James Cameron ugyan Avatarozni fog egy ideig, de kiderült, hogy vannak tervei a Terminatorral is. 2019-ben visszakerülnek hozzá a jogok, ő pedig szeretne kezdeni valamit a franchise-zal. A rendező a The Daily Beastnek adott interjút, amiben elmondta, hogy érdemes visszatérni a franchise-hoz, pláne azért is, mert a gépek a mindennapjaink részévé váltak.
A Terminator 2. része 1991-ben jött ki, azóta nem is foglalkozott vele, ráadásul egy franchise-t nem könnyű életben tartani. Cameron úgy fogalmazott, hogy a téma 26 évvel később talán még relevánsabb. A digitális korszakban élünk és gyakorlatilag a Terminator az emberiség és az általa létrehozott technológiáról szól. Mostanság elég körülnézni egy étteremben vagy reptéren és látható, hogy a különböző gépek már rég rabjaikká tettek minket. Szóval most még időszerűbb lenne egy újabb filmet készíteni a témából.








