25

A galaxis őrzői kibeszélő – Mi a véleményetek?

Űrlord és szedett-vedett bandája immár hat napja zúz a magyar mozikban is, az idei év eddigi legjobb hazai nyitását produkálva. Remélhetőleg lesz rendes kritika is, ám addig Titeket kérdezünk: hogy sikerült a Marvel legújabb fejőstehene? Színes-szagos látványpékség vagy hatéves szellemi szintre bekalibrált Star Wars-utánérzés?

Ide jöhetnek a tutifrankómegmondások.

00000gotg

0

Két év után újra lesz Magyar Filmszemle

filmalapLOGOjoA Magyar Nemzeti Filmalap mai sajtótájékoztatója szerint két év kihagyás után idén újra megrendezik a Magyar Filmszemlét, ám a név és az időpont új: a Magyar Filmhét október 13-19. között várja majd a filmrajongókat a MOM Parkban. A rendezvény lebonyolításához és a díjak kiosztásához megalapították a Magyar Filmakadémiát egyelőre 30 taggal (állítólag azóta további 700 főt is meghívtak már), s az októberi seregszemlén a tájékoztatás szerint “az elmúlt három év magyar filmtermését” mutatják be. Ezek szerint várhatóan több premier előtti vetítés is lesz majd, illetve versenyprogramon kívüli alkotások, retrospektív szekció, valamint dokumentum-, animációs, TV- és ismeretterjesztő filmek is láthatóak lesznek.

UPDATE: interjú Havas Ágnessel, a Filmalap vezérigazgatójával.

1

Philomena (2013)

írta Nikodémus

2014-08-philomena-01c

Minél többször jut eszembe, annál bizonyosabb vagyok abban, hogy számomra a Philomena volt az elmúlt Oscar-szezon talán legmaradandóbb filmje. Persze, tetszett a családi lélekboncolás, a disneyizmus diadala, a fergeteges helyzetkomikum, a körömlerágós hajórablás vagy mondjuk az életből az életbe való visszatérés (Walter Mitty szerencsétlenkedése, DiCaprio ripacskodása, a hobbitok zavaroskodása és a kétszer is tematizált, közhelyes nagy fehér elnyomás már kevésbé), ám az egyszerű ír kisnyugdíjas és a cinikus angol újságíró története mindinkább befészkeli magát az agyamba – s egyúttal a szívembe.

Olvasd tovább