Régen és most.
Killing Season
Előfordult már néhányszor, hogy egy hír hallatán felkapjuk a fejünket, nem is igazán a sztori, hanem a szereplők-rendező miatt. Nicolas Cage és John Travolta vadászhat egymásra a Shrapnelben, John McTiarnan dirigálhat. Enyhén szólva egyik színész sincs valami nagy formában mostanában, de McTiarnan ha akar könnyedén megalkot egy olyan filmet, ami nem okoz csalódást, kisujjából kiráz néhány emlékezetes akciójelenetet. Ám ahogy tologatják, formálják az elképzeléseket, lecserélnek néhány résztvevőt egy idő után a nagy lelkesedés elmúlik és a készítők inkább a „Zavarjuk már le, legyünk túl rajta.” álláspontra helyezkednek. Cage helyére Robert De Niro érkezik, McTiernan a bíróság és a sitt miatt nem ér rá, Mark Steven Johnson veszi kezébe a gyeplőt. Olvasd tovább
A Végjáték újabb posztere
A Végjáték könyvben klasszikussá vált, a mai hollywood-i helyzetet ismerve jó, ha nem kapunk egy másfél órás űrcsatát a képünkbe. De azért nem túlzottan jellemző, hogy a nagyobb költségvetésű filmek közül mostanában valamiből kult legyen.
Degeneres lesz a következő Oscar show háziasszonya
Legutóbb Seth MacFarlane vezette az Oscar-show-t és a ceremóniának elég szép nézettsége volt. A producerek szerették volna, ha a Family Guy atyja újra házigazda lehetne, ám ez egyelőre mégsem valósul meg.
Helyette egy hölgyet kértek fel, Ellen DeGeneres viccelődhet a díjátadón. A humorista és show(wo)man 2007-ben vezethette a gálát, aminek szintén elég szép nézettsége volt.
A Frászkarika 2 előzetese
A Frászkarika (Fright Night) remake alulteljesített a kasszáknál, de DVD-n valószínűleg kitermelt annyit, hogy ne mondjanak le oly könnyen a következő részről. Októberben fut be a második felvonás, bár a Fright Night 2: New Blood mozikat elkerülve azonnal a tékák polcain fog landolni.
Will Payne alakítha Charlie-t, aki Romániába utazik haverjával (Chris Waller) és exével (Sacha Parkinson). Hamarosan kiderül, hogy vonzó professzora (Jaime Murray) valójában vámpír. Még szerencse, hogy Peter Vincent (Sean Power) elérhető közelségben van, aki segíteni tud neki.
B kategóriás olcsóságnak látszik, de az előzetest viszonylag korrektül pakolták össze. Előfordulhat, hogy a végén elviselhető lesz?
Chris Evans rendezi az 1:30 Train filmet
Chris Evans rendezésre adta a fejét, még a Bosszúállók folytatása előtt levezényli az 1:30 Train filmet. A színész egy drámát fog levezényelni, amelyet a Deadline oldal a Mielőtt felkel a nap trilógiához hasonlított.
Manhattanban találkozik két ember, soha nem találkoztak eddig. Együtt töltenek el egy estét, életük problémai és konfliktusai során szerzett tapasztalatok segítenek abban, hogy jobban megismerjék egymást és egyben önmagukat.
Az egyik főszerepet maga Evans játssza el. McG produkciós cége, a Wonderland Sound and Vision dobta össze a költségvetést.
A Warner megint elővette az Akira élőszereplős film ötletét
A Warner sokat töketlenkedett az Akira anime klasszikus élőszereplős változata körül, a rendezők egymásnak adták a kilincset, majd úgy tűnt, hogy Jaume Collet-Serrával megvalósulhatna, mivel az ő elképzelése igencsak bejött a fejeseknek. Majd ő is megelégelte a várakozást, helyére Henry Joost & Ariel Schulman lépett a fedélzetre és velük együtt elsüllyedt a projekt. 2012-ben parkolópályára került a tervezet, ám a stúdió csak nem tudott lemondani oly könnyen a filmről.
Tehát ismét napirenden az Akira, a rendezői térfélen megint Collet-Serra álldogál és a költségvetést is megnyirbálták. A direktor épp a Non-Stop akciófilm utómunkálatain dolgozik, amiben Liam Neeson játssza a főszerepet, majd ősszel belevág a Run All Night-ba, ahol szintén Neeson lesz a főhős. Az Akira forgatása 2014 első felében indulhatna el. A büdzsé mérete nem ismert, de állítólag 90 millió alatti összegről van szó, ami eléggé kevésnek tűnik.
Machete nem twitterezik
Új előzetes a Machete gyilkol (Machete Kills) exploitation filmnek. Robert Rodriguez kiélhette magát, telepakolta csupa olyan megmozdulással alkotását, amellyel a letűnt 70-es évek grindhouse művei előtt tiszteleg és e mellett a trailer piszok jó hangulatot áraszt. És itt van a laza Mel Gibson is, no meg egy rakat b kategóriás “sztár”, lecsúszott színész és jó csajok tömkelege.
Cameron egyben forgatja le a következő három Avatart
James Cameron igazán foglalkozhatna valami mással, de hát mint tudjuk a pénz nagy úr. És az Avatar gigantikusan sok pénzt hozott, nem is csodálkozhatunk, hogy a Fox erőlteti a folytatásokat, Cameron pedig különféle hangzatos szavakkal – pl. környezetvédelem, társadalomkritika – a zászlaján bele fog várni a forgatásba.
A rendező a forgatókönyvet nemrég lepasszolta Josh Friemannek, a Terminator sorozat producerének, hogy pofozza ki, ahogy csak tudja. Az is kiderült, hogy a stúdió és Cameron az Avatar következő három részét egyben szeretné elkészíteni. Sajnos a második felvonás mégsem 2015-ben kerülne a filmszínházakba, hanem csak 2016-ban, majd 2017-ben és 2018-ban futna be a maradék két rész.
All Is Lost előzetes
J.C. Chandor 2011-ben találkozott Robert Redforddal a Sundance fesztiválon, előbbi a Krízispont (Margin Call) filmje miatt volt ott, utóbbi meg ugye az esemény szülőatyja. Elbeszélgettek, majd nem sokra rá bejelentették, hogy Chandor túlélődrámájában, az All Is Lostban Redford lesz a főszereplő. A film igazi one man show-t kínál, a játékidő döntő többségében nem is hallható szöveg.
Az Indiai-óceánon hajókázik 39 láb hosszú yacht-ján egy fickó, majd arra lesz figyelmes, hogy léket kapott. A rádió bedöglik, a túlélésre való esélyek csökkennek, vihar közeleg. Térképével és szextánsával próbálja navigálni magát gumicsónakjában.
Új előzetes a We’re the Millersnek
Egyelőre csak találgatni lehet, hogy a We’re the Millers vígjáték mennyire lesz poénos, de azt máris leszűrhetjük, hogy Jennifer Aniston elég jól tartja magát…vagy az ügyes orvosok tartják kondiban különféle beavatkozásokkal.
Jason Sudeikis karakterére nem kisebb feladat hárul, minthogy egy nagyobb mennyiségű drogszállítmányt juttasson át a határon. A terve a következő: kerít egy ál-feleséget és ál-gyerekeket, magukat egy nagy boldog családnak kiadva szépen átsuhannak a határon. Már csak azt kell elérnie, hogy valóban egy családnak tűnjenek.
Az osztag (El páramo, 2011)
Eszem ágában sem volt írni Az osztagról, a Horror Mirror ura, purga kérte meg a szerkesztőket (néha kirakok oda ezt-azt), hogy mindenki írjon a kolumbiai horrorról. Nos, én ezt hoztam össze.
Szerencsére horrorfilmekben nincs hiány, de az már kevésbé öröm, hogy a felhozatal láttán olykor elgondolkodik az ember, hogy jobban járna, ha trashkedvelő lenne. Manapság ha valaki filmet akar forgatni legegyszerűbb, ha pár ezer dolcsit összegyűjtve elmegy az erdőbe vagy egy elhagyott raktárépületbe. Felüdülést jelent, ha az amerikai produkciók között utat talál egy más országban készül mű, különösen jó, ha spanyol vagy mexikói felől érkezik valami újdonság. Kolumbiai horrorral ritkán találkozni, legalábbis nem igazán jellemző, hogy e terület felől fújt volna a szél valamiféle horrorszerűséget. Az osztag ugyan 2011-ben készült, de mivel utat talált a magyar mozikba feltételezhettük, hogy nem egy átlagos alkotással van dolgunk. Nos, a film valóban nem az, hanem átlagon aluli. Olvasd tovább


