Harrison Ford az Indiana Jones után újra kalapban parádézhatott a Cowboyok és űrlények sci-fi westernben. A színész nehezen válik meg kalapjától és a western is bejöhetett neki, ám ezt némi gengszterfilmes beütéssel keveri. Ford leszerződött a Black Hats regény filmváltozatára, ahol a legendás Wyatt Earp-öt keltheti életre.
A történet a 20-as években, a szesztilalom idején játszódik. Earp Los Angelesben dolgozik magánnyomozóként, Nagy Orrú Kate Elder, Doc Holliday özvegye azzal keresi fel, hogy segítsen fiának kimászni a bajból. New Yorkban ugyanis John Al Caponéval került összetűzésbe. Wyatt fogja magát, felkeresi régi fegyvertársát, Bat Mastersont, aki már letette a hatlövetűt, helyette sportújságíróként ténykedik. A két öreg legény együtt indul a szervezett bűnözés ellen, elképzelhető, hogy a két legendának fel kell kötnie a gatyát, ha nem akar fűbe harapni.
A forgatókönyvet Kurt Johnstad írja, az úriember a 300-at vetette papírra, jelenleg a Superman szkriptjét dolgozza át. Az alapanyagot Max Allan Collins regénye szolgáltatja, A kárhozat újra (Road to Perdition) képregényből Sam Mendes készített filmet.

Mióta a Marvel úgy döntött, hogy saját maga szeretne filmre vinni képregényhősei kalandjait erősen az van, hogy megpróbálja visszaszerezni az eladott jogokat. Egyes esetekben sikerült (Megtorló), más esetekben nem (X-Men, Pókember).
Tarsem Singh javában forgatja saját Hófehérkés filmjét, amelyben a hősnő törpék segítségével próbálja visszaszerezni birodalmát. E közben az Universal sem tétlenkedik, beindult a Snow White and the Huntsman marketinggépezete, ebben a verzióban Kristen Stewart lesz Hófehérke, páncélban, pajzzsal és karddal ábrázolják az alábbi képen. Ebben a változatban a vadász kiképzi Stewart karakterét. Charlize Theron lesz a szexi, ám gonosz királyné, a vadászt Chris Hemsworth kelti életre, ő csatabárddal fog nyomulni. A herceg nem túl bizalomgerjesztő, talán nem is a jó oldalon fog állni? A forgatás még nem indult meg, Hemsworthnek először a Bosszúállókat kell letudnia.
Mint már beszámoltam róla az Universal a
Seth Rogen és Zac Efron lesz a főszereplője egy egyelőre cím nélküli R kategóriás vígjátéknak, amelyet a Ki nevel a végén? (Funny People) producerei, Andrew Cohen és Brendan O’Brien írtak. A forgatókönyvet az Universal szerezte meg, Cohen és O’Brien 7 számjegyű összeget fognak kapni a bankszámlájukra, Rogen (aki a film producere lesz) markába 8 millió dollárt szurkolnak le.