12

Batman fáradt és kiégett lesz

Jó néhány pletyka (pl. efféle marhaságok: Nolan Affleck miatt lépett le a DC képregényfilmek háza tájáról, Bale-nek 50 millió dollárt ajánlottak) után a Warner végre közzétette, hogy ki játssza a következő Batmant. Ha a stúdió szándéka az volt, hogy mindenki a közelgő Superman/Batman filmről beszéljen, akkor elérte a célját. Ben Affleck leszerződtetése jó néhány embernél kicsapta a biztosítékot, de sok híresség (Joss Whedon, Josh Brolin, Patton Oswalt, Michael Keaton) kiállt a színész mellett.

A DC már korábban megszellőztette, hogy ők a Marveltől eltérően nem eredetsztorikkal szeretnének jelentkezni, hanem egyes hősök múltjáról majd utalások formájában tudunk meg néhány érdekességet. Éppen ezért nem meglepő, hogy Kevin Tsujihara, a Warner vezérigazgatója azt mondta, hogy Affleck a 2015-ös Superman/Batmanben egy fáradt, kimerült Bruce Wayne-t fog játszani, aki jó ideje védi Gothamet denevér gúnyában.Szerinte Affleck tökéletesen passzol Zack Snyder elképzeléseihez, víziójához.

Hozzátette, hogy látták, hogy az emberek a blogszférában mekkora szenvedéllyel, rajongással állnak hozzá a karakterhez. Így valószínűsíthető, hogy mindent megtesznek azért, hogy a fanok ne kapják szét a stúdiót dühükben, amikor kijön a film

 

36

Hivatalos: Ben Affleck az új Batman

A Warner kiválasztotta Bruce Wayne következő megformálóját. Az illető nem más, mint a mostanában rendezéseivel jeleskedő Ben Affleck.

Talán sokaknak hatalmas döbbenet ülhet ki az arcára, hiszen Affleck első hallásra nem tűnik tökéletes választásnak. De hát anno Michael Keaton esetében is eléggé szkeptikusak voltak a rajongók. Batmant 2015-ben láthatjuk Superman oldalán.

Korábban Christian Bale milliószor elmondta, hogy ő semmiképpen sem fog visszatérni Wayne-ként, nem ölti fel a denevérjelmezt. Majd jöttek olyan mások által igaznak vélt híresztelések, hogy 50 millió dollárt ajánlottak fel a színésznek. Szóba került az is, hogy nem egy fiatal vagy középkorú, hanem egy öregebb színészt keresnek.

Érdekességképpen megemlíteném, hogy a Hollywoodland filmben Affleck George Reeves-t, Superman egykori megformálóját játszotta.

6

Batman reboot és Igazság Ligája 2015-ben?

justiceleagueAz AICN viszonylag megbízható forrásból származó információkkal szokott szolgálni, ezúttal egy olyan végtől kaptak bizonyos dokumentumokat, amely elég közel áll a Warnerhez. Az iratok igazán lényeges részleteket nem tartalmaztak, inkább csak a tervezett bemutató dátumokról esett szó.

E szerint a stúdió a Batman rebootot és az Igazság Ligáját 2015-ben szeretné bemutatni. Ha ez igaz, akkor a Denevérember szerkójába bújó színész jó időre le lesz kötve és ha mindkét filmet két év múlva akarják a mozikba küldeni, akkor 2014-ben mindkét filmhez hozzá kellene látni.

Hamarosan minden kiderül, ma a Warner is képviselteti magát San Diegoban és gyakorlatilag muszáj, hogy nagyot szóló hírekkel szolgáljon.

9

Pletyka: A Warner vászonra viszi a Batman Beyond animációs sorozatot?

batmanbeyondChristopher Nolan és Christian Bale rengeteg alkalommal elmondta, hogy részükről vége, nem vesznek részt több Batman filmben. Világossá vált az is, hogy a Warner egy újabb rebooton töri a fejét. Amíg arra várunk, hogy hivatalosan is bejelentsék, hogy ki lesz az új film rendezője és főszereplője több pletyka is napvilágot fog látni.

Ma a Batman-News oldal szolgált érdekességgel. A Warner állítólag azon töri a fejét, hogy az 1999 és 2001 között futott Batman Beyond animációs sorozatot vinné a vászonra. Ebben Terry McGinnis tett rendet Gothamban, az öreg Bruce Wayne pedig az ifjú legény mentora volt.

A stúdió eddig nem adott ki cáfolatot. Nem kizárt, hogy pár órán belül erre is sor kerül.

Olvasd tovább

7

A Nolan-féle Batman és Az Acélember teljesen más világ

Korábban egyes híresztelésekben arról lehetett olvasni, hogy a Warner visszahozza Christian Bale-t Batmanként. Talán még van is, aki várja, hogy Bale sötét lovagja a közeljövőben feltűnjön Henry Cavill Supermanje mellett. De most David S. Goyer elmondta, hogy a Christopher Nolan által vászonra vitt Batman és a Zack Snyder rendezésében készült Acélember teljesen más világ.

„A sötét lovag filmek nem ugyanabban a világban játszódnak, mint az az új Superman. De tény, hogy az egyik műholdon olvasható lesz a Wayne Industries neve, tehát Bruce Wayne létezik ebben az univerzumban. Sőt, Lex Luthor is létezik. Szuperhősök szintén találhatóak az általunk megteremtett világban.” – mondta Goyer az MTV-nek. Tehát se Bale, se Joseph Gordon-Levitt felbukkanására ne számítsunk, ha mégis leszerződnek a jövőben valamelyik DC projektbe, akkor nem ugyanazt a karaktert keltik életre, mint a Nolan trilógiában.

De vajon lesznek-e utalások más hősökre Az Acélemberben? „A film egy pontján megemlítjük a S.T.A.R. Labort, amely már valamiféle kapcsolat Cyborghoz.”

4

A The Batman Chronicles websorozat teaser-e

Ha minden jól megy elkészül a The Batman Chronicles rajongói websorozat, mindehhez 15.000 dollárt kellene összegyűjteniük, amelyet a színészekre, az effektekre költenének és még a sötét lovag verdáját is szeretnék megvillantani. A történet a fiatal Bruce Wayne-t állítja a középpontja, bűnüldözői karrierjének eléggé a kezdetén van, rengeteget kell tanulnia.

7

Pletyka: Gordon-Levitt az új Batman

Christopher Nolan Batman trilógiája lezárult, elviekben nem folytatják, annak ellenére, hogy a harmadik rész végén arra gondolhattunk, hogy esetleg Joseph Gordon-Levitt viszi tovább a franchise-t.

Ám a HitFix cikke szerint nagyon is elképzelhető, hogy Gordon-Levitt lesz az új Denevérember. Megbízható bennfentes információra hivatkozva azt írják, hogy Gordon-Levitt öltheti magára a sötét lovag jelmezét, a Warner ajánlata már a színész asztalán pihen, ráadásul a stúdió valaki mást is szeretne visszahozni a trilógiából, de egyelőre nem mondták, hogy ki lenne ez a személy.

Állítólag Gordon-Levitt lehetne Batman a 2015-ben érkező Igazság Ligája szuperhősfilmben és még az sem elképzelhetetlen, hogy a következő Superman produkcióban lesz egy cameoja.

3

Így képzelték el Bane-t az elején

Ki is lesz a főellenség a harmadik Batman filmben? Bane? A bikaerős, maszkos fickóról a mozi közönségének egyáltalán nem volt jó véleménye, mivel a Batman és Robin után inkább közröhej tárgyát képezte a figura. Viszont Christopher Nolan elérte, hogy bízzanak benne a Denevérember rajongói, de még így is benne volt a pakliban, hogy ismét elcseszik Bane karakterét. Ma a Worstpreviews lehozott néhány képet, amelyen megnézhetjük, hogy kezdetben milyen kinézetet képzeltek el Bane-nek. Olvasd tovább

16

A sötét lovag (The Dark Knight, 2008)

írta Nikodémus

Bő két hónappal ezelőtt valahol ott hagytuk abba, hogy hősünk ugyan fellélegezhet, rendezője azonban a film végén eszkalációt ígért. Christopher Nolan három év múlva olyat tett a franchise-zal, amire tényleg kevesen számítottak. A sötét lovagot látva az az érzésünk, hogy az addig lesajnált képregényfilm műfaja ezzel a darabbal végleg túlnőtt saját korlátain. Milyen ironikus: a magasan az elvárások fölé növő, műfaji határait széttörő film épp arról szól, címszereplője hogyan szorul bele (szó szerint és szimbolikusan is) abba a denevérgúnyába, melyből egyre kétségbeesettebben szabadulni akar.

Olvasd tovább

4

Batman: A sötét lovag visszatér, 2. rész DVD borító

Frank Miller kultikus Batman-történetét egyelőre nem filmesítették meg, habár régebben fontolgatta a Warner. Ám két részes animációs filmként csak elkészítették, az elsőt itthon szeptemberben adták ki, a következőt majd valamikor 2013 dobják piacra. Az biztos, hogy Amerikában január 29-én adják ki.

A Denevérember leszámolt a mutánsok vezérével és ő áll a csapat élére. Kissé elszalad vele a ló, régi barátja, Superman is ellene fordul.

Olvasd tovább

23

Sikerek, csalódások és bukások a nyáron

KOIMBRA összefoglalója

dark_knight_rises_poster1.jpgMint mindig, most is nagy reményeket fűztek a stúdiók a nyári szezonhoz. Ebben a pár hónapban a fajsúlyos drámák helyett inkább a látványosnak szánt, költséges filmeké és a sztárokkal zsúfolt vígjátékoké volt a főszerep. A 3D-ről kiderült, hogy az amerikaiak már egyre kevésbé dobják hanyatt magukat a plusz dimenziótól, viszont nemzetközileg továbbra is zabálják. Bizonyított jó néhány R kategóriás produkció is, az eredmények láttán talán a stúdióvezérek is könnyebben bólintanak rá a durvább besorolásra. Nézzük át nagyvonalakban, hogy a stúdiók mivel próbáltak a tömegek kedvére tenni és miképp képzelték el bankszámlájuk megtömését. Lássuk a sikereket, a csalódást keltő eredményeket és a buktákat.

Sikerek

A nyarat hivatalosan a Bosszúállók nyitotta meg, minden idők legjobb nyitóhétvégéjét produkálta (207 millió dollár), majd 617 millió dollárnál pihent le. Összbevétele 1,49 milliárd (!!) dollár, ami elegendő indok volt a Marvel rajongóknak, hogy beszóljanak Batmannek. “Whedon feladta a leckét, egyrészt így kell egy több, mint 200 milliós filmet letenni az asztalra, hogy minden centje meglátszódjon a vásznakon, másrészt a milliókból egy tetszetős, lenyűgöző, szórakoztató filmet készített.” Koimbra kritikája.

Olvasd tovább