35

Mit látnál szívesen egy idegen inváziós filmben?

Az elkövetkezendő időszakban nem lesz hiány űrlényekből, jönnek, pusztítanak, mi pedig jobb esetben popcornt majszolva hátradőlve élvezzük, ahogy szétkapják a bolygót, majd az amcsik (hát ki más?) visszavágnak, rosszabb esetben pedig szétunjuk magunkat a látottakon. Shia LaBeouf vagy Will Smith, mindegy, a lényeg, hogy legyen élvezetes. Ma vetették fel a Battle: Los Angeles posztjában egy-két kérdés, amelyekre válaszokat várunk (várnánk).

Mit látnátok szívesen egy olyan filmben, ahol idegenek rohanják le a Földet? Egy Michael Bay vagy Roland Emmerich-szerű produkciót? Vagy esetleg egy kisebb költségvetésű, egy helyen játszódó, pár szereplős sci-fi drámát (a Pontypool űrlényes verzióját)?

Robbanjon szét minden a főhősök körül, ahol szemkápráztató akciójelenetek tengerében a macsó központi figura végül leküzdi a problémát? Vagy egy olyan film kellene, ahol nem is látni az alieneket, néha felbukkannak, majd eltűnnek, de tudjuk, hogy köztünk vannak (pl. Jelek).

És mely sablonok azok, amelyeket ha századjára látsz, akkor sem zavar? Kikkel van már tele a tököd, mely színészekkel tudnál elképzelni egy ilyen produkciót, illetve szerinted hogyan tudnának újat mutatni a filmesek.

16

Kérdés: Kedveled az ál-dokumentumfilmeket?

Nem a XX. század végén kezdődött, pedig az Ideglelés (Blair Witch Project) gigantikus profitja után szerintem mindenki arra várt, hogy olyan alkotások tömkelege árassza el a mozikat, ami az egyik szereplő szemszögéből mutatta be a történéseket, úgy, ahogy az éppen a felvevő készüléket tartotta. A 60.000 dollárból készült horror csak Észak-Amerikában 140 millió dollárt termelt.

Az elmúlt 1-2 évben megszaporodtak azok a filmek, amelyek hasonló stílusban készültek. 2008-ban a Cloverfieldet láthattuk, amiben egy csapatnyi tini próbálta túlélni a New York városában tomboló szörnyet. A folytatása szóba jött, de a mai napig nem történt előrelépés az ügyben. George A. Romero is próbálkozott, természetesen ő a zombikat eresztette rá a szereplőkre, de A holtak naplója keveseket érdekelt. A Negyedik típusú találkozásokhoz az alkotók leforgatták a jelenet archivnak tűnő felvételét.

Olvasd tovább

38

Kedvenc rendezőid?

Megint játsszunk egy picit. A dolog épp úgy zajlik mint korábban, én leírom nekem kik a kedvenceim, aztán aki szeretné, csatlakozik és leírja szépen a sajátjait. Ma, a filmrendezők vannak soron.

Nem számít él vagy már meghalt, aktív vagy visszavonult, kiégett vagy sem, egész életpálya sem lényeg, elég ha egy olyan filmet készített, amely nagy hatással volt rád. Tudom hogy iszonyú sok a jó rendező (ITT egy kis segítség) és nehéz kiválasztani a tíz legkedvesebbet, de azért csak hajrá!

Íme az én listám (pár videóval, de nézzétek el, hogy mindegyikhez csak egyet tettem be) akinek van kedve, beszállhat.

1, James Cameron

 

Olvasd tovább

92

Kérdés: Melyik magyar regényből látnátok szívesen nagy költségvetésű hollywoodi filmet?

Rengeteg olyan regény íródott itthon az évtizedek alatt, amely könnyedén képezhetné az alapját egy-két nagyobb költségvetésű hollywoodi filmnek. Jómagam inkább a ponyva-illetve szórakoztató regényeket (azon belül is sci-fi vagy fantasy) részesítem előnyben, úgy gondolom, hogy a Mysterious Universe címszó alatt íródott kalandok remekül megállnák a helyüket a mozivásznon is, York Ketchikan vagy Brett Shaw karaktere remek főhős lehetne, akiket nem csak nagyszerű humorérzékkel áldott meg az író, hanem fantasztikus esetekbe is keverednek.

Vagy akár elővehetnék Cherubion világát is, Jeffrey Stone (Nemes István) az Éj-és Hajnal trilógiáját vetette papírra és (szerintem) sajnos azóta se írt ilyen szórakoztató és élvezhető regényeket. A központi szereplő Leon Silver egy másik világba kerül, ahol három vezér zászlaja (Choler, a Sötét Láng Ura a fekete mágia mestere. Melan, a Technokrata, a gépezetek és józan logika megszállottja, Sang, az Eszelős kiszámíthatatlan), alá egyesülnek az itt élő lények és mindenki azt a személyt látja Silverben, aki elhozza a békét erre a földre. Silver először csak értetlenül pislog, majd lassan felfedezi a benne szunnyadó erőket, több zűrbe is belekeveredik és a környék legjobb csaja (azaz boszorkánya) is az övé lesz. (Stone után Douglas Rowland tett le még négy regényt.)

De megemlíthetnénk a M.A.G.U.S.-t is, ahol kalandozók, mágusok, bárdok, tolvajok kerülnek különféle veszélyes helyzetekbe, van aki kardjának és több éves harci tudásának segítségével éli túl az egyes eseteket és van aki ügyességére, rafináltságára támaszkodik. Nem csak közismert és nagy rajongótáborral büszkélkedő szerepjáték, hanem született jó néhány regény is: pl Nyulászi Zsolt (Dale Avery) vagy Raoul Reiner (Kornya Zsolt).

Ha klasszikust kellene említeni, akkor az Egri csillagokból izgalmas, látványos, pompázatos filmet rittyenthetnének össze (bár az ebből készült magyar alkotást maximum effektek terén múlnák felül) mondjuk Ridley Scott prezentálásában. Esetleg Roland Emmerich? Vagy Michael Bay? Á, nincs benne helikopter. És vajon az Álomgyár Az ember tragédiájával mit tudna kezdeni?

6

Te melyik Alien szereplőről látnál szívesen egy spin-offot?

Most fejeztem be a Bolygó neve: Halált, hu, hát ez a film még mindig nagyot üt, kicsit félve is fogok kimenni a helyi vendéglátó egységbe ezután. Felötlött bennem, hogy az alkotásban látott figurákról lehetett volna akár egy spin-offit csinálni, mint pl. A múmia visszatér után a Skorpiókirály vagy a Jóbarátok után a Joey. Érdekes, hogy csak a stúdiónak ez még egy forgatókönyvírónak se piszkálta a fantáziáját.

Vasquez közlegényről (Jenette Goldstein alakította) megnéznék szívesen egy kommandós akciófilmet, illetve Hudson (Bill Paxton játszotta) figurájáról is jöhetne valami. A karakter kezdetben még játszotta a kemény legényt, a végén pedig gyakorlatilag a gatyájába csinált, érdekelt volna, pedig már közel volt számára a leszerelés, szóval megjárhatott már pár poklot, régi kalandozásaiból lehetett volna készíteni egy filmet. De a szivarozó Apone őrmestert is elnéztem volna pár csatározásban.

20

Számodra melyik ál-dokumentumfilm horror-thriller volt a legfélelmetesebb?

0bwp

Volt néhány ál-dokumentumfilm, de zárjuk most ki a Brüno-Borat-féle alkotásokat és koncentráljunk csak az ismertebb horror-thrillerekre. A Blair Witch Projectet anno videón néztem, a felétől már gyakorlatilag tekertem a filmet, mert annyira unalmasnak találtam. A holtak naplójában egy csapatni egyetemista készítene egy horrort az erdőben, mikor az élőhalottak rájuk támadnak, az egyikük pedig rögzíti a menekülést, George A. Romero filmje sem hagyott bennem mély nyomokat. A Cloverfield viszont már izgalmasabbra sikeredett, az alagutas jelenetnél, mikor felkapcsolják a kamerán a fényt és látható, hogy egy rakat lény mászik a szereplők felé hátragurultam volna a székemmel, ha nem lett volna rögzítve. Amin konkrétan rendesen rettegtem, a [REC] volt, izgalmas, félelmetes horrort készítettek a spanyolok, amit egy az egyben lekoppintottak az amerikaiak, a Karantén nem lett rossz, talán ha ezt látom az eredeti előtt, akkor esetleg jobban megfogott volna. A Paranormal Activity nekem totál unalmas volt, egyszer ugyan sikerült megijedni valami hanghatáson, de egyébként végig ásítoztam a produkciót.

Melyik volt a számodra legjobb ál-dokumentumos stílusban készült horror-thriller?

61

Neked ki a…?

Biztos emlékeztek még arra, amikor Koimbra nyaralása alatt játszottunk egy picit. Akkor sok-sok komment érkezett- aminek baromira örültem- és úgy vettük észre, hogy kedveltétek, ezért a jövőben többször is lesz ilyen játék.

A mostani karakterekre épül. Minden részhez kettő válaszlehetőséget írjatok, szóval jól gondoljátok meg, kit választotok. 🙂

Indokolni természetesen nem kötelező, csak az számít, hogy neked ki a…..

Olvasd tovább