8

Schwarzenegger szerint lesz újabb Terminator film

terminatorgenisiskep10A Paramount nem igazán akar újabb Terminator filmet készíteni, így egyelőre a franchise sorsa eléggé kérdéses. Készül-e vajon újabb rész? Lesz-e valamiféle bejelentés? Arnold Schwarzenegger a Fandangonak beszélt erről: „Csak azért mert a Paramountnál nem akarnak semmit kezdeni a Terminatorral nem jelenti azt, hogy a másik 15 stúdió sem akar. Szóval egyáltalán nincs vége a franchse-nak. Mármint úgy értem, hogy folyhatnak tárgyalások más stúdióval is. Részleteket nem árulnék el, majd szépen be fogják jelenteni. De azt elmondhatom, hogy a Terminatornak nincs vége. És azért gondoljunk arra is, hogy 2018 után James Cameron visszakapja a jogokat és biztos, hogy folytatni fogja.”

Korábban Cameron arról beszélt ha visszakerül hozzá gyorsan félre is teszi, hiszen ő a T2-vel lezártnak tekinti a franchise-t. Ám év elején már úgy nyilatkozott, hogy a mai modern időkben, a digitális korszakban nagy lehetőségek rejlenek egy újabb produkcióban, eléggé időszerű lenne belevágni a következő felvonásba.

1

Ingrid Goes West előzetes

ingridgoesA Sundance Fesztiválon keltett feltűnést a dramedy. Aubrey Plaza játssza a mentálisan kissé instabil Ingrid Thorburn. Megszállottjává válik az Elizabeth Olsen által játszott közösségi médiában közismert Taylor Sloane-nak, aki eléggé felkapottá válik a közösségi médiában. Elhatározza, hogy mindent hátrahagy, elköltözik Los Angeles-be és megismerkedik Taylorral. Azonban megszállottsága és viselkedése is egyre rémisztőbb lesz. Matt Spicer rendezése augusztusban debütál az amerikai mozikban. Olvasd tovább

1

Alien: Covenant tv spotok

alienpostercovenant5 évet kellett várni, de csak elkészült a Prometheus folytatása. Ridley Scott idén leszállítja az Alien: Covenant filmet, remélhetőleg minden rajongó elégedett lesz a filmmel? Bár ugye az előzménytől is sokan csodát vártak és a végén rengetegen csalódtak. A stúdió kidobott 3 tv spotot, egyúttal április 26-án lesz az Alien nap. Szóval számíthatunk rá, hogy a Fox stúdió esetleg több érdekességet is megoszt a világgal a franchise-zal kapcsolatban.

Olvasd tovább

7

Luc Besson eredetileg Mel Gibsonnak szánta Az ötödik elem főszerepét

Nem is oly rég jött ki a Valerian új előzetese, ennek kapcsán Luc Besson, a sci-fi rendezője a Redditen válaszolgatott a feltett kérdésekre. Szóba került Az ötödik elem és a Leon, a profi is.

Ha Bruce Willis nemet mondott volna, akkor ki játszotta volna a főszerepet?

Először Mel Gibsonnak szóltam, pont ott volt a Warnernél az irodája az enyém mellett. Minden reggel bejött hozzám és arról beszélt, hogy mit gondol a filmről. De 3 hónap után végül passzolta a lehetőséget, viszont jó barátok lettünk. Ezek után csakis Bruce jöhetett szóba.

ötödikelem

Ruby Rod szerepére volt eleve kinézett személyes, amikor formálódott a forgatókönyv? Chris Tucker mennyire változtatott a karakteren, többé-kevésbé így volt megírva?

Kifejezetten Prince-nek szántam a szerepet. Találkoztam vele, rá is bólintott, de aztán elment egy 10 éves koncertkörútra. Nem tudott időt szakítani. Amikor hozzáláttam a szereposztáshoz Chris Tucker és Jamie Foxx volt a két végső jelöltem. Jamie csodálatos volt, pont olyan, mint Bruce, viszont Chris úgy nézett ki, mint egy rák, tudtam, hogy sokkal viccesebb lesz. Olvasd tovább

11

Páncélba zárt szellem (Ghost in the Shell)

ghostintheshellpostermagyar

 

A kritikát köszönöm Mini Me-nek. 

Egy olyan jövőben járunk, ahol lassan már eltűnnek a határok az emberek és a gépek között. A technikai fejlettség olyan fokára jutottunk, amikor „kiberalkatrészekkel” cserélhetjük ki a szerveinket vagy éppen az egész testünket „tuningoltathatjuk”. Már nem jelent akadályt a Hanka vállalat számára, hogy emberi agyat és ezzel öntudatot, érzelmeket és ösztönöket ültessenek át robottestekbe. Az első sikeres kísérleti alany pedig nem más, mint történetünk főhőse, Mira Killian, az Őrnagy (Scarlett Johansson), akit Dr. Ouelet a Hanka vezető fejlesztője és Cutter a cég ügyvezetője alkot meg. Miután sikerrel járnak, Mirát a 9-es Részleg elnevezésű antiterrorista és kiberbűnözés elleni szervezet állományába helyezik, ahol speciális küldetések elvégzésével bízzák meg, társaival a robosztus, ám lágyszívű Batou-val (Pilou Asbaek) és a még teljesen ember Togusa-val (Chin Han). Az egység parancsnokát Daisuke Aramakit, az idős, ám rendkívül népszerű japán színész Takeshi Kitano alakítja. Olvasd tovább

1

Box Office: Bébi Úr lenyomta Őrnagyot

babybossÉszak-Amerikai box office
Új bemutatók
Több elemző úgy vélte, hogy nagy csata lesz a bevételi lista első helyéért. Ugyanis a Szépség és a Szörnyeteg (Beauty and the Beast) továbbra is bitang erős számokat produkálhat, de beköszönt Bébi úr (Baby Boss) is és az animációtól szintén nagy eredményeket vártak. A jóslat bejött, a DreamWorks animációjának sikerült az élre törnie.

A Deadline leírása szerint az első előzetes a stúdió történelmében az egyik legnagyobb nézettséget produkálta. Több, mint 100 millióan látták, a következő trailer is 71 millió alkalommal látták. Ráadásul a főszereplő hangját kölcsönző Alec Baldwin manapság különösen népszerű, mivel az SNL-ben szenzációsan játssza Trump elnököt. A közösségi médiában Bébi úr úgy 344 millió követőt tudhat magáénak, ami eléggé szép. Olvasd tovább

0

A múmia újabb előzetese

boutellamumiaAz Universal a 90-es években támasztotta fel A múmia (The Mummy) franchise-t, méghozzá egy akciódús, humoros és viszonylag könnyed hangvételű történetet faragtak belőle. Majd a stúdió bevetette a Marvel sémát, vagyis az egykori horrorikonokkal szeretne mozis univerzumot létrehozni. Ennek első lépéseként itt A múmia, a címszereplő Sofia Boutella lesz, Tom Cruise és Annabelle Wallis próbálhatja megállítani. Az előzetes alapján pedig egyértelműen leszűrhető, hogy ezúttal a viccelődést a háttérbe szorítják, némileg horrorisztikusabb lesz, bár azért erősen kétséges, hogy bevállalják az R kategóriát.  Olvasd tovább

0

Annabelle: Creation előzetes

annabellesequelA napokban perelte be Gerald Brittle a Warner stúdiót, a szerző ugyanis régen régen a Demonologist könyvében írt a Warren házaspárról, akiket a Démonok között (The Conjuring) franchise-ban is láthattunk. Brittle szerint a stúdió erősen merített művéből, éppen ezért kártérítést követel. Mi lesz ennek a vége? Nos, mindez nem állítja meg a Warnert, mivel máris jön az Annabelle következő része.

Az Annabelle úgy 257 millió dollárt termelt világszerte, így világossá vált, hogy a spin off kap még egy folytatást. Ezúttal David F. Sandberg, az Amikor kialszik a fény (Light Out) rendezője vehette kezébe a gyeplőt, viszont a forgatókönyvet ismét Gary Dauberman írhatta. Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Anthony LaPaglia és Miranda Otto rémüldözhetnek a horrorban.

A történet a bábkészítőre és nejére összpontosít. Gyermekük 20 évvel ezelőtt hunyt el. Úgy döntenek, hogy házukba befogadnak néhány lányt, miután a közeli árvaház bezárt. És a lányok találkoznak a férj művével, Annabelle-lel. Olvasd tovább

0

Az Arthur király: A kard legendája következő előzetese

kingarthur1Guy Ritchie következő rendezése, vagyis az Arthur király: A kard legendája (King Arthur: Legend of the Sword)  május 12-én került bemutatásra Amerikában, hozzánk egy nappal hamarabb érkezik. Előtte egy héttel jön A galaxis őrzői 2. része (Guardians of the Galaxy Vol 2.), egy héttel rá pedig az Alien: Covenant fut be. Mindegyik film sokakat érdekel, valamelyik meg fogja inni a levét és biztos, hogy nem a Marveles produkció lesz az. Charlie Hunnam játssza Arthurt, a trónbitorló nagybácsiját Jude Law formálja meg. A Warner reméli, hogy egy szép franchise-t tud a legenda köré építeni, hiszen nem állnának egy trilógiánál, rögtön hat filmet terveznek. Olvasd tovább

0

Majdnem megvalósult a Háborgó mélység 2. része

deepblueNem mondom, hogy kevés cápás film lenne manapság, de a trash mellett elég kevés – hát hogy is mondjam? – nagyobb közönség számára szórakoztató és minőségi film készül a műfajon belül. 1999-ben mutatták be a Háborgó mélységet (Deep Blue Sea), amelynek megvoltak a maga hibái, de azért egészen kellemes alkotás volt. 2006-ban jött létre a Warner Premiere, amelynek berkein belül olcsó animációs filmek és kedveltnek vagy sikeresnek mondható mozifilmek DVD-s folytatásai készültek. 2009-ben született meg az ötlet, hogy talán Renny Harlin rendezéséhez is gyárthatnának egy újabb részt.

Jack Perez, a Mega Shark vs. Giant Octopus és a Vad vágyak 2 (Wild Things 2) rendezője a Birth. Movies.Death-nek mesélt erről. A direktor elmondása szerint az Aliens-re hajazott volna a sztori és ennek fényében afféle háborús filmre hasonlított volna a dolog. „Matt Bierman, a Warner Premiere alelnöke szerint nagyszerűen hangzott a mondandóm. Elég ritka, amikor előadsz valamit és rögtön hozzá is láthatsz a forgatókönyvhöz, egyúttal rád bízzák a rendezést is.” – mondta, hozzátéve, hogy talán éppen a Mega Shark miatt kaphatta meg a melót.

A forgatókönyvben a történések egy tudományos kutatásokkal foglalkozó hajón játszódott volna, megszállják a szomáliai kalózok, majd jön a Navy Seal, hogy visszafoglalja. A hajó gyakorlatilag egy úszó labor volt, szerteágazó vízi alagutakkal. Perez a Sgt. Rock képregény alapján mintázott néhány karaktert. Lett volna jó néhány badass katona, viszont a cápák is veszélyesebbek lettek volna, hiszen műtéti úton rájuk kerültek gépfegyverek, torpedók és más fegyverek. Perez beismeri, hogy így leírva talán kicsit mulatságos, de a Frankensteinszerű mutáns cápákat komolyan kellett venni. A költségvetés úgy 5 millió dollár lett volna, de meg tudta volna oldani.

A forgatókönyv állítólag tetszett a fejeseknek, elkezdődött a szereposztás fázisa és folytak az egyeztetések az effektekről is. Aztán mégis leállították az előkészületeket. Perez szerint azért, mert akkoriban a DVD eladások nem hozták a várt számokat és ezzel együtt jó néhány olcsóbb filmet is jégre tettek. De azért itt egy „conceptual video”, ami alapján leszűrhető, hogy mégis mi lett volna a végeredmény. Olvasd tovább

1

G.J. Joe reboot közeleg

gijoeElég sokat kell várni az újabb G.I. Joe filmre. Az első két rész a költségvetésük fényében nem hozott túl sokat, nem tudott olyan szinten érvényesülni, mint a Transformers, de tervezgették a következő felvonást. Az elgondoláson kívül csak annyi tűnt biztosnak, hogy Dwayne Johnson is benne lesz, illetve bőven láthatunk majd nindzsakciót, mert a producerek szerint erre van csak igazán nagy igény. Azonban a stúdiónál átkalibrálták a tervezési folyamatot és alakítanak a franchise-on.

„A világ megváltozott és éppen ezért a G.I. Joe csapatnak is változnia kell.” – mondta Simon Waters, a Hasbro egyik fejese. Frissíteni szeretnének a franchise-on, szeretnének néhány karaktert kidolgozni. És hát egy reboot került a tervezőasztalra. Ehhez Stephen Davis még annyit tett hozzá, hogy olyan G.I. Joe filmet akarnak, amely sokkal érdekesebb és tetszetősebb lesz a rajongók számára és egyúttal nem csak az amerikai, hanem a nemzetközi közönség számára is élvezhető lenne.

A Paramount a Hasbro-val karöltve egy Marvelhez hasonló nagy filmes univerzumon dolgozik, ahol többek között bemutatkozna a Micronauts és M.A.S.K.. Illetve ezek után eléggé esélyes lehet egy Transfomres – G.I. Joe crossover is.

4

Stallone kilépett az Expendables 4-ből

expendablesA 80-as évek akciófilmjein felnőtt tömegeket sóhajtottak fel, amikor kiderült, hogy Sylvester Stallone visszatérne a gyökerekhez és a régmúlt időket idéző filmet szeretne összehozni. Ráadásul nem csak néhány kemény legény, hanem 30 évvel ezelőtt a műfajban sztárnak számító ismerős arcot is hozna magával. Azonban a harmadik résznél valami megváltozott, érthetetlen módon ifjú titánokat rakott a történetbe, eléggé túlzsúfolt lett a film és a franchise leggyengébb darabja is volt egyben. Ennek ellenére bejelentették, hogy lesz folytatás. Azonban a Deadline értesülései szerint Stallone fogta magát és búcsút intett.

A gond? Nem a fizetés körül keresendő a probléma, hiszen a 20 millió dolláros gázsiját megkapta volna. Sly és a producer, Avi Lerner egyes dolgokban nem igazán tudtak megegyezni. Lerner azt mondta, hogy rendszeresen vannak más véleményen, de ezúttal bizonyos dolgokban egyáltalán nem tudnak közös nevezőre jutni.

Az biztos, hogy az új rendező és forgatókönyvíró személyében nem volt egyetértés, de ezúttal volt némi vita a CGI kapcsán is, amelyet a producer saját cégén keresztül intézett volna. Mindazonáltal Lerner folytatná a franchise-t, de kérdéses, hogy a többi színész – mint pl. Jason Statham, Dolph Lundgren – mit lép Stallone távozására.