0

Gareth Edwards rendezi a 2016-ban érkező Star Wars spin offot

edwardsNemrég kiderült, hogy a Legendary számít Gareth Edwards-ra a Godzilla folytatásnál is. De vajon sikerül-e a rendezőnek úgy alakítania ütemtervét, hogy le tudja forgatni a Star Wars spin-offot? Ugyanis a Disney Edwardst ültette bele a Gary Whitta által írt különálló film rendezői székébe, a bemutatót 2016 december 16-ra lőtték be.

“Megnéztem a Star Wars-t és azonnal tudtam, hogy mit akarok csinálni életem hátralévő részében: a Felkelőkhöz tartozni. Nem is lehetnék boldogabb,  hogy a Lucasfilm oldalán szállhatok harcba.” – mondta Edwards. Úgy tűnik, hogy a direktor nem csak Godzilla produkciókon, hanem Skywalker-ék kalandjain nőtt fel.

Sajnos a nagy titkolózás miatt nem ismeretes, hogy ki fog állni a film középpontjában. Korábban úgy hírlett, hogy esélyes egy Han Solo, Boba Fett és Red Five kaphat különálló kalandot. Majd kiderül.

4

Milyen lett volna a Jedi visszatér, ha David Lynch rendezi?

jedivisszaAz Erő nagyura, George Lucas réges-régen David Lynchre szerette volna bízni a Jedi visszatér (Return of the Jedi) filmet. “Találkoztam Lucasszal, megkért, hogy készítsem el a harmadik Star Warst. De én nem igazán szeretem a sci-fi-t. Vannak bizonyos részei, amit kedvelek, de csakis úgy, ha más műfajjal kombinálhatom.”- olvasható a Lynch on Lynch könyvben. Az is kiderült, hogy Lucas sem erőltette a dolgot úgy, ahogy a rajongók gondolják, hiszen Lynch megmondta neki, hogy ez a franchise nem az ő terepe.

Persze a fanokat mindig is érdekelte, hogy vajon milyen lett volna a film, ha mégis a Dűne rendezője irányíthatta volna Luke Skywalkert. Egyikük nem csak elképzelte, hanem össze is hozott egy előzetest.

 

2

Továbbra is akciózhatnak a pankrátorok

soskaA pankráció szerelmesei örvendhetnek, hiszen kedvenceik nem csak a szorítóban mérik össze erejüket, hanem a jövőben továbbra is izmozhatnak különféle filmekben. A WWE és a Lionsgate eddigi kapcsolata gyümölcsöző volt, legalábbis mindkét fél elégedett volt a teljesítménnyel és éppen ezért 6 újabb produkciót készítenek közösen. Ezt a csomagot Action Six-Pack-nek nevezték el.

Jen és Sylvia Soska (a képen), az American Mary és a See No Evil 2 alkotópárosa dirigálhatja le a Vendettát, amely elsőként érkezik a hat tervezet közül és nyáron elstartolhat a forgatás. Ebben Big Show indulhat bevetésre. Egy nyomozót játszhat, aki sittre kerül, de itt legalább esélye lesz bosszút állnia azon a fickón, aki brutálisan megölte a nejét.  A második projekt munkálatai ősszel indulnak el.

Nekem csak egy kérdésem lenne: Ugye valamikor A.J. Lee is bevállal egy szerepet?

2

Sok-sok kép A holnap határából

Tom Cruise legutóbb a Feledéssel (Oblivion) próbálkozott a sci-fi műfajában, az amerikaiak azt sem díjazták igazán, de a nemzetközi porondon jól teljesített.  A holnap határa (Edge of Tomorrow) szénája sem áll jól, legalább a box office guruk szerint hazai földön nagyot fog égni Doug Liman rendezése. De bízzuk benne, hogy szépen fog teljesíteni. A történet ígéretes, a trailer hangulatos volt. Íme még néhány kép a filmből (lehet, hogy kicsit megdolgozza a gépet).

Olvasd tovább

0

InterCom hírlevél

intercom

Az X-ek folytatódnak (16)

Sorozatokban szerepelni egyszerre jó is, meg rossz is. A jó részét mindenki érzékelte, aki ott volt az X-Men – Az eljövendő múlt napjai (16) (X-Men: Days of Future Past, már a mozikban) premierje körüli sajtótájékoztatók egyikén. A jó hangulat azt bizonyította, hogy a két fiatal főszereplő, Michael Fassbender és James McAvoy nagyon összebarátkozott: a közös munka a régi haverokhoz való visszatérést jelenti számukra.

– Olyan ez, mint a gimis osztálytalálkozó – mondta erről Fassbender. – Nincs bemelegítés, azonnal a dolgok közepébe tudunk csapni, mert túl jól ismerjük egymást.

Kollégája, a fiatal X professzort játszó McAvoy természetesen egészen másképp látja a visszatérést:

– Az első forgatókönyv nagyon tetszett, de amikor vállaltam, fogalmam sem volt, milyen lesz a második rész. Gondoltam, ha az ócska lesz, mindegy, akkor is eljátszom. Így aztán ez már csak a meglepetés ráadásajándék, hogy ez ilyen szuper.

A színész azt is elárulta, hogy amióta leforgatta az X-Men legújabb, eddig legnagyobb kalandját, úgy tekint magára, mint egy görög istenre.

– Nekem az X-Men szereplői mitológiai lények, görög istenek, és én vagyok az egyik főisten köztük. És a görög istenekről háromezer éve mesélnek: valószínűleg az X-Men-t sem kell egyhamar abbahagyni. Szükség van ránk.

IC Press Olvasd tovább

2

Röviden: Téli mese (Winter’s Tale)

winterstaleMegérne egy hosszabb elemzést, hogy Hollywood mennyire másképp gondolkodik a mesékről, mint egy-két évtizeddel ezelőtt. Vagy egy effektorientált filmre szór el dollárszázmilliókat vagy olyan rendezőre bízzák a produkciót, akinek nincs stílusa. Illetve beszélhetünk ezek ötvözetéről, hiszen a Téli mese pontosan ilyen. Habár csak 60 millió dollárt szórtak el rá, de láthatóan nem csak én, hanem Akiva Goldsman sem tudja, hogy mit keres a kamera mögött. Maradt volna a tollforgatásnál, hiszen néhanapján a forgatókönyvírás még megy valamennyire az úriembernek. Goldsmannak a jó és a rossz küzdelméből, a két idősíkban tévelygő, pegazuson lovagló Colin Farrell és az emberbőrbe bújt farkast (akarom írni démont) játszó Russell Crowe harcából sikerült egy totálisan érdektelen, csúnya katyvaszt összehoznia. Maradjunk annyiban, hogy Farrell nem élete alakítását hozza, Crowe sem kapott megfelelő instrukciókat a forgatáson, Jessica Brown Findlay-nek pedig nem is nagyon kellett megerőltetnie magát. A karakterek próbálnak érzelmeket erőltetni arcukra és az alkotók szerették volna belénk sulykolni, hogy a lényeg a szeretet (Punnany Massif is megénekelte, ugye). A film üzenetét többször is megemlítik, csak hogy ne felejtsük el, hogy az életünk mennyire fontos. Még talán a képi világot lehetne valamennyire dicsérni, de Goldsman azzal is foglalkozott minderre ráöntsön annyi giccset, hogy műve abszolút élvezhetetlenné váljon. És ez lenne a mese? Szomorú.

imdb: 6,2
rottentomatoes: 13 %

10

Beyond Skyline poszter

skylinekepMiután a magukat hatalmas rajongónak valló effektekkel foglalkozó Strause fivérek szépen kinyírták az Alien vs Predator franchise-t hollywoodi mércével nézve kis összegből valósították meg a Skyline sci-fijüket. Emlékszik még erre valaki?  A Földet megtámadják az űrlények,  a hívatlan idegenek és birtokba veszik Los Angelest. Néhány barát pedig kétségbeesetten azon gondolkodik, hogy miképp tudna biztonságos helyre jutni.

A bemutató után emlegették, hogy lesz majd folytatás is, majd elcsendesült a tervezet környéke. Cannes-ban derült ki, hogy mégsem került süllyesztőbe , a film Beyond Skyline címen futna. A fesztiválon próbáltak  találni, egyelőre nem ismeretes, hogy sikerült-e az elgondolás vagy hoppon maradta. A Strause testvérek helyett Liam O’Donnell rendezhetné a következő felvonást, ő producerként és íróként dolgozott az első részen.

skyline2

0

Clouds of Sils Maria előzetes

cloudsofsils3Olivier Assayas, a Május után (Après mai) rendezője készítette a drámát, amelyben Juliette Binoche egy ismert, de már megkopott hírnevű színésznőt formál meg. Maria Enders két évtizede futott be egy darabbal, azt a lányt formálhatta meg, aki miatt egy öregebb hölgy öngyilkos lesz. Mivel újra napirendre tűzik az előadást felmerül Enders neve is, de ezúttal ő testesíthetné meg az idős nőt, de előtte még elutazik az Alpokba. A feltörekvő ifjú lányt, Chloe Moretz alakítja. Binoche asszisztensét Kristen Stewart játssza.

0

Heti bemutatók

x-men-days-of-future-past

X-Men: Az eljövendő múlt napjai (X-Men: Days of Future Past): Bryan Singer újra mutánsokat dirigálhatott. Neki köszönhető az X-Men első két része, de a harmadikat a Superman visszatér miatt kihagyta. Ezúttal az egyik legismertebb X történetet vitték a vászonra, Az eljövendő múlt napjaiban a az Őrrobotok segítségével a mutánsok és az emberek többségét lemészárolták, egyetlen esélyük, hogy megváltoztassák a múltat.

Olvasd tovább

1

Big Hero 6 teaser trailer

bighero6Miután a Disney benyelte a Marvelt is, a stúdiónál elgondolkodtak rajta, hogy ne csak élőszereplős filmeket gyártsanak a képregényekből. De miből készítsenek animációt? A Big Hero 6-re esett a választás. 2011-ben Don Hall adta elő elképzelését a projektről John Lasseter előtt, amit eléggé tetszetősnek véltek. Hallhoz később Chris Williams csatlakozott,  Marveltől, pl. Joe Quesadától pedig hasznos tanácsokat kaptak. Megemlítették, hogy a keleti és a nyugati animációstílust fogják ötvözni a munkálatok alatt.

A történet San Fransokyio (ötvözték a San Franciscot és Tokyot) városában játszódik. Hiro Hamada és saját készítésű robotja, Baymax felfedezi, hogy valaki szörnyűséget forral. Meg kellene akadályozni, ennek érdekében csatlakozik néhány bűnüldözőhöz. Amerikai bemutató: november 7.

 

Olvasd tovább

1

250 millió dollárba kerül a Halálos iramban 7

Amikor tavaly novemberben Paul Walker egy autóbalesetben elhunyt a Halálos iramban 7 (Fast & Furious 7) forgatása még nem ért véget. A stúdió előtt több lehetőség állt, az egyik, hogy a filmet hagyják ahogy van, majd a biztosító kifizeti a beleölt milliókat és később újra belevágnak a produkcióba. De inkább úgy döntöttek, hogy kissé átírják a forgatókönyvet, a karaktert életben hagyják  és az elhunyt színész testvérei segítségével felveszik a megmaradt jeleneteket, majd az effektguruk megoldják a többit.

A film költségvetése 200 millió dollárra rúgott a baleset előtt (a franchise legelső része 38 millióba került). Ezt most még 50 millió dollárral fejelik meg, aminek egy része a Weta munkájára megy el, illetve a késedelmek miatt is nőtt a büdzsé. Az összeget nem az Universalnak kell kifizetnie, hanem a biztosító társaság állja . A pletykák szerint a stúdió és a cég között heves viták folytak a milliók miatt, de ezt az Universal cáfolta, mondván, hogy a biztosító támogatta és nem hátráltatta törekvésüket. De nem csak a trükkökre hagyatkoznak, James Wan az előző részek kimaradt anyagából szemezget használható anyagokat keresve, amelyeket be lehetne ollózni a hetedik felvonásba.

A legnagyobb összeg, amit a biztosító kifizetett talán a Vasember 3-hoz köthető. Nem sokkal a forgatás megkezdése után Robert Downey Jr eltörte a bokáját és 3 hétig álltak a munkálatok. A híresztelések szerint ekkor 10 és 15 millió dollár közötti összeget fizettek ki. De még ennél is többe került, hogy John Candy az Elég a vadnyugat (Wagons East!) forgatása alatt elhunyt , a Carolco-nak 20 millió dollárt csengettek ki.