Észak-Amerikai box office:
R
égóta várnak a rajongók egy normális Alien filmre. Arról erőteljesen megoszlanak a vélemények, hogy Ridley Scott alkotása egyáltalán besorolható-e ebbe a franchise-ba, de az biztos, hogy a rendező olyan produkciót tett le az asztalra, amelyről még hetekig fognak vitázni az emberek. Ellentmondásokat, érveket és válaszok tömegét fogjuk olvasni jó ideig. De akár egy Alien prequelként, akár egy sci-fi-horrorként tekintünk a Prometheusra meg kell állapítani, hogy egészen korrekt eredményt produkált. Egy R kategóriás alkotás kevés esetben termel ki 50 millió körüli összeget. Az Alien harmadik felvonása 55 millióig jutott, a negyediknek csak 48-at sikerült kitermelnie. 50 milliós nyitóhétvégét pedig kevés R-es sci-fi tudhat maga mögött, a Matix 2 91 millióval indult útnak, a harmadik része csak 48 milliót szedett össze első víkendjén.
Szóval a Fox erős marketingkampánya megtette hatását, már csak a kérdés, hogy meddig jut el Scott műve. Korábban lehetett olvasni 200 millió körüli jóslatokat is, de inkább valószínűbb, hogy 130 millió körül végez. A nemzetközi eredmények és a DVD-s pályafutás után pedig belevágnak a folytatásba.
Isten hozta nálunk! Mondja el a vágyait, adunk hozzá emlékeket. – ígérik Az emlékmásban (Total Recall). Douglas Quaid is kipróbálja a szolgáltatást és ezt az élményt biztos, hogy soha többé nem tudja kiverni a fejéből.

A Szellemirtók 3 körüli hajcihő már lassan vicckategória. Az újabb és újabb híreket folyamatosan Bill Murray szolgáltatja, akinek nincs túl sok kedve visszatérni a franchise-ba, de néha, amikor jobb kedve van elmondja, hogy esetleg lehet róla szó.