2

Cameron szerint nagy lehetőségek rejlenek egy új Terminator filmben

0terminatorJames Cameron ugyan Avatarozni fog egy ideig, de kiderült, hogy vannak tervei a Terminatorral is. 2019-ben visszakerülnek hozzá a jogok, ő pedig szeretne kezdeni valamit a franchise-zal. A rendező a The Daily Beastnek adott interjút, amiben elmondta, hogy érdemes visszatérni a franchise-hoz, pláne azért is, mert a gépek a mindennapjaink részévé váltak.

A Terminator 2. része 1991-ben jött ki, azóta nem is foglalkozott vele, ráadásul egy franchise-t nem könnyű életben tartani. Cameron úgy fogalmazott, hogy a téma 26 évvel később talán még relevánsabb. A digitális korszakban élünk és gyakorlatilag a Terminator az emberiség és az általa létrehozott technológiáról szól. Mostanság elég körülnézni  egy étteremben vagy reptéren és látható, hogy a különböző gépek már rég rabjaikká tettek minket. Szóval most még időszerűbb lenne egy újabb filmet készíteni a témából.

4

A Hegylakó reboot után még minimum két folytatás jönne

highlanderÓ, a Hegylakó (Highlander) reboot is régóta a levegőben lóg, de egyszerűen nem jutnak vele egyről a kettőre. Vagyis volt már egy-két rendező, lelkes közlemény, de a forgatás még nem indult el. Jelenleg Chad Stahelski áll a projekt élén, aki jelenleg a John Wick: 2. Felvonást (John Wick Chapter 2) reklámozza és a Collidernek alkalma nyílt, hogy rákérdezzen a Hegylakóra.

A direktor elregélte, hogy amikor kapcsolatba került a tervezettel, csupán egyetlen film történetét próbálták újragondolni. Azonban Stahelski már eleve ki akar alakítani egy világot, végig akarja vinni az egész sztorit. Az eredeti Hegylakó ugyanis remek volt, de aztán jött négy úgymond minőségileg igen megkérdőjelezhető folytatás. Viszont a sorozatban volt jó néhány remek ötlet, amelyek kimaradtak a filmekből. Így számíthatunk rá, hogy az Őrzők is helyet kapnak a rebootban, de más elemeket is átemelhetnek. Jelenleg is formálódik a forgatókönyv, még nem nyerte el végső változatát.

Szóba került a Star Wars is, hiszen a rendező valami ahhoz hasonlót képzel el. Az első rész vége elégedettséggel tölthetett el mindenkit, de ott volt a lehetőség a folytatásra. Szóval az első Hegylakóval nem zárnák le a történetet, ugyanis Stahelski elmondása szerint az átformált és kibővített világ elég lesz egy trilógiára, de itt nem állna meg.

Egyelőre még nincs leszerződtetett színész, ugyan Tom Cruise és Dave Bautista nevét is emlegették egy időben, de jelenleg nem tudni, hogy érdekli-e őket a film. Viszont a zenén már dolgozik, Tyler Bates-t nyerte meg a feladatra. Van elég ideje, hogy olyan ikonikus muzsikát tegyen le az asztalra, mint a Queen, hiszen a forgatás nem mostanában indul.

2

A Szépség és a Szörnyeteg következő előzetese

szepsegszHamarosan megérkezik a Disney új élőszereplő fantasy filmje. Lesznek ismerős dallamok, de Alan Menken és Tim Rice három új dalt is írt a produkcióhoz, az egyiket Celine Dion fogja elénekelni, illetve Ariana Grande és John Legend is részese az alkotásnak.

Belle új háttérsztorit kap, szóval némileg változtatnak a jól ismert sztorin, de azért számíthatunk rá, hogy a sztori nagy része marad a régiben. Bill Condon rendezése március 23-tól látható itthon. Olvasd tovább

1

Diego Luna a Sebhelyesarcú főszereplője

diegolunaAz Universal sem mostanában vágott bele Sebhelyesarcú (Scarface) új változatának tervezgetésével és az is biztos, hogy egy ideig még biztosan nem készül el. Antoine Fuqua tartotta a kezében a gyeplőt, ám ő már nem részese a remake-nek, mivel a kötelesség és a szerződés A védelmező 2-höz (The Equalizer 2) szólítja, amelynek munkálatai hamarosan belendülnek.

Fuqua ugyan távozott, de Diego Luna fellépdelt a fedélzetre, a színész alakíthatná a címszereplőt. Luna tavaly játszott a Zsivány Egyesben (Rogue One) és Az utolsó emberig (Blood Father) akcióban.

A forgatókönyvön David Ayer és Jonathan Herman is dolgozott, a legutóbbi verziót Terence Winter adta ki kezei közül.

3

Mégsem Affleck rendezi a Batman filmet

batmansupermanelotteutana2Mindenki megnyugodott, amikor Ben Affleck bevállalta, hogy megrendezi a Batman filmet. Hiszen manapság tudja, hogy mit csinál és az általa levezényelt produkciók szintén minőségi darabok voltak. Vagyis Az éjszaka törvénye (Live By Night) súlyos bukás lett, de a kudarc leginkább a stúdió számlájára írható, hiszen alaposan elszámította magát. Állítólag a gengszterfilm pénzügyi eredményei nem játszottak közre abban, hogy Affleck közzétette, hogy átpasszolja a Batman ledirigálását másnak.

Úgy nyilatkozott, hogy egyes karaktereket milliókat kedvelnek és ahhoz, hogy el lehessen játszani mindent bele kell adni, alaposan oda kell figyelni, csak a szerepre kell fókuszálni. Ezt a teljesítményt pedig nem tudja nyújtani, ha a kamera mögött is ő áll, ezért a stúdióval megbeszélte, hogy más dirigáljon a forgatáson.

A Variety úgy tudja, hogy a szóba jöhető nevek között Matt Reeves, a War for the Planet of the Apes alkotója is szerepel.

UPDATE: A pletykák szerint a stúdió listáján a következő nevek találhatóak:  Matt Reeves, Gavin O’Connor, Denis Villeneuve, Matt Ross és George Miller.

1

Széttörve (Split)

szettorveposter1

M. Night Shyamalan A hatodik érzék után gyakorlatilag megkapta a csodagyerek titulust, amely jelző nagyjából egészen a Jelekig rajta is maradt. Majd jött A falu, szép eredményt ért el, de már érezhető volt, hogy ennél azért többet vártak a rajongói. Érkeztek sorba a renoméromboló filmek, a Föld után pedig azt hihettük, hogy nem csak megásta karrierjének a sírját, de el is temette. Shyamalan viszont nem pislogott körbe tanácstalanul, talán örült is, hogy a stúdiórendszer kiköpte, így különösebb felhajtás nélkül, a legnagyobb nyugalomban leforgathatta A látogatást. A horrort követően a direktor pályafutása kinyúlt nyughelyéből, láttatva, hogy csak tetszhalott volt, a Széttörve hozzásegítette, hogy ki másszon a gödörből. Olvasd tovább

0

Piros 18-as karikát kapott a John Wick: 2. Felvonás

johnwick18Úgy, ahogy az első résznél is, úgy a John Wick folytatásának végleges korhatára a következő lett:  18 éven aluliak számára nem ajánlott.

John Wick (Keanu Reeves), a visszavonult bérgyilkos sosem nyugszik. Miután a magányos harcos New Yorkot totális csatatérré változtatta, és bosszúhadjárata során egy sereg gyilkost iktatott ki, újra ringbe száll. Wick egykori társa, egy titokzatos nemzetközi bérgyilkos szervezet irányítását akarja megkaparintani magának, így ráveszi cimboráját, hogy ismét csatasorba álljon. Wicket kötelezi az eskü, így vonakodva, de Rómába utazik, ahol a világ legveszélyesebb gyilkosaival kell szembenéznie. És a legenda egy még durvább, még brutálisabb háborúban találja magát.    Olvasd tovább

3

Cameron befejezte az Avatar forgatókönyveket

2009avatarEgy ideje James Cameron nem rendezett mozifilmet. Voltak ugyan tervek, de ezek egy részét lesöpörte az asztaláról, a Battle Angel-t lepasszolta Robert Rodrigueznek és legutóbb kiderült, hogy vannak tervei a Terminator franchise-zal. Viszont a környezetvédő Cameron inkább Avatarozna és bizony fog is.

A The Beastnek adott interjút, amiben elmondta, hogy nem kifejezetten a folytatásra, hanem a harmadik, negyedik és ötödik részre is összpontosít. Befejezte az Avatar 5. felvonásának forgatókönyvét, szóval indulhatnak az előkészületek. Augusztusban a színészek felhúzzák a motion capture cuccot, felveszik a jeleneteket.

A hivatalos sztorit egyelőre nem tudjuk, de hallhattunk már arról, hogy Pandora óceánjának mélyén fog játszódni a cselekmény egy része. Az Avatar 2. 2018 decemberében érkezik, ha minden jól megy, addigra talán szemüveg sem kell, hogy a 3D-t élvezzük.

0

Elkezdődött a Han Solo film forgatása

 

Chris Miller rendező Twitterére tette ki, hogy hozzáláttak a Han Solo film forgatásához. “Han First Shot” – tette hozzá, amit egyúttal arra is utalhat, hogy Han lőtt először.

Miller és Phil Lord vezényli le a produkció, a főszerepet Alden Ehrenreich játssza. Donald Glover lesz Lando Calrissian, Woody Harrelson testesíti meg Solo mentorát és Emilia Clarke-ot is láthatjuk majd.

0

Box Office: Shyamalan tartja magát, a Kaliforniai álom átjutott a száz millión

dogspurposeAmerikai box office

Néhány hete még úgy látszott, hogy ezen a víkenden az Egy kutya négy élete (A Dog’s Purpose) fog a bevételi lista élén állni. Azonban kikerült egy videó a világhálóra, amelyen annyi látható, hogy a forgatás során a second unit stábja egy németjuhászt bele akar kényszeríteni a sebes vízbe, a háttérből egy hang pedig arra buzdítja az egyik férfit, hogy egyszerűen csak dobja bele. Majd röviddel később az eb már a vízben ficánkol. A PETA azonnal bojkottra szólított fel mindenkit, a film rendezője és producere pedig szomorú és szörnyülködő közleményt tettek közzé, hiszen ők sem tudtak arról, hogy mindez megtörtént. A Birds & Animals Unlimited – ők dolgoztak munkálatokon dolgoztak – azonban a vádaskodásra úgy reagált, hogy a közzétett videó nem a valóságot mutatja, valaki egy megvágott változatot tett közzé. Vagyis szerintük az nem látszik, hogy az egyébként vizet kedvelő kutyust nem tették be a vízbe, hanem némileg később, egy másik helyen – mellesleg az állat felügyelőjének szeme láttára – ugrott bele és hajtotta vége a feladatot. Az ebnek nem lett semmi bántódása, minden a tervek szerint alakult.

A lényeg, hogy a PETA nem csupán bojkottot hirdetett, de egyúttal tüntetéseket is szerveztek egyes mozik elé. A negatív reklám is reklám, azonban ezúttal megcsappant az érdeklődés a film iránt. A stúdió szomorúan tekinthetett a pár héttel ezelőtti 25-30 millió dolláros jóslatokra, hiszen 20 millió dollár alatti összeg került a kasszákba. Az imdb-n az események hatására 2.9-en áll a film, ami nyilván az emberek dühét mutatja és nem a produkció minőségét. Mellesleg a befolyt bevétel egyáltalán nem számít rossznak, hiszen a Kutyabajnok (Snow Dogs) 17.8 millióval kezdett, a Kutyaszálló (Hotel for Dogs) pedig 17 millióval, az Összekutyulva (The Shaggy Dog) 16.3 millióval. Olvasd tovább