3

Érdekességek a 2002-es Resident Evil filmről

residentevil2002Elvileg véget ér a Resident Evil franchise. Mármint az alkotók ugyan kihangsúlyozták, hogy nem lesz több rész. De tudjuk jól, hogy mindig lehet kiskaput találni és egy fél mondattal el lehet intézni, hogy miért vágjanak bele egy újabb filmbe, könyvbe vagy színdarabba. Nyilván nem azért fog az utókor rá emlékezni (már ha fog egyáltalán), mert olyan remek és emlékezetes volt, hanem mert nagyjából elszórakoztatta a nézőt. 2002-ben került a mozikba az első felvonás, ennek elkészüléséről ejtenék pár szót. Olvasd tovább

0

Őrült boldogság (La pazza gioia)

írta Nikodémus

2017-01-őrült-boldogság-1

Napsütötte toszkánai táj, gyönyörű kastély, készülődés egy habkönnyű, verőfényes autókirándulásra – nincs is ennél jobb gyógyír a fagyos januárban didergő mozinéző számára. Paolo Virzi legújabb filmjének nyitányában csupán egyetlen apró momentum késztet némi gyanakvásra: a középkorú nő, akit tekintetünkkel kísérünk, kissé zavartan viselkedik. Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) széles gesztusokkal, emelt hangon magyaráz, láthatóan mindenből nagy ügyet csinál, s szemlátomást képtelen bármiben dönteni. Sokáig úgy tűnik, a főszereplésével forgó film, az Őrült boldogság is így tesz, illetve nem tesz – és épp ez a legizgalmasabb benne.

Olvasd tovább

0

A Stranger Thingsből a Godzilla 2-be

milliebobbyNem is oly rég kiderült, hogy Michael Dougherty vezényelheti le a Godzilla: King of the Monsterst, most már jöhet a szereposztás. Mint kiderült, a Legendary Millie Bobby Brown-t hozta a fedélzetre, de rajta kívül mást nem említettek.

A lány megfordult néhány sorozatban, 2014-ben játszott az Intruders szériában is, de mégis a Stranger Things hozta meg számára a nagy áttörést, amiért begyűjthetett pár elismerést és jelölték néhány díjra is.

Egyelőre nem ismeretes, hogy kit fog megformálni a 2014-es film folytatásában. A történetet sem tették még közzé, de elhintették, hogy a gigantikus lény összeütközésbe kerülhet Rodannal, Mothrával és Ghidorral.

3

Elhunyt John Hurt

JohnHurtNéhány napja ünnepelte 77. születésnapját John Hurt, azonban tegnap otthonában elhunyt az évek óta hasnyálmirigyrákban szenvedő angol színész.

Karrierjét színpadi szerepekkel kezdte, majd a 70-es években egy ismertebbé vált a filmiparban is. Az éjféli expresszben nyújtott teljesítményéért Oscar-díjra jelölték a legjobb mellékszereplő kategóriában, a Golden Globe-ot viszont megkapta. Egy évre rá a Nyolcadik utas: a Halál sci-fi horrorban volt látható.

1980-ban Az elefántemberrel jelentkezett, ami szintén egy Oscar nominációt hozott számára. Az évtizedben több emlékezetes és sikeres filmben játszott. Többek között látható volt az Éjszakai átkelésben, az Osterman hétvégében és az Úri passziókban. De a 80-as évekből mindenképp ki kell emelni az 1984-et, a George Orwell adaptációt.

A 90-es években rendszeresen találkozhattunk a nevével, a Vad Billből, a Kapcsolatból és a Halott emberből is kivette a részét, sőt, a magyar Kölcsönkapott időben filmben szintén játszott.

A Harry Potter első és utolsó két felvonásában megformálhatta Mr. Ollivandert, benne volt a Hellboy-ban és a V mint vérbosszúban. Az utóbbi időszakban olyan alkotásokat vállalt be, mint a Hallhatatlan szeretők, a Snowpiercer vagy a Herkules.

Idén még találkozni fogunk vele, hiszen nálunk jövő hónapban mutatják be a Jackie-t, de már dobozban van a The Good Night dráma, a Damascus Cover thrilleren és a My Name is Lenny drámán a végső simításokat végzik. Jelenleg is munkálkodnak a Darkest Hour történelmi drámát, ahol Neville Chamberlaint testesítheti meg, arról nem tudni, hogy leforgatták-e a jeleneteit.

Béke poraira!!

0

Rapace és Hawke a Stockholm drámában

hawkeborntobe1973-ban Janne Olson próbált kirabolni egy pénzintézetet Stockholmban, azon a rendőrség körbevette az épületet. A férfi hat túszát bezárta a páncélterembe és azt követelte, hogy egykori társát, a lesittelt Clark Olofsson küldjék egyezkedni. Miután Olofsson a helyszínre érkezett, hat nap múlva Olson feladta magát. Ezalatt a túszok eléggé megkedvelték a két férfit, sőt, még kérték is a bíróságot, hogy enyhe büntetést kapjanak. Az egyik nő konkrétan beleszeretett Olofsson, aki később el is jegyezte. Innen ered a Stockholm-szindróma.

Ebből az esetből készít filmet Robert Budreau, a Born to be Blue alkotója. Ismét együtt dolgozhat Ethan Hawke-kal, illetve a női főszerepre megnyerte Noomi Rapace-t. A Stockholm forgatása áprilisban veheti kezdetét, majd a 2017-es European Film Marketen próbálnak hozzá forgalmazót keresni.

0

Catfight előzetes

catfightSandra Oh és Anne Heche karakterei korábban barátok voltak, de most már halálos ellenségek és végül szépen össze is bunyóznak. Alicia Silverstone, Dylan Baker és Damien Young részese a szereplőgárdának. A filmet Onur Tukel, a Summer of Blood és Drawing Blood rendezője dirigálta le.

Oh alakítja a tehetős Veronica Saltot, míg Heche Ashley Chambers művészt testesíti meg. A főiskolán a legjobb barátnők voltak, de ezek a napok már elmúltak. Berágtak egymásra. Mindketten hivatalosak egy szülinapi bulira, ahol eleinte csak beszólnak egymásnak, majd végül eljön az is, amely elég régóta érik: a nagy összecsapás. Olvasd tovább

0

Michelle Williams benne lesz Jonah Hill rendezői debütálásában

williamsJonah Hill több vígjáték és pár drámai szerep, illetve 2 Oscar jelölés után rendezni fog. A Mid 90s főszerepére Michelle Williamst nyerte meg, ráadásul Hill a szkriptet is maga írta. A forgatás júniusban veszi kezdetét és valamikor 2018-ban mutatnák be.

A történet a 90-es évek közepén játszódik Los Angeles-ben, egy srác fog állni a középpontban, aki gördeszkás haverjaival lóg. Nem marad ki a szex, drog és pia sem, de azért kap néhány kemény leckét az élettől.

Michelle Williams lesz a srác édesanyja, a színésznő éppen a héten gyűjtötte be a negyedik Oscar jelölését.

0

Stb…

A 4 Oscar díjra jelölt, nálunk moziban nem vetített Hell Or High Watert nálunk a HBO március 17-től vetíti.

A Disney Jyn Erso-val a főszerepben ad ki könyvet, a Rebel Rising a nő múltjával foglalkozik.

Daniella Pineda is menekülhet a dínók elől a Jurassic World 2-ben.A forgatás hamarosan indul.

M. Night Shyamalan azt mondta, hogy következő filmje valószínűleg a Sebezhetetlen 2. része lesz.

0unbr2

Olvasd tovább

2

Vandervoort a Fűrész 8-ban

vandervoortEléggé keveset lehet tudni a nyolcadik Fűrészről. Legalábbis nem mondhatni, hogy a Saw: Legacy-ról eddig túl sok részletet elárultak volna. A Spierig fivérek leforgatták a filmet, amely már az utómunka fázisában jár és október 27-én be fogják mutatni.

Szóval bőven van még elég idő arra, hogy ütős marketinget rettyintsenek a horror köré. Azonban a történetről vagy a szereposztásról nem kellene hallgatni, nem? A sztori még most sem ismert, de azért kiderült, hogy Laura Vandervoort és Hannah Anderson benne lesznek a filmben. Meglátjuk mennyire lesznek játékos kedvükben.

1

Richard Kelly megcsinálná a Donnie Darko folytatását

darkoRichard Kelly ugyan nem keltett különösebb feltűnést a Donnie Darko-val, azonban házimozis forgalmazásban egész szép karriert futott be, kialakult körülötte egy stabil rajongóbázis. 2009-ben jött egy folytatásnak mondott produkció, viszont az S. Darko-hoz gyakorlatilag Kelly-nek semmi köze nem volt. Most viszont nagyon is úgy tűnik, hogy a rendező tervezgeti a következő részt, kérdés, hogy egyáltalán megvalósul-e.

Kelly a HMV-nek adott interjút, amiben elárulta, hogy egy egészen költséges folytatás lenne. Csak akkor vágna bele, hogy összejönne rá a szükséges összeg. A történetről vagy a részletekről nem beszélt.

Megkapja vajon rá a pénzt? Kelly művei nem teljesítettek valami fényesen a mozikban. A káosz birodalma (Southland Tales) vagy éppen A doboz (The Box) is gyenge eredményeket produkáltak.