0

Bekmambetov a SyFy-nál készíthet Óz minisorozatot

bekmambetovTimur Bekmambetov asztala a Wanted után hirtelen tele lett különféle ígéretes megvalósítandó projekttel, majd az Abraham Lincoln: A vámpírvadásszal tért vissza, ám a film csúnya bukás lett. A stúdiók és a producerek bizalma így megrendült benne, talán ezért is fordult a tévés projektek felé. De hogy pont a SyFy-nél kössön ki?! Bekmambetov lesz a producere és a rendezője a Warriors of Oz minisorozatnak, ami L. Frank Baum klasszikusának kissé furcsa átirata lesz.

A történet Óz posztapokaliptikus világában játszódik, ahol az uralmat egy gonosz varázsló vette át. Három földi harcos kerül át erre a helyre, akik a Szív nélkülivel (Bádogember megfelelője), az Eszetlennel (Madárijesztő) és a Gyávával (Oroszlán) együtt próbálják megfékezni a varázslót.

Egyelőre nem tudni, hogy a földiek milyen katonák lesznek. Talán teljes fegyverzetben érkeznek Ózba? Vagy mindhárman harcművészek lesznek? Majd kiderül.

4

Bill Murray el sem olvasta a Szellemirtók 3 forgatókönyvét

szellemirtokA TIFF Bell Lightbox legutóbbi vetítésén az eredeti Szellemirtókat is leadták, az eseményen részt vett Ivan Reitman rendező is, aki arról beszélt, hogy több forgatókönyv is van a folytatáshoz és Bill Murray-t nem érdekli a harmadik felvonás.

„Gyakorlatilag Bill Murray el sem olvasta a forgatókönyvet. Talán úgy 10 oldalt lapozhatott át, de nem olvasta végig. És soha nem is érdekelte a film. Ez a része igaz az eddig híreknek. De nem a Szellemirtókkal volt problémája, csupán karrierjét egy teljesen más irányba akarja terelni” – mondta Reitman. „Szerintem remek színész, komikus és nagyszerű személyiség, ötször dolgoztam vele együtt és jó lenne, ha ismét együtt forgathatnánk. Remélem, hogy végül bevállalja a filmet.” – tette hozzá a rendező. Reitman azt is elárulta, hogy jó pár szkriptet írtak, amelyek igazán jók lettek. Az egyikben Murray karaktere áll a középpontban, de nem tudták rávenni a színészt, hogy végigrágja magát rajta. Szóval úgy tűnik, hogy nem ebből készítik el a Szellemirtók 3-at. Ezért más alternatív lehetőségeken kezdtek gondolkodni.

Murray pályafutása elején inkább vígjátékokban volt látható, letett néhány emlékezetes filmet az asztalra, gondoljunk csak az Idétlen időkig-re. Majd a komolyabb szerepek kezdték érdekelni, mondhatnám úgy is, hogy a komolyabb, maradandó, értékesebb filmek.

0

Natalie Portman rendezni fog

portmanNatalie Portman még 2007-ben állt be az A Tale of Love and Darkness film rendezői térfelére, a produkció Amos Oz izraeli szerző, újságíró és professzor memoárja alapján készülhetett volna. Eltelt hat év és a dolog szép csendben feledésbe merült, talán már nem is emlékezik rá senki. Ám a projekt nagyon is él, sőt mi több, szeptemberben Portman Izraelbe utazik, hogy megfelelő forgatási helyszíneket keressen. A forgatókönyvet a színésznő írta két eddig meg nem nevezett személlyel.

A történet a 40-es években indul, a háború tépázta Jeruzsálemben egy fiú 12 különböző nyelven íródott könyvekkel teli lakásban nő fel. 12 és fél éves korában édesanyja öngyilkos lesz, ő pedig úgy dönt, hogy kilép az álmodozó ösztöndíjasokkal és bukott üzletemberekkel telített közösségből. Megváltoztatja nevét, megházasodik és eléri célját: íróvá válik. Ezen kívül a politikai élet aktív résztvevője lesz, hevesen támadja az ország politikusainak az elképzeléseit.

1

Vámpírakadémia motion poster

Tovább zajlik a fiatal felnőttek által felettébb kedvelt regények filmre vitele, bár az idei termés eléggé gyér volt, sőt inkább gyalázatos. A Vámpírakadémia Weinsteinék felügyelete alatt készül el, 2014 február 14-én kerül mozikba a fantasy-thriller, amelyben a dampyrok (ember-vámpír hibridek) és a halhatatlan Strigoi vérszívókkal csatáznak. Hivatalos honlap: http://va-movie.com/

 

0

Jelenet az Agent Carterből

peggycarter0A Marvel nem feledkezett meg Carter ügynöknőről sem, bár egyelőre csak egy rövidfilm erejéig kap bizonyítási lehetőséget. A történések az Amerika Kapitány után játszódnak, Carter a S.H.I.E.L.D. elődjének számító cégnek dolgozik, ám főnökei nem gondolják úgy, hogy a nőnek a terepen a helye, inkább íróasztal mögött elemezget. Majd eljön a nap (este), amikor bebizonyíthatja, hogy neki nem egy szobában kellene üldögélnie.

Íme egy jelenet a filmből, Carternél csörög a telefon, majd egy hang (Shane Black) közli vele, hogy hol található a Zodiac nevezetű gyilkos és legalább három ügynök kellene kézre kerítéséhez. Carter azonban egyedül megy. A rövidfilm a Vasember 3 Blu-ray-en lesz rajta, több cameo-t is ígérnek.

 

3

A 42-es (42) – írta Rekkless

 42

A 42-es, Harrison Ford és Chadwick Boseman főszereplésével készült film, ami a második világháború utáni baseball korszakba kalauzol el minket. A cselekmény 1947-ben veszi fel a fonalat. Jackie Robinson történetét meséli el, egy fekete Baseball játékosét, aki elsőként szerepelhetett a most is nagy népszerűségnek örvendő MLB-ben, azaz a Major League Baseball ligában. A film egy kisebb időszakot mutat be, de egy egész korszakot ölel át. Egy olyan társadalmi forradalom kezdeteit láthatjuk magunk előtt megelevenedni, ami miatt a sport és a minden napi élet a feketék számára a későbbiekben talán mondhatjuk, hogy megkönnyebbült. Olvasd tovább

9

Lesz folytatása a Tűzgyűrűnek?

tuzgyuruposzterVajon lesz folytatása a Tűzgyűrűnek? Amerikában piszok nagy bukta lesz, elképzelhető, hogy még a 100 milliót sem lépi át a 190 millió dollárba került sci-fi akció. Elvileg keresztet vethetünk a következő részre, azonban néhány országban várhatóan piszok jól fog teljesíteni a produkció. Az előrejelzések szerint Japánban 70 millió dollárt fog kitermelni, szóval egy igazán ütős nemzetközi szereplés mellett talán a stúdió is bele mer vágni a Tűzgyűrű 2-be.

A forgatókönyvön Travis Beacham dolgozik és van jó néhány ötletük a következő részre. Guillermo del Toro az MTV-nek adott interjút, elmondta, hogy megalkotnák a Gipsy 2.0-át és láthatnánk egy kaiju/jaeger ötvözetet is.

Spoiler: Végül is az óriásrobot ugyan felrobbant, de néhány darabkája nem semmisült meg teljes mértékben.

Olvasd tovább

3

Jön a 12 majom sorozat… a SyFy-on

12majomNe, ezt ne!

Tény, hogy a SyFy egykoron tudott korrekt, sőt élvezhető sorozatokat készíteni, ám mostanság igazán csak a gagyifaktort erősítik, de azt erősen. Chuck Roven és Richard Suckle producerek valamiért úgy gondolták, hogy a SyFy lenne a legalkalmasabb arra, hogy a 12 majomból összehozzanak egy szériára valót. Ráadásul ők álltak a Terry Gilliam által rendezett sci-fi mögött is, így pláne érthetetlen a dolog. Terry Matalas és Travis Fickett, a Terra Nova és a Nikita sorozatok írói láttak hozzá a forgatókönyvhöz. Az elképzelések szerint lenne egy 90 perces pilot, majd jöhetne a többi rész.

A filmben 2035-ben az emberiség 99 %-a elhalálozott egy vírusnak köszönhetően, a szálak a 12 majomhoz vezetnek vissza. Bruce Willist küldik vissza a múltba, hogy járjon utána mi okozhatta a vírus elterjedését.

9

A Tini Nindzsa Teknőcök forgatásáról

Még munkálkodnak a Tini Nindzsa Teknőcökön és mivel nyílt terepen zajlik a jelenetek rögzítése még szép, hogy kikerül a világhálóra pár fotó. A címszereplők egyike alaposan be van öltözve. Első és sokadik ránézésre is röhejes, ha ilyet latnék az utcán először a térdemet csapkodnám a nevetéstől, majd elgondolkodnék, hogy szólok a zsaruknak. Nagyon remélem, hogy a moziban nem lesz olyan érzésem, hogy talán jobb lenne elhagyni a termet, mikor felbukkannak így a tekik.

Olvasd tovább