Miután bemutatták A múmia (The Mummy) harmadik részét az Universal megszellőztette, hogy várható a következő kaland. Később inkább a reboot gondolata került előtérbe, Len Wiseman dirigálhatta volna le a produkciót. Alex Kurtzman és Roberto Orci állítólag egy rémisztő történetet találtak ki, ami még így is belefér a családbarát verzióba. Wiseman távozása után Andres Muschetti, a Mama rendezője került kapcsolatba a tervezettel, ám ő nem csak egy horrorisztikusabbnak mondott filmet akart készíteni, hanem tényleg egy komor hangulatú sztoriban gondolkodott. Mindez nem felelt meg az Universalnak, ezért most a rendező az ilyenkor szokásos kreatív nézetkülönbségekre hivatkozva good bye-t intett a producereknek.
Szintén hosszú ideje próbálkoznak a Holtpont remake-kel, már-már úgy tűnt, hogy minden akadály elhárult és elstartolhat a forgatás. Ezúttal nem a szörfösök közé, hanem az extrém sportolók világába épülhetne be egy nyomozó. Gerard Butler alakíthatta volna a sportolók vezérét, de a színésznek szintén adódott néhány problémája a fejesekkel, néhány dologban nem értettek egyet. Mindazonáltal kiderült, hogy nem is igazán szükséges közös nevezőre jutniuk a feleknek, mert a Butlert a kötelesség és a szerződés a London Has Fallen akciófilmhez hívta. Így a színész lassítva elgyalogolt a naplementébe.