0

Idei BAFTA-díjazottak

Idén is kiosztotta díjait a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA), nagy meglepetések nem születtek: a Három óriásplakát tarolt (5 díj), Roger Deakins pedig behúzta az elismerést (immár negyedszer). Alább a teljes lista:

Legjobb film
Szólíts a neveden
A legsötétebb óra
Három óriásplakát Ebbing határában
A víz érintése
Dunkirk

Legjobb rendező
Denis Villeneuve (Szárnyas fejvadász 2049)
Luca Guadagnino (Szólíts a neveden)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Guillermo del Toro (A víz érintése)
Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb férfi főszereplő
Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Jamie Bell (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Timothée Chalamet (Szólíts a neveden)
Gary Oldman (A legsötétebb óra)

Legjobb női főszereplő
Annette Bening (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot Robbie (Én, Tonya)
Sally Hawkins (A víz érintése)
Saoirse Ronan (Lady Bird)

Legjobb férfi mellékszereplő
Christopher Plummer (A világ összes pénze)
Hugh Grant (Paddington 2.)
Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)
Willem Dafoe (Floridai álom)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb női mellékszereplő
Allison Janney (Én, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (A víz érintése)
Kristin Scott Thomas (A legsötétebb óra)
Lesley Manville (Fantomszál)

Legjobb eredeti forgatókönyv
Tűnj el!
Én, Tonya
Lady Bird
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb adaptált forgatókönyv
Szólíts a neveden
Sztálin halála
Film Stars Don’t Die in Liverpool
Elit játszma
Paddington 2.

Legjobb fényképezés
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A legsötétebb óra

Legjobb brit film
Három óriásplakát Ebbing határában
A legsötétebb óra
God’s Own Country
Paddington 2.
Sztálin halála
Lady Macbeth

Legjobb filmzene
A víz érintése
Fantomszál
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A legsötétebb óra

Legjobb vágás
A víz érintése
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
Három óriásplakát Ebbing határában
Nyomd, Bébi, nyomd!

Legjobb idegennyelvű film
Elle
First They Killed My Father
A szobalány
Szeretet nélkül
Az ügyfél

Legjobb vizuális effektek
A víz érintése
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
Star Wars: Az utolsó Jedik
A majmok bolygója: Háború

Legjobb brit első film
The Ghoul
I Am Not a Witch
Kingdom of Us
Jawbone
Lady Macbeth

Legjobb dokumentumfilm
City of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

Legjobb animációs film
Coco
Loving Vincent
Életem Cukkiniként

Legjobb látvány
A víz érintése
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A legsötétebb óra
A szépség és a szörnyeteg

Legjobb kosztüm
A víz érintése
Én, Tonya
Fantomszál
A legsötétebb óra
A szépség és a szörnyeteg

Legjobb smink / haj
Szárnyas fejvadász 2049
Az igazi csoda
A legsötétebb óra
Én, Tonya
Viktória királynő és Abdul​

Legjobb hang
Nyomd, bébi, nyomd!
A víz érintése
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb brit rövidfilm
Have Heart
Mamoon
Poles Apart

Legjobb brit animációs rövidfilm
Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

Rising Star Award (közönségdíj a legjobb fiatal színésznek)
Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O’Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Biztosra megyünk *