Jó néhány pletyka (pl. efféle marhaságok: Nolan Affleck miatt lépett le a DC képregényfilmek háza tájáról, Bale-nek 50 millió dollárt ajánlottak) után a Warner végre közzétette, hogy ki játssza a következő Batmant. Ha a stúdió szándéka az volt, hogy mindenki a közelgő Superman/Batman filmről beszéljen, akkor elérte a célját. Ben Affleck leszerződtetése jó néhány embernél kicsapta a biztosítékot, de sok híresség (Joss Whedon, Josh Brolin, Patton Oswalt, Michael Keaton) kiállt a színész mellett.
A DC már korábban megszellőztette, hogy ők a Marveltől eltérően nem eredetsztorikkal szeretnének jelentkezni, hanem egyes hősök múltjáról majd utalások formájában tudunk meg néhány érdekességet. Éppen ezért nem meglepő, hogy Kevin Tsujihara, a Warner vezérigazgatója azt mondta, hogy Affleck a 2015-ös Superman/Batmanben egy fáradt, kimerült Bruce Wayne-t fog játszani, aki jó ideje védi Gothamet denevér gúnyában.Szerinte Affleck tökéletesen passzol Zack Snyder elképzeléseihez, víziójához.
Hozzátette, hogy látták, hogy az emberek a blogszférában mekkora szenvedéllyel, rajongással állnak hozzá a karakterhez. Így valószínűsíthető, hogy mindent megtesznek azért, hogy a fanok ne kapják szét a stúdiót dühükben, amikor kijön a film
A Warner kiválasztotta Bruce Wayne következő megformálóját. Az illető nem más, mint a mostanában rendezéseivel jeleskedő Ben Affleck.

Korábban egyes híresztelésekben arról lehetett olvasni, hogy a Warner visszahozza Christian Bale-t Batmanként. Talán még van is, aki várja, hogy Bale sötét lovagja a közeljövőben feltűnjön Henry Cavill Supermanje mellett. De most David S. Goyer elmondta, hogy a Christopher Nolan által vászonra vitt Batman és a Zack Snyder rendezésében készült Acélember teljesen más világ.
Christopher Nolan Batman trilógiája lezárult, elviekben nem folytatják, annak ellenére, hogy a harmadik rész végén arra gondolhattunk, hogy esetleg Joseph Gordon-Levitt viszi tovább a franchise-t.
Ki is lesz a főellenség a harmadik Batman filmben? Bane? A bikaerős, maszkos fickóról a mozi közönségének egyáltalán nem volt jó véleménye, mivel a Batman és Robin után inkább közröhej tárgyát képezte a figura. Viszont Christopher Nolan elérte, hogy bízzanak benne a Denevérember rajongói, de még így is benne volt a pakliban, hogy ismét elcseszik Bane karakterét. Ma a Worstpreviews lehozott néhány képet, amelyen megnézhetjük, hogy kezdetben milyen kinézetet képzeltek el Bane-nek. 

Mint mindig, most is nagy reményeket fűztek a stúdiók a nyári szezonhoz. Ebben a pár hónapban a fajsúlyos drámák helyett inkább a látványosnak szánt, költséges filmeké és a sztárokkal zsúfolt vígjátékoké volt a főszerep. A 3D-ről kiderült, hogy az amerikaiak már egyre kevésbé dobják hanyatt magukat a plusz dimenziótól, viszont nemzetközileg továbbra is zabálják. Bizonyított jó néhány R kategóriás produkció is, az eredmények láttán talán a stúdióvezérek is könnyebben bólintanak rá a durvább besorolásra. Nézzük át nagyvonalakban, hogy a stúdiók mivel próbáltak a tömegek kedvére tenni és miképp képzelték el bankszámlájuk megtömését. Lássuk a sikereket, a csalódást keltő eredményeket és a buktákat.