rengeteg szövetségest szerzett, és ellenségei számát is szépen gyarapította. Ám akivel most kell megbirkóznia a veterán zsoldosnak, arra ő sem számított…
Váratlanul felbukkan Barney egykori társa, Conrad Stonebanks (Gibson) akivel annak idején együtt alapították meg a verhetetlen Feláldozhatók csapatát. A tömeggyilkossá vált egykori csapattag, a könyörtelen fegyverkereskedő egyszer már megmenekült Barney karmai közül, és most bosszúra éhes: végleg le akar számolni egykori bandájával, célja, hogy kiiktassa a Feláldozhatókat. Ám Barneynak is megvan a maga terve. Fiatal zsoldosokkal frissíti a csapatot, akik gyorsaságukkal, technikai tudásukkal felrázzák a berozsdásodott gépezetet. És megkezdődik az eddigi legszemélyesebb Expendables –hadjárat. Olvasd tovább
Doug Liman a győzelembe menekül
Zajlik a világbajnokság. Furcsa, hogy Hollywood nem készült erre az eseményre egyetlen filmmel sem. Lehet, hogy a jenkiknél inkább az amerikai futball a menő, de Európában és Ázsiában bizonyára nagy sikert aratott volna egy izgalmas alkotás. Lehet készülni a következő nagyobb kupára.
A Warnernél formálódik az 1981-ben bemutatott Menekülés a győzelembe (Victory) remake-je, amihez viszont Fábri Zoltán 1961-es műve, a Két félidő a pokolban szolgáltatta az ötletet. A forgatókönyvét Gavin O’Connor szállíthatja le. Ki is nézték a rendezőt, a leginkább akcióban jártas Doug Limant kérték fel a film ledirigálására. Legutóbbi munkája, A holnap határa (Edge of Tomorrow) nemzetközi szinten szépen helyt állt.
A 81-es produkció a II világháború idején, a nácik által megszállt Párizsban játszódik egy fogolytáborban, ahol akad néhány ismertebb játékos is. Adódik a nagy ötlet: focimérkőzést lehetne szervezni a katonák és a rabok között. Azonban az ellenállóknak is beugrik egy jó gondolat: a meccs alatt meg lehetne szöktetni a foglyokat. A filmben játszott Sylvester Stallone és Michael Caine is.
Steve Pink rendezi az Overnight vígjátékot
Átesett néhány változáson az Overnight. Miután a Sonynak mégsem kellett a projekt a Disney karolta fel, majd Ruben Fleischerrel tárgyaltak a rendezéssel kapcsolatban, de az alku nem jött létre. Steve Pink, a Vissza a jelenbe (Hot Tub Time Machine) és a Felvéve (Accepted) alkotója viszont ráért és sikerült minden részletben megegyezni vele.
Oren Uziel írta a forgatókönyvet, amelyet a Reszkessetek betörőkhöz (Home Alone) hasonlítottak, a történet ezúttal egy játékboltban játszódik. Egy elvált apuka megpróbál közelebb kerülni fiához, így jutnak el a boltba is, ahol túszul ejtik őket.
Frank Darabont dirigálhatná a Hófehér és a vadász 2-t
Frank Darabont néhány évvel elkeseredetten úgy nyilatkozott, hogy túlságosan is megváltozott a stúdióvezérek gondolkodása. Amikor egyik forgatókönyvével házalt az egyik fejes körbedicsérte művét. Majd a végén azt mondta, hogy van egy kis bökkenő. Hogyan tudnák a behúzni a tiniket a filmre?
Úgy tűnik, hogy Darabont csak beadta a derekát és ízig-vérig stúdiófilmet készíthet. A Hófehér és a vadász (Snow White and the Huntsman) rendezői széke üresen árválkodott, Gavin O’Connor és Andy Muschietti is esélyes volt, hogy beleüljön, de az Universal és a producerek Darabont mellett tették le voksukat. Egyelőre a szerződés még nem köttetett meg, de elvileg erre hamarosan sor kerül.
Ezúttal nem Hófehér lesz a főszereplő, hanem a Vadászra fókuszálnak. Éppen ezért Kristen Stewart nem tér vissza, azonban nincs kizárva, hogy pár perc erejéig látható lesz. A bemutató 2016-ban esedékes.
Hivatalos: lesz Tűzgyűrű 2
A költséges Tűzgyűrű (Pacific Rim) súlyos bukásnak bizonyult Amerikában, de a nemzetközi bevételek kihúzták a pácból és a stúdió vezére megemlítette, hogy házimozis forgalmazásban is jól teljesített. Guillermo del Toro rendíthetetlenül írta a folytatás forgatókönyvét, mivel neki nem szólt senki, hogy nem tartanak igényt a következő részre és a Legendarynél is úgy beszéltek róla, hogy nincs kizárva a következő rész.
Véget ért a várakozás, a Tűzgyűrű 2 (Pacific Rim) el fog készülni. Hivatalos! 2017 április 7-re tűzték ki a bemutatót, de még előtte leadnak egy animációs sorozatot is. Annyi változás már biztos lesz, hogy a Warner helyett ezúttal az Universal forgalmazza a produkciót.
InterCom hírlevél
Gary Oldman, a rajongó (12E)
A világhírű színész interjút adott a Playboynak, amelyből kiderült, hogy vannak olyan hollywoodi szuperprodukciók, amelyeket kifejezetten kedvel – és nem csak azért, mert játszik bennük. Ezek közé tartozik A majmok bolygója-franchise is: „Ahogy mindenki, én is rajongója voltam az eredeti filmeknek. Ráadásul az új film forgatókönyve is nagyon tetszett.”
Oldman több korábbi szerepe is megkövetelte, hogy a forgatás előtt órákat töltsön a maszkmestereknél. A majmok bolygója – Forradalom (12E) (Dawn of the Planet of the Apes, bemutató: július 17) forgatásán viszont kicsit irigyelte a kollégáit, akik a majmokat játszották: „Nem voltak elmaszkírozva, hanem furcsa búvárruhaszerű holmikba bújtak, amelyeken érzékelők voltak, a fejükhöz pedig kamera volt rögzítve. Így sokkal jobban láttuk az arckifejezésüket. Viszont forgatás közben fogalmam sem volt, hogy a kész filmben hogyan is fognak kinézni. És talán azt bánom a legjobban, hogy nem készültek rólam olyan kulisszák mögötti fotók, mint annak idején Charlton Hestonról, aki a majommaszkos színészekkel cigizett a forgatási szünetekben. ”
IC Press Olvasd tovább
Life After Beth előzetes – Aubrey Plaza, a zombibarátnő
Dane DeHaan egy átlagos srácot alakít, szereti barátnőjét és amikor hirtelen elhalálozik azt kívánja, bárcsak elmondta volna az érzéseit, megoszthatta volna mély gondolatait. Majd legnagyobb megdöbbenésére Beth (Aubrey Plaza) visszatér a sírból. Kissé furcsa ugyan, de miért ne örülne ennek. Azonban Beth kissé furcsán viselkedik és sajnos kedvenc csemegéje az emberi hús lesz.
Az író-rendező Jeff Baena pályafutását nem nehéz áttekinteni, eddig csupán egyetlen forgatókönyvet tett le az asztalra és hát a Multik haza! (I Heart Huckabees) sem mostanában volt. Anna Kendrick, John C. Reilly, Molly Shannon és Cheryl Hines erősíti a filmet. Olvasd tovább
Újabb előzetes A vihar magjának
Steven Quale a James Cameron 3D-s iskolában nevelkedett, majd a Végső állomás 5 (Final Destination 5) rendezői székében találta magát. Újabb 3D-s filmre készül, a mozikban régen próbálkoztak tornádós produkcióval, tehát valakinek tesztelnie kellett, hogy egyáltalán érdekli-e a közönséget.
A történet sem túl bonyolult és hogy biztosított legyen a feszes tempó egyetlen nap alatt játszódik. Silverton városkára több tornádó is lecsap, Richard Armitage, Sarah Wayne Callies, Alycia Debnam-Carey, Arlen Escarpeta próbálja túlélni a nehézségeket. Hazai bemutató augusztus 14.
Heti bemutatók
Transformers: A kihalás kora (Transformers: Age of Extinction): Egy pénzügyi nehézségekkel küzdő önjelölt feltaláló és szerelő hazavisz egy lerobbant kamiont, amiről kiderül, hogy az Autobok fővezére. Nehéz idők járnak az alakváltókra, mert az emberek vadásznak rájuk. Olvasd tovább
Stb…
Gary Oldman a Playboynak adott interjút. Többek között megemlíti, hogy nagyon kedvelte a True Detective sorozatot és úgy véli, hogy Matthew McConaughey egyre jobb és jobb lesz. Kiállt Mel Gibson mellett, Hollywoodot képmutatónak tartja. Itt elolvasható.
Kiderült, hogy Harrison Ford nem csak a bokáját törte el, hanem a lábát is. Felröppentek olyan pletykák, hogy a Star Wars 7 bemutatója eltolódhat, mert a színésznek hosszabb időre van szükséges a lábadozásra. És mivel Tom Cruise is megjelent a forgatás helyszínen, rögtön szárnyra kapott a szóbeszéd, hogy ő is kap egy szerepet a filmben. Plusz – szintén állítólag – a mandalorianok is felbukkannak a történet során.
Daniel Radcliffe azt mondta, hogy boldogan bevállalná Robin szerepét a Batman rebootban.
Simon Kinberg szerint Ridley Scott következő filmje a The Martian lesz.
Scott Cooper filmet készít a Granite Mountain Hotshots tűzoltó csapatról, akik a Yarnell Hill-i futótűznél hősiesen helyt álltak 2013-ban. Szinte az egész brigád odaveszett, 19-en haltak meg az oltás során, csupán Brendan McDonough élte túl.
Julie Taymor rendezi az A Midsummer’s Night Dream színdarab filmváltozatát. Olvasd tovább
Vázlatok a Setét toronyhoz
Ron Howard grandiózus elképzelése jól hangzik ugyan, de jelenleg nincs olyan ember Hollywoodban, aki pénzt merne áldozni a Setét torony (The Dark Tower) adaptációra. A direktor Stephen King regénysorozatából trilógiát szeretett volna forgatni, két film között pedig sorozat formában folytatódott volna a történet. Először az Universal gondolkodott a lehetőségeken, majd kihátráltak a tervezet mögül. Howardék a Warnernél próbálkoztak, de idővel a magas pénzügyi kockázat miatt itt sem kapták meg a szükséges költségvetést.
Gregory Hill honlapján tett közzé néhány vázlatképet, ezek még azokban az időkben készültek, amikor az Universalnál pihent a projekt.
The Prince előzetes – Elrabolva koppintás Bruce Willissel
Kíváncsi vagyok, hogy 50 Cent mikor lép fel közösen Bruce Willis-szel és John Cusack-kel. Ha már ennyire összebarátkoztak, talán a színpadon is rappelhetnének közösen. (Képzeljük csak el. Vagy inkább ne!). 50 Cent nem csak a zenei világban ténykedik és olykor bevállal egy-egy szerepet vagy éppen producerként húzza-vonja egy produkció szekerét. Willis-szel a Tüzes bosszú (Fire with Fire) és a Felültetve (Setup) B kategóriás akciókon dolgozhatott együtt, Cusack a The Frozen Ground thriller kapcsán ismerheti.
Jason Patrick alakítja azt a visszavonult gengsztert, akinek lányát elrabolják, így kénytelen újra erőszakos eszközökhöz folyamodni. Szóval lesz egy kis (vagy inkább nagy) Elrabolva (Taken) beütése. Brian A. Miller, a House of the Rising Sun és az Officer Down alkotója rendezte a filmet. Olvasd tovább




