15

Mi a kedvenc időhurkos filmed?

elnihalniujra

Élni, halni, újra.

Mi egy héttel hamarabb ülhettünk be A holnap határa sci-fi akcióra, mint az amerikaiak. Tom Cruise időhurokba kerül, sokszor átélheti az invázió napját. Megéri a mozijegy árát. Nos, nem túl sok témába vágó film létezik, és ezek közül is nehéz összeválogatni néhány említésre méltó, időhurok-darabot és hogy összeálljon egy valamirevaló lista úgymond kissé megengedőbbnek kell lennie (vagyis én az voltam!). Nektek mi a kedvencetek?

triangleNem nevezhető igazán emlékezetesnek, de a Háromszög a korrekt kategóriába sorolható. Jesst (Melissa George) meghívják egy kis hajókázására, a nyílt vízen azonban különös vihar tör rájuk, aminek a végén a kis csapat a felborult yachton várja a segítséget. Feltűnik egy hatalmas óceánjáró, amire sikeresen felkapaszkodnak, ám a fedélzet teljesen kihaltnak tűnik. Aztán elkezdődnek a fura dolgok, Jess elszakad néhány percre a többiektől, majd amikor újra összefut velük, ellenségesen viselkednek vele, gyilkos látnak a nőben, aki értetlenül pislog, később azonban minden benne megfogalmazódott kérdésre választ kap. Beindulnak az események elég hamar, de biztossá válik, különös jelenségnek semmi köze a Bermuda-háromszöghöz. A Triangle a yacht neve, a nagy hajó pedig az Aeolus, ami az ősi görög történetek ismerőinek lehet beszédes. Olvasd tovább

21

Bosszantó, hogy az extra jeleneteketért még várni kell pár percet?

endcredits

Olykor előfordul, hogy egyes filmekhez még csatolnak néhány jelenetet. Az extra másodperceket a szereplők felsorolása után, esetleg a stáblista legvégén lehet megnézni. Most éppen az új X-Menhez csaptak még úgy fél percet, ehhez viszont meg kellett várni, hogy végigfusson az összes név, akik a filmen dolgoztak.

Ti meg szoktátok várni a stáblista végét? Bosszantó vagy sem, hogy ennyit kell még ücsörögni a mozikban?

41

Mi a véleményetek? – X-Men: Az eljövendő múlt napjai

A képregénykedvelők, a nézők és a kritikusok zöme leborult az újabb X-Men film előtt. Nektek is tetszett Bryan Singer rendezése vagy inkább a kisebbségbe tartoztok és unatkoztál vagy morogtál rajta? Ezúttal nem lesz iromány (esetleg egy vendégkritika valakitől?), de kommentekben megbeszélhetjük a látottakat.

magnetoxmen

15

Melyik gonosz karaktereket utáltatátok a legjobban?

 

joffreyKöveti valaki a Trónok harca (Game of Thrones) sorozatot? Nem, nem lövök le egyetlen spoilert sem, nyugi. Tele van remek karakterekkel, lehet kinek szurkolni és bizony akad olyan is, akit legszívesebben megagyalnák. Joffrey király a sötét oldal aduásza, ilyen ellenszenves figurát filmekben, sőt még sorozatokban is ritkán látni. Szinte viszket az ember tenyere, amikor feltűnik a képernyőn és látszik, hogy gonosz gondolatok tekeregnek agyában. Jack Gleeson tökéletesen hozta a szerepet, úgymond mindenki szereti gyűlölni a királyt.

Van olyan gonosz karakter akár a filmekben, akár a sorozatokban, akit gyűlöltetek vagy akit imádtatok utálni? Legszívesebben felálltatok volna a székből és lekevertetek volna egy taslit?

21

Melyik filmet várod legjobban a nyáron?

01moviefans

A hétvégén elstartolt a hollywoodi nyár, beindult a blockbuster szezon. Ebbe a négy hónapba öl temérdek pénzt az Álomgyár, begyújtja a rakétákat, majd mohón lesi, hogy mi lesz. Te mit vársz a következő hetektől? Érdemes lesz sok időt tölteni a mozikban vagy egy-két film kivételével érdektelen a felhozatal?

És ha már itt tartunk: Minden nyáron nagyot koppan néhány nagy reményekkel útnak indított produkció, de azért jó néhány alkotás  fog a végén hatalmas bevétellel büszkélkedni. Szerintetek melyik lesz az, amelyikkel alaposan be fognak fürdeni és melyik, ami kiváló eredményeket produkál? Alább segítségképpen összeszedtem a szóba jöhető filmeket. Olvasd tovább

56

Szerintetek melyik képregényfilm volt a legjobb és legrosszabb?

xmen2

Nagyban tombol a képregényfilmek korszaka, amelynek egyszer be fog alkonyulni. Ennek még nem jött el az ideje, talán a Bosszúállók 8 és az Igazság Ligája 4 között unja meg a nép a szuperhősökbe.

Tegnap mutatták be a Pókember folytatását, előtte Amerika Kapitány dobálhatta bőszen elpusztíthatatlan pajzsát és hamarosan Wolverine mutogathatja csontkarmait. És még jön egy-két produkció a közelgő hónapokban. Az eltelt években rendesen el voltunk látva filmekkel és 1-2 évtizeddel ezelőtt is születtek jobb-rossz darabok a műfajban.

Megkérdeznélek Titeket, hogy szerintetek mi volt a legjobb és legrosszabb képregényfilm, illetve melyik volt az, amitől sokat vagy éppen keveset vártatok és végén meglepődtetek, hogy milyen jól vagy rosszul sikerült.

batmanandrobin

9

Szerintetek kik nyerik az Oscart?

Hamarosan átnyújtják az Oscar-díjakat, a jelöltek többsége bizonyára már tűkön ülve várja a show-t, egy részük talán a tükör előtt gyakorolja a köszönőbeszédét. De vajon milyen nevek és címek kerülnek elő a borítékból? Szerintetek kik a legesélyesebbek a főbb kategóriában? Illetve érdekelne a véleményetek a felhozatalról és hogy szerintetek mennyire megérdemeltek egyes nominációk.

A jelöltek listája itt található.

86oscarjeloltek3

38

Szerinted mi volt az év….?

top10Még egy-két hét és mi is jelentkezünk listával, hogy szerintünk idén mely filmek voltak a legjobbak. Addig is megkérdezünk titeket, hogy szerintetek mi volt az idei

legjobb akciófilm
legjobb horror
legjobb vígjáték
legjobb dráma
legjobb sci-fi
legjobb fantasy
legjobb romantikus film
képregényfilm
remake
folytatás

és
melyik előzetes és poszter tetszett a legjobban, illetve mi volt 2013 legnagyobb csalódása?

15

Ha rajtad múlna, kit kérnél fel Csodanő szerepére?

Mostanság a DC rajongók nagy része azon gondolkodik, hogy vajon Csodanő benne lesz-e a Superman vs Batmanben. Személy szerint nem hiszem, hogy Diana is megjelenne, hiszen egyelőre elég lesz, hogy a két hős rendezi nézeteltéréseit és egyesült erővel páholják el a főgonoszt. Ugyanakkor egy cameo-ra látok esélyt, talán a film végén felbukkan a hölgy is.

Nem nehéz kitalálni, hogy egy húszas éveiben járó színésznőt fognak felkérni a szerepre, hiszen még legalább három-négy alkalommal akcióba kell lendülnie, míg lecserélik. Semmiképpen sem jó választás egy csontkollekció a feladatra, olyasvalakit kell szerződtetni, aki jó erőben van, el lehet róla hinni, hogy valóban el tud bánni bárkivel.

wonderwoman

34

Szerintetek melyik volt a nyár legjobb filmje?

0summermovies2013

Lezajlott a hollywoodi nyár, odaát éppen levonják a konzekvenciát, hogy pénzügyileg mennyire érte meg nekik a sok drága mulatság. Mi, nézők más oldaláról közelítjük meg a dolgot: Élveztük-e felhozatalt, megérte-e kiadni rá a jegy árát? Volt jó néhány színes-zajos produkció, de némelyiknek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, de akadt olyan is, amely beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Szerintetek milyen volt a nyár hollywoodi termése? Gyengébb, mint tavaly? Kedveltétek a felsorakoztatott kínálatot vagy inkább csapnivaló munkák születtek? Kinek mi volt a kedvenc filmje?

29

Die Hard – Drágább, mint az életed – Vélemények?

Állítólag iszonyatosan rossz a Die Hard újabb része. Személy szerint nem vagyok hajlandó pénzt áldozni rá. Miért? Az első rész méltán érdemelte ki a kultstátuszt és Bruce Willis is kiérdemelte, hogy katapultált az A ligás mozisztárok közé, majd megannyi remek film főszerepét kapta meg. Karácsonykor bármikor elővehető, én is ezt tette legutóbb, a Bűnvadászok előtt VHS-en (!) néztem meg. A második rész ugyan nagyban másolta elődjét, de ugyanolyan élvezetes és izgalmas volt. Számomra (most sokak lelki világába belegázolok) a harmadik már nem Die Hard, csak egy viszonylag jó akciófilm, a negyedik meg aztán végképp eltévesztette a házszámot. Szóval én egyelőre kihagyom, hogy McClane ötödjére adja drágán az életét. Ti láttátok? Mi a véleményetek róla?

61

A hét kérdése: Mely filmek azok, amelyek a rossz eredményei ellenére neked még tetszettek?

0flopcultPénzügyileg rosszul teljesített egy film és nem érted, hogy miért? Az imdb-re ránézve azt látod, hogy felettébb gyenge átlaggal bír és fogalmad sincs, hogy miért, miközben hasonszőrű alkotások sokkal jobb számokat és eredményeket tudnak felmutatni? Mely filmek azok, amelyek minden fronton elhasaltak, eltűntek a süllyesztőben, de számodra mégis nagy értékkel bírnak?