A Lego kaland (The Lego Movie) kasszasikere egyértelművé tette, hogy jön a folytatás. De e mellett a stúdió más produkciókkal is készül. Batman is kap egy saját történetet, a sötét lovagon kívül Batgirl, Robin, Joker és Alfred is részese lesz a sztorinak. Alább látható néhány kép az alkotásból, az előzetes szerdán várható. Mellesleg a Lego Batman Movie körbejárja azt a kérdést, hogy Batman tud-e boldog lenni.
batman
Milyen lett volna a 2004-re tervezett Batman vs Superman?
Hamarosan összecsap Batman Supermannel. De évekkel ezelőtt a Warner már majdnem összeeresztette a két DC hőst, majd némi szöszmötölés és tökölés után inkább letettek a tervről.
Andrew Kevin Walker, a Hetedik írója szállította le a forgatókönyvet, amit a stúdió túlságosan komornak talált. Szóltak Akiva Goldsmannek, hogy csinosítgasson rajta, a rendezői teendőket Wolfgang Petersenre bízták, aki ekkoriban nagyobb költségvetésű alkotásokkal foglalkozott. Felkerült a netre a szkript is, amely lehetséges, hogy csak nem igazi, de a stúdió nem cáfolja lépten-nyomon, hogy hamisítvány lenne. Tehát a sztori: Olvasd tovább
Rövidfilm: Batman – Ripper
Elkészült a Batman rajongói film, amelyet alább meg is tekinthettek. Az alkotás az Elseworlds képregénye, a Batman: Gotham By Gaslight alapján készült James Campbell dirigálásában. Bill Fellows, Donald Standen, Jacon Anderton, Victoria Gibson és Bruce Payne játszanak benne.
1888-ban, Londonban zajlik a cselekmény. Hasfelmetsző Jack sorra öli az embereket és Whitechapel kerületében egyre nő az aggodalom. Abberline főfelügyelőnek fogalma sincs arról, hogy ki lehet a tettes, a nyomás pedig egyre nő. Azonban van valaki, aki segíteni szeretne, figyel az árnyékban, vár, hogy lecsaphasson. Olvasd tovább
Rövidfilm: Red Hood: The Fallen
Rajongóktól rajongóknak. Pár száz dollárból készült a több, mint 20 perces produkció. Úgy tűnik, hogy Batman halott és Gotham-ben Jason Todd próbál leszámolni a gonoszokkal és Jokert is el akarja kapni. Olvasd tovább
Állítólag Red Hood és Joker lesz az ellenfél a Batman filmben
A DC képregényuniverzum jövőre lendül be és a későbbiek folyamán számíthatunk rá, elkészül a Batman film is. Egyelőre kérdéses, hogy Ben Affleck rendezi-e a produkciót. És gyakorlatilag semmi hivatalos információ nem áll rendelkezésünkre. Viszont a Joblo oldal úgy tudja, hogy a sötét lovag Red Hooddal és Jokerrel fog szembenézni.
Red Hood valódi neve Jason Todd, aki Batman társa, Robin volt és konkrétan az 1988-as A Death in the Family sztoriban Joker nyírta ki. És mivel a képregényekben a halál gyakran átmeneti, Todd feltámadt. Vagyis felélesztették a Lazarus Pit-ben és egykori barátja ellensége lett. Gonosz tetteit úgy állította be, mintha azokat Batman követte volna el, ezáltal az embereket Gotham védelmezője ellen hergelte.
A Batman v Superman előzetese alapján úgy vélik, hogy Robin valószínűleg elhunyt. De vajon Todd vagy esetleg Dick Greyson volt a sötét lovag segítőtársa?
Batman: Bad Blood előzetes
A Batman-News oldal hozta le, hogy a Killing Joke képregényből R-es besorolású animáció készülhet, de később James Tucker producer twitterén annyit írt, hogy még semmi sincs eldöntve. Viszont van rá esély.
De addig is jön még DVD-n egy-két DC-s animáció. 2016 elején debütál a Batman: Bad Blood, amiben Batwoman, Talia al Ghul és Batwing is benne lesz. Olvasd tovább
Megerősítve: Ben Affleck írja és rendezi a Batman filmet
Felröppent pár hete a hír, hogy Ben Affleck rendezi a Batman filmet. A Deadline megerősítette, hogy valóban ő dirigálhatja a produkciót és egyúttal Geoff Johns-szal közösen megírja a forgatókönyvet is. A forgatás a Live By Night befejezése után indulna, a Dennis Lehane regényéből formálódó thriller régóta tolódik és Affleck előbb ezt akarja letudni.
A Deadline forrásai szerint az írók azonos hullámhosszon vannak, máris rengeteg jó ötletük van és valószínűleg nyár végére meg is lesz a szkript első változata. Majd Affleck novemberben elindítja a Live By Night forgatását és befejezése után koncentrálhatna a sötét lovagra.
Affleck munkásságát jó ideig mindenki szapulta, majd a Hideg nyomon (Gone Baby Gone) mindenki meglepődött, mivel egészen jó filmet adott ki kezei közül. A Tolvajok városával (The Town) bizonyította, hogy valóban tud rendezni és hirtelen megsokasodtak az ajánlatok az asztalán. Sokat tett azért, hogy a róla kialakult negatív kép megváltozzon.
Stb…
Felröppent a pletyka, hogy a Batman filmet Ben Affleck fogja rendezni. Bemutató 2018.
Azt beszélik, hogy Chris Pine is játszani fog a Zöld Lámpásban. Hal Jordan, John Stewar és Guy Gardner karakterek szintén benne lesznek a produkcióban.
Robert Downey Jr. lesz a főszereplője a Chasing Philnek. Phil Kitzer több tucat átverést hajtott végre, két FBI ügynök épült be az alvilágba, hogy el tudja kapni.
Park Chan-wook belevágott a Fingersmith forgatásába. Olvasd tovább
A Denevérember ruházat
Retro forgatási képek: Batman – 1966
A színfalak mögött: Hősök és gonoszok
A vásznakon mogorván, dühösen, megvetéssel néztek egymásra. A forgatási szünetekben pedig jól elbeszélgettek egymással. Néhány nosztalgikus és hangulatos CGI mentes képet láthattok alább. Batman és Bane vígan eldiskurálgat egymással és minő meglepetés, Voldemort is tud vigyorogni.
Burton azért nem csinálhatott több Batmant, mert nem családbarát folytatásban gondolkodott
Tim Burton új filmjét a héten mutatták be az amerikai mozikban. A Nagy szemek (Big Eyes) kapcsán rengeteg interjút ad a rendezőt, a Yahoo viszont a Batman filmjeiről is faggatta. Mint kiderült azért távozott a második rész után, mert a stúdió nem akart ennyire rémisztő filmet.
„Úgy gondolom, hogy a McDonalds berágott ránk. Kérdezték, hogy mi az a fekete cucc, ami Pingvin szájából jön ki. Így aztán nem lehet eladni a Happy Meal menüket. Eléggé furcsa volt a helyzet, hiszen az emberek fele úgy gondolta, hogy visszafogottabb lesz a folytatás az elsőhöz képest. A másik fele pedig úgy vélte, hogy sokkal komorabb filmet készítünk. Szerintem a stúdió meg egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele. Ők olyasmit akartak, ami sokkal gyerek- és családbarátabb. Más szóval: egyáltalán nem akarták, hogy belevágjak egy újabb Batmanbe.”
Burton arról is beszélt, hogy rengeteg kritika érte az első rész előtt, amikor kiderült, hogy túl komor hangulatú filmet tervezget és sokaknak nem tetszett, hogy Michael Keatont tették meg főhősnek. Megnéztek néhány keményebb alakot is, de ha ránézett Michaelre, tudta, hogy ő lesz a megfelelő ember a denevérruhához. Pont ezekre a szemekre volt szüksége, megvolt a színészben az a fajta őrület és befelé forduló magatartás, ami kellett, és nem volt egy Arnold Schwarzenegger alkat. Batman félelmet ébreszt az embereknek, tőle mindenki tart és Michael tökéletes választásnak tűnt a feladatra. A stúdió is mellettük állt. Burton kifejezetten örült, hogy akkoriban az internet nem volt elterjedt, mivel nagyon durván megkapták volna a magukét. De ettől függetlenül is érezni lehetett az ellenszenvet.








