Nem számít, milyen régi, nem számít, hogy A-kategóriás vagy Zs, bármikor, bármennyiszer meg tudom nézni.
1, Armageddon
Nem számít, milyen régi, nem számít, hogy A-kategóriás vagy Zs, bármikor, bármennyiszer meg tudom nézni.
1, Armageddon
Ha esetleg valami mást szeretnétek nézni Húsvétkor a megszokotthoz képest… avagy ezekre biztosan nem gondoltál.
Christopher Lambert utolsó jó filmje a Feltámadás volt, amelyben egy egy nyomozót játszik, aki fiát balesetben vesztette el. Nem érdekli senki és semmi, nem hisz semmiben. Új társával együtt különös ügyben kezd nyomozni. Hat héttel Húsvét előtt különös gyilkosság történik, majd egy hétre rá a tettes újra lecsap. Az elkövető magával viszi áldozatai egyes testrészeit. Mint kiderül: Jézust szeretné megalkotni, újraéleszteni Húsvétra. Olvasd tovább
Manapság egyre több a képregényfilm és a következő években annyi jön, hogy talán csömörünk is lesz tőlük. Kosztümös hősök mentik meg a világot minden hónapban.
De vajon, ha a valóságban is léteznének Pókember, Fenegyerek, Fekete Özvegy és társaik szerintetek melyikük végezné igen gyorsan a sitten? Vagy melyiküknek érne véget igen gyorsan bűnüldözői pályafutása, ki kerülne gyorsan a temetőbe?
Fogunk mi is “Ez volt 2014-ben a legjobb” posztot írni, nyugi. Csak még megpróbálunk letudni egy-két ígéretes darabot. Addig is megkérdezném, hogy szerintetek mi volt a tavalyi év
legjobb akciófilmje
thrillere Olvasd tovább
Nálunk múlt héten mutatták be Az emlékek őrét (The Giver), amelyet Jeff Bridges több évtizede próbál megvalósítani és a filmet elnézve valószínűleg csak egyszerűen túl akart már lenne rajta, egyszerűen meglovagolta a young adult adaptációk keltette hullámot. Amerikában a hétvégén Az útvesztő (The Maze Runner) volt a sláger és már Katniss Everdeen is készülődik.
Habár 2014-ben tűrhetően teljesítenek bevétel szempontjából a fiatal felnőtteket megcélzó, népszerű könyvekből készült produkciók, de olykor a célközönség nem elégedett a kész művel. Jó néhány bukás született az elmúlt időszakban. Durván alulteljesített A burok (The Host) vagy éppen A lenyűgöző teremtmények (Beautiful Creatures).
Ti meg vagytok elégedve a felhozatallal? Van kedvencetek az eddigi kínálatból vagy csapnivalónak találjátok a legtöbb filmet?
Májusban elkezdődött a hollywoodi nyár és jöttek csőstül a látványfilmek, kaptunk jó néhány vígjátékot és néhány dráma is befutott. A hétvégén véget ér a szezon és míg az Álomgyár számolgatja a befolyt milliókat addig mi elgondolkodhatunk rajta, hogy mik voltak az elmúlt 4 hónap legjobbjai. Meg voltatok elégedve a felhozatallal? A látványfilmek átlagban szórakoztattok vagy ásítoztál rajtuk? És a komédiákon tudtál-e nevetni?
Mindenkinek van legalább egy olyan film a repertoártjában ami általános fújolásnak örvend és mégis nagy szeretettel, még nagyobb szemekkel és mosollyal az arcon nézi végig újra és újra. Időnként előveszed Te is a magadét vagy ha épp adja a Tv, megáll a kezedben a távirányító, s bár lehúzták a kritikusok, az emberek, Te mégis ragaszkodsz hozzá egy kellemes emlék, egy kedvenc színész, meghatározó zene vagy pár fejedben ragadt sor miatt. Nos eljött az idő, vallj színt: mi a szívednek kedves gagyi filmed? És a legfontosabb: miért?
Először is nézzük, mit tudunk erről a technikáról. Tapasztalat, hogy néha nem kattintotok a linkekre, ezért most ideteszem az egész wikipédiás anyagot – köszönet a fordítóknak, akik az angol wikipédia szócikket varázsolták át. Közben nézegessétek a képeket és a videókat, aztán válaszoljatok a kérdésre. Olvasd tovább
Túl vagyunk 2014 felén, a forgalmazók próbálták tartani a tempót. Jött akció, dráma, vígjáték, horror és művészfilm egyaránt. A hollywoodi termésen kívül más produkciók is szép számmal képviseltették magukat.
Meg vagytok elégedve a felhozatallal? Szerintetek mik voltak az idei legjobb filmek? Mit tanácsoltok a többieknek, mely alkotásokat érdemes mindenképpen megnézni?
Tény, hogy Michael Bay megdolgozott azért, hogy a kritikusok céltáblája legyen. Ugyanakkor az akciókedvelők csak örülhettek, hogy Jerry Bruckheimer megadta a reklámfilmesnek és klipkészítőnek, hogy levezényelhesse a Bad Boyst, ahol már akár listát is lehetett volna írni, hogy a későbbiek folyamán mit fogunk viszontlátni tőle és milyen védjegyei lesznek. A feszes tempó, a remek akciójelenetek és a szórakoztató történet miatt a logikai buktatókon könnyedén át lehetett lendülni. Korunk egyik legsikeresebb rendezője, utálóinak egy része pedig elismeri, hogy a Pain & Gain egészen jó volt.
Ti hogy álltok hozzá Bay-hez? Utáljátok vagy éppen kedvelitek munkásságát? Jó úton halad vagy érdemes lenne váltania és más produkciókban kipróbálnia magát? Melyik a legjobb filmje?
Néhány hete írtam róla, hogy a Coen tesók éppen egy olyan filmen dolgoznak, amelyben egy hollywoodi megoldóember próbálja elkenni a sztárok csúnya ügyeit és ügyel arra, hogy róluk kialakult kép ne változzon. Bizonyára manapság is akadnak hasonló “munkások” (Ray Donovan sorozat?), hiszen egy színészek és rendezők olykor nem igazán bírnak magukkal.
De nem mindig sikerül elérni, hogy a sajtó ne kapja fel az ügyet. Legutóbb Bryan Singert vádolta meg egy férfi, hogy több évvel ezelőtt – amikor még 15 éves volt – szexre kényszerítette. A per miatt a Fox fontolgatja, hogy nem Singerrel készítteti el a következő X-Men filmet, aggódnak, hogy az eljárás negatív hatással lehet az újabb mutánskaland bevételeire.
Vagy akár szétnézhetünk is. Stohl András balesete bejárta a sajtót, rengetegen kiakadtak rá. A netes fórumokon olvasható olyan vélemény is, hogy tette miatt soha nem fog beülni egyetlen filmjére vagy előadására sem. És akad olyan is, aki szerint jó színész és bármikor megnézné egy újabb produkcióban, de ha találkozna vele az utcán biztos, hogy elkerülné.
Tehát: Téged befolyásol-e, ha egy film rendezője vagy főszereplője súlyos dolgot követ el?