James McTeigue legutóbb A hollót (The Raven) dirigálta le, de a thriller elég gyengére sikeredett. Előtte a Wachowski tesók produceri felügyelete alatt készítette a Nindzsa gyilkos (Ninja Assassin), illetve a V mint vérbosszú (V for Vendetta) alkotásokat. Ő most a negyedik rendezésére készül, a Survivor akciófilmet dirigálhatja le.
Nem sűrűn fordul elő, hogy Katherine Heigl elhagyja a romantikus vígjátékok térfelét, de a színésznő úgy gondolta, hogy eljött az idő, hogy kipróbálja magát más területen is kipróbálja magát, ezúttal nem próbál vicces lenni (mint pl. a Bérgyilkosékban). Karaktere Londonban dolgozik a külügynél, de munkahelyét felrobbantják és egyedül ő éli túl a merényletet. A hatóságok szemében gyanúsított lesz, ezért bujkálni kényszerül, e közben összeesküvés szálaira bukkan. Már csak néhány napja van arra, hogy tisztázza nevét és megakadályozza a következő robbantást. Clive Owen is benne lesz a produkcióban

A félkész forgatókönyv miatt a Men in Black – Sötét zsaruk 3 forgatása pár hónapra leállt, emelkedtek a költségek is és az amerikai bukta ellenére a folytatás 624 millió dollárt hozott világszerte. Persze a stúdió sietett elmondani, hogy elégedettek ezzel az eredménnyel, sőt a következő részen gondolkodnak. A Sony Oren Uzielt hozta a fedélzetre, megbízták, hogy írja meg a Sötét zsaruk újabb kalandját. A
Stephen King neve rendszeresen előkerül Hollywoodban, idén a Carrie remake-en kívül jön még A búra alatt (Under the Dome) sorozat is. Nyáron jelenik meg a Joyland című regénye, de a stúdiók nem voltak résen, ugyanis Tate Taylor bezsákolta a megfilmesítési jogokat. A rendező hasonló taktikát alkalmazott A segítség esetében, Kathryn Stockett könyvének jogait jóval a megjelenés előtt kaparintotta meg. Taylor nem csak producerként és íróként fog dolgozni a filmen, hanem a kamera mögé is beállt.


A Fenegyerek után Szellemlovas is visszatért a Marvelhez. Nicolas Cage szerint a második rész eléggé szépen hozott és nem tartotta kizártnak, hogy lesz folytatás, amiben ő már nem akart játszani. Ám a Sony úgy döntött, hogy nem szándékozik még egy részt lezavarni a lángoló fejű motoros legényről. Nem meglepő, hiszen a Szellemlovast többen a valaha készült egyik legrosszabb képregényfilmnek tartják, de abban szinte mindenki egyetért, hogy a legutóbbi rész még annál is rosszabb lett.