2

Ilyen lesz az új Batmobile

Zack Snyder twitter oldalán osztotta meg az alábbi képet. Sajnos nem az új Batman ruházatot mutatta meg a képregényrajongóknak, hanem a sötét lovag járgányát és azt is csak hátulról.  A Batman vs. Superman 2016 május 6-án érkezik a mozikba. Sokat kell még addig aludni.

 

3

Gotham előzetes

gothamMindenki ismeri a történetet, hogy a Gothamben megölték a Wayne szülőket és a kis Bruce szemtanúja volt a gyilkosságnak. A Foxnál úgy gondolták, hogy érdemes lenne ezzel a történéssel, illetve az ebben az időszakban megesett eseményekkel foglalkozni. Bruno Hellert bízták meg, hogy készítse el a Gotham címre keresztelt sorozatot. Természetesen felbukkannak a képregényekből és a filmekből az ismert karakterek, de még várni kell arra, hogy hírnévre tegyenek szert. Ben McKenzie formálja meg James Gordont, aki még nem felügyelő, csak egy zöldfülű nyomozó. Bruce-on kívül megismerkedhetünk Pingvinnel, Riddlerrel, Pioson Ivy-val és a Macskalánnyal. Jada Pinkett Smith  pedig egy teljesen új karaktert (Fish Mooney) játszik. .

3

Mi a különbség a remake és a reboot között?

psychoTöbben nem igazán tesznek különbséget remake és reboot között. Végső soron érthető, hiszen a lényeg gyakorlatilag hasonló: ugyanazt a témát próbálják újra eladni. Persze a stúdió, a lelkes rendezők, a pénz(éh)es producerek és a megbízott forgatókönyvírók próbálják elhitetni a nagyvilággal, hogy az új verziót mindenképpen érdemes megnézni, nem egyszerű másolatról van szó, beleadtak apait-anyait… aztán van, aki elhiszi és akad, akit nem érdekel.

A remake lényegében azt jelenti, hogy valamelyik régebbi filmből készítenek egy újabb verziót, amelynek a története és cselekménye felettébb hasonló.  Létezik az egyszerű szolgai másolat, ahol a korábbi és az új verzió képkockáról képkockára megegyezik Ilyen például Gus van Sant Psycho-ja, ahol kifejezetten arra törekedtek, hogy minden ugyanolyan legyen, mint Alfred Hitchcock mesterművében és ha úgy vesszük a pénzhajhászáson kívül nincs értelmes magyarázat létrejöttére. De Tom Savini 1990-es rendezése, Az élőhalottak éjszakája is egy az egyben ugyanaz, mint George A. Romero 1968-as klasszikusa és meg lehetne említeni Scott P. Levy-t, aki mindenféle különösebb változtatás nélkül forgatta újra Joe Dante Piranháját. Olvasd tovább

6

Batman: A sötét lovag visszatér I-II (2012-13)

írta Nikodémus

2014-02-tdkr-01

“This’ll be a good life. Good enough.”

Bruce Wayne (Peter Weller) utolsó szavaiként hangzik el ez a két mondat egy olyan képregényben, mely megjelenésekor nem csak a Batman-legendáriumot, hanem magát a képregény-történelmet is alaposan megváltoztatta. Amit Frank Miller író és Klaus Janson rajzoló 1986-ban letett az asztalra, az messze több egy egyszerű képregénynél: egy hős dekonstruálása, az amerikai álom cinikus szétszedése, lélektani és szociológiai értekezés, s mindez egy hátborzongatóan reális jövőképbe ágyazva.

Olvasd tovább

8

Ben Affleck Batmanről beszél, a Fenegyereket megbánta

batmansupermanBen Affleck nemrég a Playboynak adott egy hosszabb interjút (itt elolvasható teljes egészében angolul), a beszélgetésben szó esett arról, hogy ő játszhatja a sötét lovagot.

„Nem szeretnék túl sokat mondani, de az elképzelés az, hogy új Batman kinézete eltérjen a Bale és Chris Nolan-féle verziótól, de ugyanakkor egyezzen hősről kialakult képpel. Egy öregebb és tapasztaltabb karaktert fogok játszani, legalábbis Henry Cavill Supermanjéhez képest mindenképpen az lesz.

Affleck korábban már játszott szuperhőst, ám a Fenegyerekkel a rajongók egy része enyhén szólva sem volt kibékülve. Éppen ezért, amikor rábólintott, hogy magára húzza a sötét lovag gúnyáját sokan a halántékukat kocogtatták, ami leginkább annak szólt, hogy a stúdió pont a Marvel karaktert lejárató fickóra bízták a szerepet.

„Az egyetlen film, amit igazán bánok a Fenegyerek volt. Teljesen megőrjít a helyzet. Odavoltam a történetért, a karakterért és atény, hogy végül így el lett cseszve, mindig is bántani fog.” Lényegében ez is motivált abban, hogy leszerződjek Batman szerepére.” – Affleck gyakorlatilag ezzel szeretné kiköszöbülni a csorbát. Az interjúban a színész megemlített még néhány rossz döntést, a Felejtés bérét középszerűnek, a Túlélni karácsonyt kudarcnak titulálta. Ugyanakkor a Fenegyerek forgatásán melegedett össze Jennifer Garnerrel, akivel már a Pearl Harbor forgatásán is találkozott, de csak a szuperhős projekt munkálatai alatt szerettek egymásba.

A színész tisztában van vele, hogy az internet népének kétségei vannak, de fel volt készülve rá, hogy sokaknak nem fog tetszeni a dolog. „Számítottam rá, a Warnernél megmondták, hogy mire készüljek, ha ebbe belemegyek. Megmutatták, hogy milyen reakciók voltak régebben, amikor közzétették, hogy ki öltheti fel magára a Batman jelmezt.” – De mégis mi az, ami miatt úgy érezte, hogy ez a szerep neki való. „Amikor rákérdeztek, hogy eljátszanám-e a sötét lovagot azt feleltem, hogy nem igazán tudom elképzelni magam Batmanként, de ők erre azt mondták, hogy nagyon is illenék az általuk elképzelt karakter bőrébe és noszogattak, hogy vessek rá egy pillantást, hogy miben mesterkedik az író-rendező Zack Snyder. A látottak egyszerűen lenyűgöztek. Különösen egyedi módon közelítették meg a hőst és mégis teljesen passzolt a képregény világához. Nagyon felvillanyoztak és sikerült rávilágítaniuk a lényegre. De csak akkor értik meg igazán az emberek is, ha majd ők is láthatják, addig kételkedni fognak, mint én magam is.”

0

Batman fan film előzetes: The City With Two Faces

thecitywithtwoNéha a rajongók annyira meg akarják mutatni a fejükben motoszkáló történeteket, hogy fogják kamerájukat, néhány ismerősüket és elmennek forgatni egy néhány perces kisfilmet. Ám akadnak olyanok is, akik egyszerűen nem tudják elképzelésüket 4-5 percbe belesűríteni. A Joker Rising 80 perces alkotás egy eredettörténetet regéltek el. Mivel a készítők pozitív visszajelzéseket kaptak bátran belevágtak a következő részbe, a The City With Two Faces-be, amelyben Joker egyre nagyobb ismertségre tesz szert, vígan terrorizálja Gotham-et. Egy sötét, komor hangulatú, karakterorientált fan filmet ígérnek, ám ezúttal két egészestés produkciót fognak leszállítani. Lehet támogatni a munkájukat az Indiegogo-n. Olvasd tovább

3

Rövidfilm: The Dark Knight Legacy

legacybatmanA 7 perces fan film A sötét lovag: Felemelkedés után egy évvel játszódik. A középpontban John Blake áll, aki nem hagyja, hogy Batmanről elfeledkezzenek. Tovább küzd a gengszterek ellen.

Ha tetszettek a látottak nem kizárt, hogy érkezhet a folytatás. Ha összejönne 30.000 dollár, akkor az ígértek szerint egy Red Hood vs Nightwing harcot tudnának bemutatni. Ha esetleg 90.000 dollárt kapnának, akkor bemutatnák a Szellemsárkányokat, Riddlert és Lynxet is. Ide kattintva többet is megtudhatsz. Olvasd tovább

12

Az év WTF-ja?

Justin Bieber Instagram oldalán tette közzé a következő képet. Még viccnek is rossz.

justinbatman

Valószínűleg a tinicsajok kedvence egy Funny or Die egyik vicces videóban lesz látható Robinként, ugyanis Bieber a következőt twittelte ki Off to do something funny or…die. Állítólag ma valóban megjelent a Funny or Die-nál.