0

Steven Spielberg és a Pentagon iratok

spielbergSteven Spielberg produceri tevékenysége mellett körbevette magát ledirigálandó tervezetekkel is. Jelenleg a Ready Player One utómunkálataival és a The Kidnapping of Edgardo Mortara előkészületeivel foglalkozik, ráadásul 2019-re beígérték az Indiana Jones 5-öt is. De ezen kívül bevállalta a The Post-ot, amely a 70-es években nagy port kavart kiszivárgott Pengaton iratokkal lesz kapcsolatos. Tom Hanks és Meryl Streep játssza a főszerepet. Borítékolhatunk máris pár komoly jelölést?

Daniel Ellsberg tette rá a kezét erre a Pentagon jelentésre, ebben sok ezer oldalon keresztül tisztán le volt írva, hogy az amerikai közvéleményt szánt szándékkal vezették félre a vietnámi háború kapcsán. Vagyis a felső vezetés tudta, hogy a konfliktust nem nyerhetik meg. A New York Times 1971 június 13-án hozott le pár részletet ebből a dokumentumból.

Liz Hannah tollából származik a forgatókönyv. Hanks alakíthatja Ben Bradlee-t a NYT egyik szerkesztőjét, míg Streep Kay Graham-et, a lap tulajdonosát testesítheti meg.

2

Arany (Gold)

arany

Talán minden idők egyik legnagyobb átverését Michael de Guzman és John Felderhof követte el. Kellett ehhez egy jó nagy adagnyi szerencse, illetve – ahogy a filmben is elhangzik – az emberek hinni akarása. Guzman a borneói dzsungelben aranyat talált, legalábbis ezt állította, amire rögtön rá is csodálkozott mindenki, hiszen többen is próbálkoztak arrafelé. De Felderhof, a Bre X szakértője mindenkit megnyugtatott: ott bizony komoly lelőhely van. És mivel az úriember tett már le egy-két dolgot az asztalra, így egyáltalán nem volt gyanús a dolog. Ám 1996-ban az indonéz kormány egy elismert bányacéggel közösen kieszközölte, hogy társuljanak velük és 1997-ben kiderült a nagy csalás. Felderhof-ot bíróság elé citálták, 10 évnyi pereskedés után kimondták, hogy nem bűnös, ezt követően 2 év múlva szívroham végzett vele. Guzman pedig egy helikopterből pottyant ki a dzsungel felett, csak egy ujjperec és fog maradt utána. Olvasd tovább

0

Margot Robbie lesz a Marian főszereplője

margotrobbieRobin Hoodról készült már jó néhány film, sőt mi több, most is készülődik egy Taron Egerton főszereplésével. A Sony-nál viszont azt találták ki, hogy ezúttal legyen Marianről, Hood szerelméről is egy történet. A forgatókönyvet Pete Barry szállította le, a főszerepet Margot Robbie alakíthatja. Rendező jelenleg még nincs és azt sem lehet tudni, hogy mikor szeretnék bemutatni.

A történet szerint Hood elhalálozik, Marian lép a helyére. Irányítja az embereit, belevágnak egy háborúba, amely a birodalom sorsát határozza meg. Ő maga is legendává válik, a köznép szemében hőssé válik.

0

Képek Az Igazából szerelem folytatásából

Emma Freud producer tett közzé Twitterén néhány fotót az Igazából szerelem (Love Actually) következő részéből, amely rövidfilm lesz. A 2003-as romantikus vígjáték 20 perces folytatásában az eredeti szereplőgárda nagy része visszatér. Emma Thompson viszont elutasította a felkérést, mondván, hogy Alan Rickman nélkül számára túlságosan szomorú lenne a munka.

 


Olvasd tovább

1

Stb…

Állítólag David Harbour lesz Kábel a Deadpool 2-ben.

Úgy hírlik, hogy a Bosszúállók 3. és 4. része összesen 1 milliárd dolláros költségvetéssel bírnak.

Martin Scorsese a Netflixnél készítheti az Irishman maffiafilmjét, 125 milliót kap a megvalósításra.

Michael K. Williams is bekerült a Han Solo spin off-ba.

Elkezdődött a Jeepers Creepers 3. részének a forgatása.

Még egyáltalán nem biztos, hogy Mel Gibson készíti a Suicide Squad 2-t, de megerősítette, hogy folynak az egyeztetések.

Új rendező a Bloodshot képregényfilm élén, Dave Wilson vezényelheti le a produkciót.

0bs

Olvasd tovább

0

Box Office: Kiengedte Logan adamantium karmait

logankep30Észak-Amerikai bevételek

85 millió dollár. A Wolverine harmadik része, vagyis a Logan 4071 moziban indított, soha eddig egyetlen R kategóriás film sem kapott mutatkozott be ilyen széles körben. Mellesleg legyűrte a legjobb márciusi nyitányt, amit eddig a 300 fantasy tartott 70.8 millióval. A rajongók régóta vágytak már egy véresebb Wolverine filmre, a tavalyi Deadpool sikere elég sokat nyomott a latba, hogy R-es besorolást kaphatott a produkció. De nem csak emiatt tódult a nép a vetítésekre. Hugh Jackman és Patrick Stewart is arról beszélt, hogy nem fog visszatérni a franchise-ba. Mármint soha ne mond, hogy soha, hisz van az a pénz és indok, amiért újra rábólint egy színész vagy rendező egy újabb projetkre, de egyelőre úgy tűnik, hogy Jackman és Stewart nem lesznek többé mutánsok. Mellesleg korábban megszellőztették, hogy az Old Man Logan sztorit veszik elő, ám az előzetesekből egyértelműen kiderült, hogy semmi köze nem lesz ahhoz a történethez, de azért néhány még bíznak benne, hogy hátha akad egy-két ismerős momentum a képregény lapjairól. Ó, el ne felejtsem X-23-at, hiszen rá eléggé kíváncsi mindenki. Olvasd tovább

1

Az X-Men képregény a Loganból

loganfakekepregeny

A legújabb Wolverine-ben láthatunk egy X-Men képregényt is, amelyről a főhős elmondja, hogy velük nem esett meg efféle történet. Az alkotók Dan Panosiant kérték meg, hogy elkészítse a lapokat, illetve a címlapot, ezeket pedig most közzé is tehette. A Marvel egyébként nem engedélyezte, hogy létező képregényt mutogassanak a produkcióban, csak úgy mentek bele, ha James Mangold és csapata kitalál valamit.xmenkepregenylogan1 Olvasd tovább

1

A régi város (Manchester by the Sea)

írta Nikodémus

2017-03-a-régi-város-1

Egy biztos: a híre megelőzte. Sundance-siker, áradozó kritikák, elragadtatott közönség, tuti Oscar-alapanyag. Amúgy is kell minden évben egy underdog versenyző a nagy stúdiófilmek közé, amely tündérmese keretében emelkedhet az égig. Érdeklődve, ám kicsit rezignáltan vártam tehát Kenneth Lonergan filmjét, A régi várost, számítva néhány, magát egyedinek mímelő, valójában azonban nagyon is bevált fogásra. Annál nagyobbat koppantam a film megtekintésekor.

Olvasd tovább

4

Ők az Embertelenek

inhumans

Hamarosan véget az Agents of S.H.I.E.L.D. 4. évada. És bizony lassan jobban érdekli a nézőket, hogy mikor jön már végre Fekete Villám, mint hogy hol a francban van Nick Fury? Szeptemberben startol el az Embertelenek, a forgatás lassan kezdetét veszi, szóval ideje volt közzétenni, hogy kik fogják megformálni a karaktereket. Azt hiszem nincs ok az aggodalomra, ráadásul a Marvel mindig a megfelelő színészt választja ki a feladatra. Olvasd tovább

0

Vászonra viszik A vörös halál álarcát Kuroszava forgatókönyve alapján

kuroszavaAkira Kuroszava szerette volna vászonra vinni Edgar Allen Poe egyik novelláját, A vörös halál álarcát (The Masque of Red Death). A forgatókönyvet 1975-ben kezdte írni, miután letudta a Derszu Uzalát és tulajdonképpen a végső simításokat nem sokkal 1998-ban bekövetkezett halála előtt tudta le. A szkriptből a Huayi Brothers stúdió berkein fognak filmet készíteni. Nem holmi kis cégről van szó, hanem Kína egyik legnagyobb szórakoztató vállalatáról. Rendező még nincs, de fiatal direktort szeretnének megnyerni, nem kapkodják el, 2020-ban lenne esedékes a bemutató.

Poe történetében egy herceg és tehetős barátai szeretnék elkerülni a halálos fertőzést. Azonban egy álarcosbálon a herceg találkozik magával a Vörös Halállal. Korábban Roger Corman adaptálta a sztorit, még 1964-ben.

2

Mozifilm lesz az Anton Yelchin főszereplésével készült 5 perces Rise sci-fiből

risescifiTavaly készült el Anton Yelchin, Kerry Bishe és Rufus Sewell főszereplésével a Rise sci-fi rövidfilm. Marcus Dunstan és Patrick Melton írták a forgatókönyvet, a rendezést David Karlakra bízták, akivel együtt dolgoztak A dög (Feast) és a The Collector horrorokon. Johnny Lin és Brian Oliver producerek úgy érezték, hogy érdemes lenne a történetet mozifilmmé bővítené, így megszerezték a jogokat. A rendezést Karlak látná el.

Jövőben játszódó projektről van szó, ahol a mesterséges intelligencia úgymond elszabadul, háború tör ki az emberek és a gépek között. Az 5 perces alkotás 2043-ban játszódik, Yelchin egy mesterségesen létrehozott karaktert alakít, akinek érzései vannak. A háború azután tör ki, hogy az egyik „gép” önvédelemből megöl egy embert. Olvasd tovább