Évek óta próbálják összerakni a 90-es évek egyik klasszikus akciófilmjének, a Holtpontnak (Point Break) a remake-jét. Úgy tűnik, hogy ezúttal csak helyére kerül minden, ugyanis Luke Bracey és Gerardt Butler után leszerződtették Ray Winstone-t is, aki Bracey társát formálhatja meg. Bracey lesz Johnny Utaz, a karaktert Keanu Reeves játszotta az eredeti verzióban, ahol Gary Busey volt a partnere.
Ahogy szokás, most is ígérgetnek. Mivel a történet nem a szörfösök, hanem az extrém sportolók világában játszódik Broderick Johnson azt mondta, hogy semmi zöld vásznas effektezgetés nem lesz, hanem élesben hajtják végre a nyaktörő mutatványokat és mindehhez a sportágban jártas szakemberek segédkeznek. Butler lesz a filmben a csapat vezetője, a férfit Patrick Swayze keltette életre az 1991-es változatban.
Az original, Kathryn Bigelow felügyelete alatt készült filmben egy FBI-os beépül a szörfösök közé, mert úgy véli, hogy ők a felelőse néhány bankrablásért.









