“Amit elveszünk a szegényektől, azt a gazdagoknak adjuk!”
Egy óriási európai befektetési bank feje kétségbeesetten kapaszkodik a hatalmába, amikor egy amerikai fedezeti alapokat kezelő cég megpróbálja felvásárolni őket.
Női szervek poszter
Láthatatlan Nyomon könyvelőzetes
A könyvelőzetesek Amerikában eléggé gyakoriak, elősegítik egy regény népszerűségét, felhívják rá a figyelmet. Idehaza nem igazán elterjedt, de talán előbb-utóbb a kiadók és az írók rá fognak kapni, hogy így reklámozzanak egy-egy történetet.
Steiner Ádám keresett meg azzal, hogy a Láthatatlan Nyomon regénysorozatához készítettek egy könyvtrailert, így szeretnék megismertetni a legtöbb könyvszerető, olvasó emberrel a regényt. Elmondása szerint az „előzetes azonban másabb, mert egyedi technikát alkalmaztunk, ugyanis nem a hagyományos értelemben vett előzetest forgattunk, hanem elsőként képregényes megoldással operáltunk, a képek alatt a dialógusoknak pedig hangstúdióban felvett narrációt alkalmaztunk.”
Nem katasztrófafilm lesz az Asteroids
Régóta lehet tudni, hogy Lorenzo di Bonaventura producer próbálja vászonra vinni a klasszikus Asteroids videójátékot. Roland Emmerich egy időben még a rendezői székben is üldögélt, de nem igazán akart mozgásba lendülni a projekt, így elhagyta a fedélzetet. A producer továbbra is próbálkozik, nem adja fel. Nyilvánvaló, hogy a filmnek a címen kívül sok köze nem lesz a régi játékhoz, de ettől függetlenül egy látványos sci-fi filmet még össze tudnak hozni.
“Az Asteroids nem egy katasztrófafilm lesz. Ha sikerül elkészítenünk egy űroperához fog hasonlítani. Ha úgy alakul, ahogy szeretnénk, akkor egy nagyszerű sci-fi filmet adunk ki kezeink közül. Teljesen más lesz, mint amire az emberek gondolnak. Mindenki úgy véli, hogy egy aszteroida becsapódik a Földbe. Engem ez a téma nem érdekel, korábban sokszor bemutatták. A történet egy aszteroida-övön fog játszódni, az egész cselekmény ott fog zajlani.” – mondta di Bonaventura.
Még egy előzetes A tűzgyűrűnek
Guillermo del Toro egy ideig Az őrület hegyeit próbálta tető alá hozni Tom Cruise-szal, de miután a stúdióval nem volt azonos hullámhosszon inkább A tűzgyűrűt választotta, amire a költségvetést is könnyebben megkapta. Hozta volna magával Cruise-t is, aki Stacker Pentecost alakíthatta volna, de végül Idris Elba szerződött le a szerepre.
David Lynch-nek újabb filmterve van, csak nem kap rá pénzt
David Lynch borúsan látja helyzetét, habár van egy igen komor hangvételű forgatókönyve úgy gondolja, hogy nem fog rá pénzt kapni. A rendező a The Independentnek árulta el, hogy eléggé depressziós történetet írt, úgy érzi, hogy valami igazán nagyot alkotott, de a filmipar teljesen megváltozott. „Sajnálatos módon az én ötleteim nem tartoznak bele az úgynevezett könnyen eladható termékek közé és a pénz manapság csak azokban a csónakokban hajózik. Nem tudom, hogy mi vár rám, fogalmam sincs, hogy a filmipar jelenlegi helyzetében mit tudok megvalósítani.”
Ha nem sikerül összeszedni a szükséges költségvetést új filmjére valószínűleg a TV-ben próbálkozik, egy másik projekttel. „Van egy folytatásos ötletem, ami talán a tévében sokkal érdekesebb lehetne, mint a mozikban. Úgy tűnik, hogy a művészfilmeseknek a kábelcsatornáknál kell próbálkozniuk.”
Liam Neeson 20 millió dollárt kap az Elrabolva 3-ért
Az Elrabolva (Taken) sikere után Liam Neeson eléggé szkeptikusan állt hozzá a folytatáshoz. Mi az, ami meggyőzhette? A pénz! Az első részért még csak 5 millió dollárt kapott, az Elrabolva 2-ért 15 millió dollárt vághatott zsebre.
A második felvonás 378 millió dollárt kasszírozott a kasszáknál, ami leginkább annak köszönhető, hogy Bryan Mills ex-CIA első felbukkanását és a lányát elrabló albán terroristák utáni hajszáját szinte mindenki kedvelte. Ám a második részt már nem igazán kedvelte a közönség. Ennek ellenére Luc Besson belevág az Elrabolva 3-ba és Neesont is sikerült visszacsábítani. 20 millió dollárt szurkolnak le a markába.
A forgatókönyvet Besson és Robert Mark Kamen írják. Rendező egyelőre még nincs, de biztos, hogy Besson egyik munkatársa fogja megkapni a lehetőséget. Még az sem kizárt, hogy Olivier Megaton dirigálja a harmadik részt.
Röviden: A búcsúkoncert (The Late Quartet)
A techno- és popszámok forgatagában el is feledkezhetünk a régi nagy klasszikusokról, pedig talán nem ártana, ha olykor elővennénk Mozartot vagy Schubertet, hiszen akár ez is oldhatja a mindennapok feszültségét és relaxálni is lehet rá. Sajnos a filmiparban kevesen gondolnak arra, hogy a régi ódákra és zenékre lehetne filmet építeni. Yaron Zilberman elsőfilmes létére kiváló szereplőgárdát tudott összeverbuválni és Philip Seymour Hoffman vagy éppen Christopher Walken színészi játékát bármikor boldogan megnézzük és ha e mellett még Beethovent is játszanak nagy baj nem lehet. A történet egy 25 éve együtt zenélő kvartettre fókuszál, negyed évszázad alatt rengeteg csodás koncertet adtak elő a színpadon és nem is gondolnak arra, hogy nyugdíjazzák magukat. Ám Peternél (Walken) Parkinson-kórt diagnosztizálnak, ráadásul éppen Beethoven Vonósnégyese No. 14, opus 131 darabjára készül az összeszokott csapattal. A következő koncertje lenne egyben az utolsó is, szép búcsúzást akar. Ám az igazi gond akkor kezdődik, amikor a többieknek bevallja betegségét. Az együtt érző szavak elhangzása után a tagokból előtörnek eddig magukba fojtott gondolataik, problémáik, bajaik. A bejelentés hatására az eddigi remek összhang a múlté lesz, nem csak a négyesbeli szerepükkel és a csapat sorsával kapcsolatban emelik fel szavukat, de gyakorlatilag életük úgy alakul, hogy magánéletükben hozott döntéseikkel is kivívják a másik ellenszenvét, egyet nem értését. Nem csak a klasszikus zenéről esik szó ebben a filmben, inkább a karakterek közötti konfliktusokról, dilemmákról, eddig visszatartott, de végre kimondott sérelmekről, a feltárulkozó új kihívásokról és azoknak kezeléséről. Walken csendesen és bánatosan készül a nagy búcsúra, az elhangolódásról filozofál. De Hoffman,Catherine Keener, Mark Ivanir kiválóan, remekül oldja meg feladatát, egyetlen mozdulattal, rezdüléssel többet képesek mondani, mint más hosszú mondatokkal. Miattuk érdemes megtekinteni a filmet, amely sokkal erősebb is lehetett volna, ha más készíti. Zilberman gyakorlatilag kezet csókolhat színészeinek.
Képek A tűzgyűrűből
Elég szépen termelnek a filmek idén nyáron, még a rosszabb, minőség terén rendesen alulteljesítő produkciók is állják a sarat. A nézők lelkesedése remélhetőleg még kitart, hisz Guillermo del Toro a nyár látvány-és popcornfilmjének tűnik.
Mozinet-Művész Filmnapok 2013. július 19-21
Idén nyáron harmadszor szervez filmnapokat a legnagyobb nemzetközi fesztiválok nyerteseiből a Mozinet. A háromnapos esemény budapesti helyszíne a Művész mozi (1066 Budapest, Teréz krt. 30.), ahol kedvezményes áron tekinthetők meg Oscar-jelölt alkotások, a berlini, cannes-i és velencei filmfesztiválok kedvencei, illetve premier előtt látható a Renoir. Az előző évekhez képest nagy változást jelent, hogy most először a rendezvény országos lesz, 10 városban tartanak vetítéseket a filmekből július második felében.
A programot a szervezők a korábbi tapasztalatok figyelembevételével állították össze. Ezúttal is elsősorban olyan művek szerepelnek a kínálatban, melyek hiányoznak a mozik jelenlegi műsoráról, ugyanakkor a nézői visszajelzések alapján igény mutatkozik rájuk. A kivételt a premier előtt látható Renoir című francia romantikus életrajzi film jelenti. A film érdekessége, hogy gyönyörű, közös múzsájuk segítségével egyszerre enged betekintést a világ egyik leghíresebb festője, az impresszionista Pierre-Auguste Renoir, illetve fia, az újhullám által legnagyobb francia rendezőnek kikiáltott Jean Renoir életébe. Olvasd tovább
Páros belépőt nyerhetsz A háború sámánja premier előtti vetítésére
Csütörtöktől a mozikban A háború sámánja kanadai dráma. Ha szeretnéd megnézni premier előtt, szerda este Budapesten lehetőséged nyílik rá. Ahhoz, hogy lehetőséged nyíljon az 5 páros belépő egyikének a megnyerésére az alábbi, egyszerű kérdésre kell megválaszolnod és lájkolnod kell a Parlux forgalmazó Facebook oldalát (https://www.facebook.com/parluxfilm).
Milyen kategóriában jelölték a filmet az Oscar-díjátadón?
A megfejtéseket a filmdroid.blog@gmail.com e-mail címre várjuk kedd éjfélig. A nyerteseket szerdán délelőtt e-mailben értesítem. Olvasd tovább
Han Solo és Boba Fett kap különálló filmet
Korábban már szó esett arról, hogy a Disney terve az, hogy 2015-től kezdve minden évben egy-egy Star Wars film kerüljön a mozikba. A folytatások közé különálló, más-más karakterre fókuszáló produkciókat ékelne. 2 év múlva jön a hetedik része, majd 2016-ben egy spin-off, 2017-ben a nyolcadik felvonás, egy évre rá még egy spin-off és egy tovább.
De vajon kik kapnak bizonyítása esélyt egy külön filmben? A Joblo fülest kapott egyik megbízható forrásuktól, e szerint Han Solo és Boba Fett kalandját követhetjük. Előbbiben bemutatják, hogy Solo hogyan találkozott Csubival, miképp barátkoztak össze, majd láthatjuk, hogy megszerzik a Millennium Falcont. A Fett projektről nincsenek információk. Gondolkodtak egy Yoda filmen is, de ezt egyelőre elvetették. Tehát a spin offok nem jedi centrikusak lesznek, nem villannak fel gyakran fénykardok.
Formálódik a Star Wars: Rebels animációs sorozat, amelyet Dave Filomi rendezőre bízták. A széria új karaktereket fog bemutatni, de az eredeti trilógiából is felbukkan néhány ismert arc. A Rebels arra az időszakra fog összpontosítani, amikor a Birodalom egyre nagyobb hatalomra tesz szert, egyre keményebb eszközöket vet be. A felkelők felismerik, hogy csak együttes erővel, szervezetten tudják legyűrni a fenyegetést. Jövő nyáron kerül képernyőre a sorozat.




