Az idei nyár eddig kegyes volt Hollywoodhoz, csak egyetlen nagyobb bukta akadt eddig. A hétvégén a Szörny Egyetem könnyedén vette az akadályt, borítékolható volt, hogy az animációs film hozza a legnagyobb bevételt. A nagy kérdőjel a Z világháború volt, amelynek sikerére kevesen mertek volna fogadni.
Észak-Amerikai bevételek
Új bemutatók:
A Pixar kemény, áldozatos és aprólékos munkával elérte, hogy úgy tekintsenek rájuk, mint akik kiváló minőségi produkcióval jönnek előre újra és újra. A Fel és a Toy Story 3 esetében is bámulatos módon tudták egyre feljebb tenni a lécet. Ám a felfokozott elvárások és a nagy számok törvénye alapján el kellett jönnie annak a napnak, amikor alulmúlják önmagukat. A Verdák 2-nem már csak a képi világa volt remek és sajnálatos módon a Merida, a bátorból csak egy átlagos Disney animációs film lett. Mindezek után egy második résszel, a Szörny Rt előzményével, a Szörny egyetemmel jelentkeztek, amellyel bizonyíthatták, hogy nem kell őket leírni és ha nem is eredeti produkcióval jelentkeznek, de tudnak még kiváló folytatást kreálni.
A Szörny egyetemtől úgy 70-75 millió dollárt vártak, ám ezt sikerült megfejelnie a második felvonásnak. 82 millió dollárt kasszírozott az alkotás. A Pixar második legjobb nyitó bevétele ez, csak a Toy Story 3 tudott jobban nyitni, amely 110 millió dollárral kezdett. Habár a kritikák nem dicsőítik, azért a véleményezők többsége elégedettségének ad hangot.
Meddig juthat el az animációs film? Az első 62 millióval startolt el és 255 millióig jutott. Két hét múlva fut be a Gru 2, addig szabad a pálya előtte és jó hátszéllel meglehet a 300 millió is. Olvasd tovább
Roland Emmerich végre valóra válthatja egyik tervét, megvalósíthatja a Függetlenség napja következő részét. A héten derült ki, hogy a film 2015 július 3-án debütál a mozikban. A rendező jelenleg csak erre fókuszál. E szerint a




Lehet, hogy Arnold Schwarzenegger izmai már nem olyan sziklakemények, mint régen, de ettől függetlenül könnyedén leabálhat még pár tucat zombit. És ezt meg is teszi, bár a Maggie címre hallgató produkció sokkal inkább lesz dráma, mint akció vagy horror.
Steve Jobs halála után néhány hónappal bejelentették, hogy Ashton Kutcher fogja játszani az informatikai guru és Apple vezért az életrajzi filmben. A rendezői teendőket Joshua Michael Stern, A döntő szavazat (Swing Vote) alkotója látta el, a forgatókönyvet Matt Whiteley szállította le.
Kicsit nyögvenyelősen haladnak a Jurassic Park 4 megvalósulása felé. Mindenesetre idén már majdnem elkezdődött a forgatás Colin Trevorrow vezényletével, ám az Universal az utolsó pillanatban meggondolta magát, de egyúttal bejelentették, hogy 2015-ben megérkezhet a film. A történetről eddig nem tudhattunk részleteket, csak annyi információt adtak ki, hogy lesz egy új, minden eddiginél rémisztőbb dinó és visszatérünk a Nublar szigetre.
