A Marvel Filmes Univerzumának elindulása után a képregényrajongók azt kívánták, hogy a cég bár ne bántak volna oly könnyelműen a jogokkal és reménykedtek, hogy esetleg idővel visszaszállingóznak a hősök oda, ahová valók. Régebben a Fox alaposan bevásárolt, az X-Men-en kívül Fenegyerek, illetve a Fantasztikusok is hozzájuk kerültek. Elsőként a mutánsok mutatkoztak be, majd jött a többi film is. Legjobban az X-Men franchise futott be, a vak igazságosztó és az F4 egy időre lepihent. Szinte az utolsó pillanatban eszméltek rá a Foxnál, hogy bebukhatják a félretett hősök jogait, a Fenegyereket nem is tudták időben mozgásba lendíteni, de nem hagyták, hogy Reed Richardsék is távozzanak tőlük. A végeredmény? Kapott már elég sok negatív kritikát a stúdió egyes filmjeiért, de erre biztosan emlékezni fognak évek múlva. Hiszen már a kezdetektől hatalmas elutasítás övezte a produkciót és utálkozva tekintettek már a kezdetektől az elképzelésekre. És még a film sem lett jó.
Kinek a hibája? Ha lehiggadnak a kedélyek, évek múltán valaki majd ír egy tartalmas szösszenetet a nézeteltérésekről és vitákról (állítólag a Josh Trank /Az erő krónikája/ és Miles Teller majdnem bunyózott is egyet). Volt már rá példa, hogy arról lehetett hallani, hogy a stúdió és a rendező a munkálatok alatt nem volt közös nevezőn, de a nagy erőlködések után egészen korrekt filmet tudtak összevágni (pl. Z világháború, Alien 3). Olvasd tovább














