15

James Cameron szerint Hollywood rosszul használja a 3D-t

The Black Eyed Peas Launch The Samsung 3D LED TV - ArrivalsAz Avatar világraszóló sikere alapjaiban változtatta meg Hollywood gondolkodását. Minden stúdió és producer csak úgy tudott gondolkodni, hogy 3D-ben mutatják be filmjeiket, hiszen ezzel nagyobb jegyárat lehet kisajtolni a nézőkből, de láthatóan azzal már nem törődtek, hogy jobban megismerjék a technikát. Nem baj, ha a 3D nem ér semmit egy produkciónál, de legalább nagyobb eredményt produkál a film.

James Cameron Mexico City-ben volt nemrég, a TagDF rendezvény vendége volt, ahol elmondta, hogy neki nem tetszik, ahogy most a 3D-t használják. „Szerintem Hollywood nem megfelelő módon használják a 3D-t. Véleményem szerint mostanra a producerek automatikusan így gondolnak egy-egy tervezetre. Az Acélembernek, a Vasembernek és az efféle filmeknek nem kellene 3D-snek lennie. Ha elköltesz 150 millió dollárt az effektekre, akkor a filmnek alapvetően lenyűgözőnek, tökéletesnek kell lennie.” – mondta Cameron, akinek a legnagyobb baja a konvertált filmekkel van, szerinte eleve ebben a formában kellene forgatni, ha már elszánták rá magukat, hogy adnak még egy dimenziót az alkotásnak.

„A 3D-ben való forgatás és a konvertálás teljesen különböző dolog. Az Avatar után minden megváltozott, a jó és a rossz filmek is 3D-ben érkeznek. Ahogyan én látom a legnagyobb probléma az, hogy a stúdiók szeme előtt a hatalmas bevétel lebeg és arra kényszerítik a rendezőket, hogy 3D-s legyen a filmjük, még akkor is, ha nem tudják helyesen használni a technológiát vagy nem kedvelik a 3D-t.”

Felmerül a kérdés, hogy az Avatar folytatásaival mi a terve. Hiszen ha az első rész ennyire átformálta a filmesek gondolkodását, akkor előfordulhat, hogy Cameron egy új technika bevezetésével ismét megváltoztat ezt-azt. A rendező elárulta, hogy nem tervezi, hogy a 3D-vel új szintre lépjen és elvileg nem lesz korszakalkotó technológia sem, de törekedni fognak a kreativitásra.

Mi jön az Avatarok után? A Battle Angel régóta a levegőben lóg, sokan várták, de hiába. Várhatunk még rá egy ideig, hiszen Cameron csak 2017-ben lát hozzá.

 

11

Gibson és Seagal megküzd egymással az Expendables 3-ban

Hivatalosan még nem erősítették meg, de állítólag Steven Seagal jelenlétére is számíthatunk a The Expendables 3-ban. Őt korábban is felkérték már, de az immáron DVD-s akciófilmekben aprító színész elveire hivatkozva mondott nemet, mivel az egyik producer átverte őt pénzzel. Mel Gibsont először a harmadik rész rendezésével hozták összefüggésbe, ám végül Patrick Hughes vehette kezébe a gyeplőt. Ugyanakkor  állítólag Gibson nem ment messzire, a történet főgonoszát alakíthatja.

Több bulgáriai hírforrás is arról számolt be nemrég, hogy Seagal és Gibson valóban játszani fog a produkcióban. Sőt, lesz közös jelenetük is, nem egymás oldalán fognak állni, éppenséggel meg fognak küzdeni egymással.

A forgatókönyv több változtatáson esett át, hogy helyet kapjanak az új jövevények is, hiszen Jackie Chan, Wesley Snipes, Nicolas Cage és Milla Jovovich felbukkanására is számíthatunk.

1

Burton & Taylor előzetes

Elizabeth Taylor és Richard Burton kapcsolatát érdekes módon nem egy mozis alkotásban, hanem tévéfilmben tárgyalták ki. Tavaly Lindsay Lohan és Grant Bowler főszereplésével készült a Lifetime égisze alatt alatt a Liz & Dick, amely állítólag katasztrofálisra sikeredett. Most a BBC Four próbálkozik, a Burton & Taylor címre keresztelt filmben Dominic West és Helena Bonham Carter formálják meg legendás színészpárost. William Ivory írta a forgatókönyvet, Richard Laxton ülhetett a rendezői székben. A történet arra az időszakra fókuszál, amikor a Private Lives színdarabra készülnek. Az előadás hatalmas siker volt, de a színfalak mögött folyt a veszekedés.

2

Az elsõ igazi nyár előzetes

Liam James alakítja a 14 éves Duncant, aki a Toni Collette által megformált édesanyjához utazik vakációra. Nem igazán örül annak, hogy így alakult, hiszen a mostohaapja sem igazán szimpatikus számára. De legalább megismerkedik a közeli vizipark fejesével és megtetszik neki egy csaj is.

Nat Faxon és Jim Rash állt a kamera mögött, ez az első alkalom, hogy rendezésre adták a fejüket. Forgatókönyvírásban jeleskedtek, bár eddig csak egyetlen produkció szkriptjét, az Utódokat (The Descendants) vetették papírra, bár ezért Oscar-díjat kaptak.

 

0

Vizsga két személyre előzetes

A Princeton University felvételi biztosaként dolgozó Portia (Tina Fey) munkahelyén és otthonában egyaránt pedáns életet él. Amikor főnöke bejelenti, hogy hamarosan nyugdíjba vonul, Portia előtt megnyílik a lehetőség, hogy feljebb lépjen a ranglétrán.
A nő munkája részeként ellátogat egy alternatív középiskolába, hogy felmérje a helyi tanulókat, és újra találkozik a főiskoláról ismert Johnnal (Paul Rudd), akiből időközben idealista tanár lett. A férfinak nemrég megakadt a szeme a tehetséges, de különc Jeremiahn, a diák pedig talán nem más, mint Portia fia, akit a nő évekkel korábban titokban örökbeadott – és aki most a Princetonon szeretné folytatni a tanulmányait.
Az Oscar-díjra jelölt Paul Weitz (Egy fiúról, Jó társaság) romantikus vígjátékából kiderül, hogy a boldogsághoz vezető úton néha meglepő kanyarok várnak minket.

1

Seed 2 poszter

Uwe Boll 2007-ben szállította le a Seed horror-t, amelynek hamarosan jön a következő része, már ha egyáltalán valaki kíváncsi rá. A mester éppen elfoglalt, más produkciót készít, így a folytatásra Marcel Walz ülhetett a rendezői székbe. Christa Campbell, Nick Prinzipé, Annika Strauss és Caroline Williams játsszák a főbb szerepeket. A történet nem ismert, de a képek alapján véres lesz, tehát csak 18 éven felülieknek ajánlott.

seedposzter Olvasd tovább

0

InterCom hírlevél

0intercom

A nagyfiúk buliznak (12)

Ha egy színész arról nyilatkozik, milyen kemény munka a filmezés, ne higgyünk neki. Salma Hayek lerántotta a leplet: szerinte, egy forgatás nem más, mint tartós bulizás. Legalább is Adam Sandler új vígjátéka, a Nagyfiúk 2. (12) (Grown Ups 2., hazai bemutató: július 18.) forgatása biztosan az volt.

– A film csúcspontja egy ’80-as évek buli – mesélte a gyönyörű mexikói színésznő. – És mert sok szereplő, sok helyzet van benne, jó pár napig forgattuk. Olyan volt az egész, mintha egy házibuliba járnék dolgozni. Kipróbálhattam, sőt, ki kellett próbálnom mindent, amit a valóságban sosem csinálnék egy bulin. És még a tetejébe, gondolkodnom sem kellett rajtuk: Adam Sandler, Chris Rock meg Kevin James minden őrültséget kiagyalt helyettem is.

A bulis forgatás nemcsak a sztároknak jó: a helyszíni beszámolók szerint vagy egy órára leállt a forgatás, amikor az Alkonyat sztárja, Taylor Lautner megérkezett a felvételre: a statiszták egyszerűen képtelenek voltak elkezdeni a munkát, mind Lautner lakókocsija körül tülekedtek.

IC Press

0sh

Olvasd tovább

10

Nemzetközi bíróságra akarják vinni az Argo-t és más Iránt lejárató hollywoodi filmeket

argoIsabelle Coutant-Peyre ügyvéd és Carlos, a sakál neje azt tervezi, hogy a beperli Hollywoodot, mivel nem reális képet fest Iránról. A hölgy az ISNA hírügynökségnek mondta el, hogy megvédi Iránt Hollywoodtól, amely eltorzítja a valóságot és negatív színben tüntetni fel az országot. Elsődleges célpontja az Argo, Ben Affleck-et és a producereket is a bíróság elé citálná, de ez csak az első lépés. Más produkcióknak is felelni kell, amiért lejáratják Iránt. Ezek között van a 300 fantasy, amiben Leonidasz 300 spártaival harcolt a perzsák ellen, de ők úgy látják, hogy kifejezetten Iránnak akartak ártani a fantasyvel. A listán szerepel az 1991-ben bemutatott A lányom nélkül soha thriller és A pankrátor is.