A sereg nem enged (Stop-Loss) egy igazán jó film is lehetett volna, dráma akcióval körítve, de sajnos nem lett az. A gyártó az MTV, azaz a Music Televison talán úgy gondolta, ha a csatorna nézői elmennek megnézni az alkotást, az már teljes siker. Pedig jobb lett volna egy profibb rendezőt szerződtetni, mert Kimberly Peirce (ha nem számítjuk a The L Word egy epizódját) utoljára 1999-ben készített filmet. Iraki háború a fő téma, drámával a középpontban. A kezdeti jelenet egy utcai harcot mutat be, amiben nincs erő, nem látványos (pedig lett volna honnan tanulni, mondjuk A királyságból vagy a Sólyom végveszélyben-ből). Brandon King (Ryan Philippe) leszolgálta az idejét, leszerelne, de még visszaküldenék a veszélyzónába, ahova neki már semmi kedve sincs menni, ezért dezertál. Az összhatást jelentősen rontja a szinkron, amely nem sikerült jól, érzésem szerint feliratosan jobb lett volna megtekinteni. 40 %
60 %
27 idegen igen (27 Dresses)

Owen Wilson és Vince Vaughn az Ünneprontók ünnepében esküvőkön vettek részt meghívás nélkül csak úgy a buli kedvéért. A 27 idegen igenben Jane (Katherine Heigl) pedig a munka miatt vesz részt az ilyen ceremóniákon, néki köszönik meg a végén, hogy minden pazarul ment. Az oltár mellett áll mindig, de előtte sosem. Pedig szerelmes ő, a főnökébe nem másba. Csakhogy feltűnik egy újságíró (James Marsden), akinek a világa szintén az esküvők körül van, de ő inkább ír róluk, így kicsit bekavar Jane világába. Teszi ezt szintén Jane húga (Malin Akerman), aki alig száll le a gépről szinte máris összejön Georgedzsal, Jane főnökével.
Michael Clayton (Michael Clayton, 2007)

Michael Clayton pókerezik, a lapjárás nem neki kedvez. A játszma végeztével telefonhívást kap, egy klienshez kell kiszállni, az illető bajban van. Clayton az egyik legnagyobb ügyvédi irodának dolgozik, ő az, akit akkor hívnak, ha el kell simítani valami, magyarán ő a „takarító”. Miután végzett a rábízott feladattal, a kocsijába ülve tovahajt. Egy füves-rétes-erdős.-dimbes-dombos vidéken lovakat lát, kiszáll a kocsiból, közelebbről való szemrevételezés céljából. Miközben a pacikhoz baktat, a kocsija tűzgolyóvá változik, felrobban szépen. Nem kétséges valakik el akarták tenni láb alól Claytont. De vajon miért? Visszarepülünk az időben négy nappal az események megismerése végett. Arthur Edens (Tom Wilkinson) az iroda sztárjogásza, egy tárgyalás során kicsit megzakkan, a cégének hátat fordít és annak a védelmére kel, kit a jog eszközeivel sárba kéne tiporni. A lelkiismeret feltámadt, halleluja. Claytonnak kellene visszaterelni az eltévedt báránykát a helyes útra, aki egyben a barátja is. De ahogy előrébb halad a sztori kezdi átlátni a dolgok szövevényes hálóját.
Charlie Wilson háborúja (Charlie Wilson’s War, 2007)
Csak röviden…
Kiadatás (Rendition): Abasi Fawal, egy börtönigazgató ellen merényletet követnek el egy észak-afrikai városban. Fawal túléli, az áldozatok között egy amerikai is akad. A CIA letartóztat egy egyiptimoi férfi és a börtönigazgatóra bízzák, aki egy CIA ügynök felügyelete mellett kezdi meg a kihallgatást. A történet lassan halad előre, a rendező ráérősen mutatja be az eseményeket. Kár, hogy egy idő után már a csak az óránkat nézzük, hogy mikor lesz vége a filmnek. Gavin Hood következő filmje a Wolverine lesz, amit ha így fog megcsinálni, akkor már most lehet temetni Rozsomákot, az öngyógyító képessége mit sem fog érni. 🙂
Elizabeth: Az aranykor: A szűz királynő története folytatódik 10 év után. I. Erzsébet királynő trónjáért továbbra is folyik a harc, a királynő nem bízhat a rokonaiban sem. A római egyház és az inkvizíció hatalmas hadserege is fenyegeti Angliát. Nem is olyan rég néztem meg az első részt, egy jó közepest adnék rá. A folytatás azonban sokkal jobb. 60 %
Az invázió (The Invasion) – kritika
Vannak olyan alapanyagok, amelyeket többször fel lehet használni, Hollywood pedig nem szokott tökölni ilyenekkel és mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül nyúl ugyanahhoz a dologhoz többször is. Itt nem létezik olyan, hogy valamit nem lehet folytatni vagy újraforgatni. A testrablók támadása immáron negyedik verzióban támad a filmvásznon (különféle átiratai meg ezerféle darabban a tékákban).
V mint vérbosszú (V for Vendetta, 2005)

A filmről itt is szó esett.
A nem túl távoli jövőben Angliában járunk, a rendszer kissé “elnáciasodott” vagy valami hasonló. Aki gyanús vagy nem tetszik a képe azt kivonják a forgalomból, este lecsapnak rá aztán hello. Egy álarcos legény azonban színre lép és jó nagyot durrant bemutatkozásképp és megmondja a frankót: egy év múlva a Parlamentből csinál törmeléket. Méghozzá a tévében adja elő a tervét. Ez nagyon nem tetszik a hatalmon lévó “jóembereknek”. V-nek segítője is akad Evey.
A képregényhez volt szerencsém, egy részét olvastam, nem igazán fogott meg.
A film se túlzottan. Dumálnak, nyomják néha a magasztos eszme dumát,egy két akciót leszámítva semmi átlagon felülit nem kapunk.
Pedig ha szétnézünk a stáblistán jogosan tehetnénk fel a kérdést: miért nem lett ez jobb? Oké, oké nézhető . De azért jópáran nagyobb durranást vártak, mint ami lett belőle. Joel Silver is összekaparhatná magát valahogy. A Wachowski tesók meg régebben jobban nyomták.
Az imdb-n a 144.-ik legjobb film. Érdekes. Értékelés: 60 %
Büdzsé: 54 M $
Csak röviden…
Lady in the Water / Lány a vízben: Kedvelem a meseszerű filmeket általában, tavaly a Grimm tesók kalandjain nagyon jól elvoltam. Itt is volt minden ami kellett egy ilyen mese jellegű filmhez, sellő, farkasnak látszó miújság, őrző, stb. Adva van egy házmester no meg egy csomó lakó. A házmester (Paul Giamatti) új lakót fogad be a medencéből (Bryca Dallas Howard- néz bambán előre egész idő alatt). A mese pedig kezd összeállni, mit kéne csinálni, mik a részletek, stb. Shyamalan a Hatodik érzékkel berobbant a köztudatba, bár maga a film unalom, de a csattanó veszett jó volt, a Jelek és a Sebezhetetlen már igazán jó volt, de a Falu-val frankón lerombolta a “csak jó filmeket készít nagy csattanó véggel” státuszát. Állítólag gyerekeinek írta, jobb is lett volna ha megmarad számukra. A film 75 millába kóstált, már nem is csodálkozom, hogy mi került benne ennyibe. Értékelés: 30 %
Csak röviden…
London: Syd (Chris Evans) megtudja, hogy volt barátnője (Jessica Biel) elutazik, búcsúpartyt rendeznek neki, de őt nem hívták meg. Azért ő beállít már kezdéskor egy fickóval (Jason Statham sok hajjal), akitől épp drogot vett. Befészkelik magukat a fürdőszobába, dumálgatnak, kokóznak az arra betévedőkkel, miközben kinn már folyik a party. A film úgy mutatja be a drogozást, mintha ettől semmi baja nem lenne az embernek, beszívnak néhány kiló kokót és alig látszik valami. Végülis nem e körül forog a story, de azért álljon már meg a menet. Mindenesetre nézhető. Értékelés: 60 %
Csak röviden…
Norbit: Eddie Murphy unatkozhatott valószínű és kitalált megint egy olyan filmet, ahol több szerepet is alakíthat, saját szórakozására, meg még pénzt is kapott hozzá. Norbit egy árvaházban nő fel, ahol is Rasputia nevű dagadt tonnás lány kinézi magának, lesz ebből házasság is. Eleve nem hangzik túl jó vígjátéknak és egy ideje Eddie Murphy se garancia arra, hogy minőségi vígjátékot lásson az ember, mégis reménykedtem valahol. Nem kellett volna, végigszenvedni se kellett volna.








