0

Witherspoon a Cold misztikus thrillerben

witherspoonReese Witherspoon ezúttal misztikus thrillert nézett ki magának a Lionsgate-nél. Nem csak a főszerepet vállalta be, hanem a Cold produceri teendőt is ellátja. A történetet egyelőre homály fedi, a forgatókönyvet Bill Marsili, a Deja Vu írója adta ki kezei közül, illetve a 20.000 Leagues Under the Sea hányatott sorsú kalandfilm sztoriját is ő szállította le.

Az Oscar-díjas színésznő korábban egy másik thriller mellett is elkötelezte magát a stúdiónál, ám a Luckiest Girl Alive-ból csak producerként veszi ki a részét. Az egyezség létrejötte után ajánlhatták figyelembe a Cold tervezetet is.

0

DiCaprio és Scorsese készíti Az Ördög a Fehér Városban adaptációt

scorseseMindig jó ismerősökkel dolgozik, így a filmiparra is jellemző, hogy egy rendező és színész újabb közös produkciót hoz tető alá. Martin Scorsese és Leonardo DiCaprio több alkalommal ügyködött együtt, ezúttal Az Ördög a Fehér VárosbanDevil in the White City) regény történetét vihetik a vászonra. A könyvből többször próbáltak filmet faragni, egy alkalommal Kathryn Bigelow húzta a projekt szekerét és Tom Cruise lehetett volna a főszereplő. De ezúttal úgy tűnik, hogy megvalósul, hiszen a THR információ szerint ez lesz Scorsese következő rendezése.

Erik Larson könyvének története: Az 1893-as év fordulópont volt Amerika számára: Chicago, ez az akkor még csak feltörekvő város, olyan világkiállítást rendezett, amely felülmúlta a híres párizsit, és biztosította Amerika helyét a világban; ráadásul felbukkant az első dokumentált amerikai sorozatgyilkos, H. H. Holmes. Ez a lenyűgöző bestseller a világkiállítás megrendezésének viharos és eseménydús történetét meséli el, melyhez elválaszthatatlanul hozzáforrt az ördögien ravasz és pokolian kíméletlen Holmes tevékenykedése. Olvashatunk az 1890-es évek chicagói és amerikai építészetéről, hihetetlen sikerekről és drámai sorsokról, az eszmék harcáról a profit és a bürokrácia ellen, valamint egy olyan gyilkosról, akinek tettei emberek millióit sokkolták. Az alapos kutatást és lebilincselő történetszövést kombinálva Larson könyve a történelem felfedezését kínálja a legjobb regények izgalmával.

Fantasmania nyereményjáték – Fantasztikus négyes

fantastic-4-nyeremenyjatek

A Fantasmania és a FilmDroid közös játékában egy 16 cm-es Fáklya / Human Torch Marvel Legends figurát lehet nyerni. A figura, ami játék és gyűjtői figuraszinten is megállja a helyét extra-mozgatható és tartozéka egy hozzá csatlakoztatható, lángokat mintázó talapzat is. Ráadásul most összefogtunk a Lurdy Mozival (http://lurdymozi.mimozink.hu/ ), így a másik nyertes páros mozijegyet kap, amivel az eredményhirdetés után választható filmet nézhet meg a Lurdy Házban. Izgalmas újdonság még náluk, hogy a Játssznagyban szolgáltatás keretében XBOX és PS3 gépekkel felszerelt moziterem is bérelhető, erről a lehetőségről itt lehet részletesen olvasni: http://jatssznagyban.hu/

Hogy ki-melyik nyereményt (mozijegyet vagy figurát) szeretné, azt a játék facebook eseményén, kommentben lehet jelezni, itt:
https://www.facebook.com/events/677709485697051/

A játékra a válaszokat augusztus 19. szerdáig várjuk és 24.-e  után várható az eredményhirdetés.

Olvasd tovább

0

Röviden: Survivor

survivorposterTipikusan az a film, amit jobb, ha csak nézel és nem gondolkodsz. Belesüppedsz a székbe egy fárasztó nap után, elszürcsölöd a kezedben lévő italod, majd lefekszel aludni és másnap csak arra fogsz emlékezni, hogy Pierce Brosnan milyen tökös akart lenni, de Milla Jovovich mégis megakadályozta, hogy véghezvigye a nagy tervet.

Kate Abott (Jovovich) a 9/11-es katasztrófa után vállalt munkát a kormánynál, elég gyorsan felküzdötte magát és elismert biztonsági szakértő lett. Többször is megemlítik, hogy korábbi munkája során mennyire remekelt. Jelenleg a Londonban található amerikai nagykövetségen végezné lelkiismeretesen a dolgát, de egy közelgő terrorakció miatt többen szeretnék holtan látni. De túléli a merényletet és menekülőre fogja, mivel saját felettesei gyanúsítottként kezelik.

James McTeigue készített már jobb munkát is, elég, ha csak a V mint vérbosszúra gondolunk, ami sokkal érdekesebb és elgondolkodtatóbb volt a 9/11-es események után. A Survivorben az elvileg profi Abott olykor teljesen amatőrként viselkedik, ezt a bosszúságot úgy próbálják úgymond palástolni, hogy lendületben tartják a filmet. Meglepődni nem fogunk, a karakterekről már az elején kiderül, hogy kinek az oldalán állnak. Nem nevezném egy okos és ügyes macska-egér thrillernek, de Brosnan és Jovovich azért eladják a filmet. Talán pont erre illik, hogy nem fog fájni, teljesen ártalmatlan, később pedig csak arra emlékszel, hogy nagyjából szórakoztató másfél óra volt. Olvasd tovább

1

A Fox nem mond csak úgy le a Fantasztikusokról

A Fantasztikus Négyes csúnyán leszerepelt a nézőknél, a kritikusoknál és a kasszáknál a Fox egyik fejese, Chris Aronson a következőt mondta: „Csalódottak vagyunk, de továbbra is elkötelezettek vagyunk a karakterek iránt és tovább építjük saját Marvel világunkat.” Tehát meg sem fordul a fejükben, hogy leüljenek tárgyalni a jogokról és azért még mindig megvan a lehetőség, hogy az X-Men tagjaival találkozzanak Reed Richardsék.

fantasticfour111

0

Képek a Star Wars Rogue One forgatásáról

Gareth Edwars már forgatja a Star Wars: Rogue One spin off filmet. A Mirror Online tett közzé néhány fotót a forgatásról, amelyen a rohamosztagosnak öltözött statiszták láthatóak. A történet a Halálcsillag terveinek ellopásáról szól, a főszereplő Felicity Jones lesz. Sam Clafin, Dieglo Luna, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker és Riz Ahmed is játszik a produkcióban.

rogueoneforgatas4 Olvasd tovább

6

Stb…

0fff

A pletykák szerint a Fox mégsem akar Fantasztikus négyes folytatást. 2017. június 9-re volt kitűzve a bemutató, helyére a Deadpool 2 megy.

Úgy hírlik, hogy Ben Affleck aláírt egy Batman trilógiára.

3 órás Dűne, egy rajongó változata.

Bill Murray-t látták a Szellemirtók reboot környékén.

A Jégkorszak következő része az Ice Age: Collision Course címre fog hallgatni és 2016 július 22-én kerül bemutatásra.

Michael B Jordan azt mondta, hogy a Creed folytatódni fog, szóval a spin offból is egy szép franchise lesz.

Phil Lord és Chris Miller csak a producerei lesznek a 23 Jump Streetnek. Olvasd tovább

3

Box Office: Leszerepelt az új F4

fantasticÉszak-Amerikai bevétel
Új bemutatók:

A Fox rendíthetetlenül hitt a Fantasztikus négyesben (Fantastic Four) és bizonyára megvolt bennük a dac, hogy a Fenegyerek (Daredevil) után már nem hagyják, hogy visszakapja a Marvel a csapatát. Érződött is a sietség, de még jobban érezhető volt, hogy a rajongóknak nem tetszik a stúdió elképzelése. Majd folyamatosan jöttek a pletykák a film minőségét illetően, amelyet Simon Kingberg producer próbált cáfolni és nyugtatgatta a jónépet, hogy Josh Trank megállta a helyet. Ettől függetlenül lehetett bízni a rebootban, hiszen az előzetesek nem voltak csapnivalóak. Viszont a bemutató előtt Miles Teller valami olyasmit mondott, hogy a kritikák le fogják húzni a filmet, de nem szabad hinni nekik. És végül Trank is benyögte, hogy sokkal jobb lett volna, ha a Fox nem szól bele a munkájába és hagyják megvalósítani elképzelését. Mindazonáltal a sok baljós előjel ellenére 40 millió dollárt vártak a produkciótól, de 30 millió alatt teljesített. Az imdb-n 4-es átlag látható, a Rotten Tomatoes-on 9 %-ot láthatunk. A stúdió bizakodott, jó előre kitűzte a folytatás bemutatóját, sőt az X-Men crossoverről is szó volt, de jelenleg úgy fest a helyzet, hogy a két csapat nem is azonos univerzumban található. Olvasd tovább

9

Kinél vannak a Marvel karakterek megfilmesítési jogai

A Marvel bizonyára bánja, hogy eladta néhány karakterének vagy csapatának a jogait. Akkoriban éppen nagyon kellett a pénz nekik. Majd idővel úgy döntöttek, hogy kialakítanák saját filmes univerzumukat, ami eddig kiválóan teljesít. Szerencsére a jogok egy része időközben visszaszállt rájuk, de akad még néhány, amely más stúdióknál pihen.

Andrew GarfieldPókember az egyik legismertebb hős, vele alaposan megszenved a Sony. 2002-ben a film a legjobb nyitóbevételt produkálta, majd jött még két rész, amelyek közül a harmadikkal nagyon nem voltak kibékülve a rajongók. Ennek ellenére a mozikban közel 900 millió dollárt hozott. Valamiért a stúdió úgy gondolta, hogy egy gyors rebootra lenne szükség. Majd hozzáláttak a Falmászó világának kibővítéséhez, belátták, hogy csak így lehet jövője a franchise-nak. De eléggé kemény fába vágták a fejszét. A Sinister Six, azaz a Pókember ismert ellenségeit egy csapatba tömörítő Baljós Hatos tervezet eléggé rizikós filmnek tűnt, ráadásul a DC jön egy rivális projekttel, a Suicide Squaddal. Belengették még, hogy Venom is kap egy külön produkciót, pletykáltak a Fekete Macska sztoriról is. Ám Venomot még nem mutatták be és egy 150-200 millió dollárba kerülő képregényfilm, amiben egy antihős a főszereplő szintén sok kockázatot rejt magában. Tehát a siker egyáltalán nem garantálható.

Miért is csaptak bele a Marvel kezébe? A reboot folytatását sok kritika érte és talán a Pókember brandhez köthető termékek/cuccok sem fogytak kellőképpen. Így ahelyett, hogy újabb rizikós vállalkozásba fogtak volna, inkább alkut kötöttek. Jön az újabb reboot, amiből már a Marvel is aktívan részt vesz, végső szót a Sony mondja ki. De legalább más hősökkel is találkozhat a Hálószövő, ami mindenképpen növeli az eladott jegyek számát. Olvasd tovább

0

A büdzsé miatt Garrison Kane már nem fért bele a Deadpool filmbe

garrisonNemrég jött ki a Deadpoolhoz egy bitang jó előzetes. A fanok arra vártak, hogy esetleg Kábel is megjelenik, de a figura kimaradt a filmből. Tim Miller elmondása szerint a költségvetés volt az oka: „Jó ideig benne volt Garrison Kane is, de a pénzügyi megszorítások miatt ki kellett őt vennünk, mivel eléggé sokba került volna. Bionikus karjai miatt még több vizuális effektre lett volna szükség a film nagy részében és kiderült, hogy mindez már nem fér bele a büdzsébe. Átnyálaztam magam a Marvel karaktereken és kiválogattam néhányat, amelyről úgy gondoltam, hogy eléggé látványosak és érdekesek tűnnének a vásznon. És a lista végén ott volt Negasonic. A neve eléggé klassz, meg ugye akartunk valakit, aki jó lenne Kolosszussal egy jelenetben. Ágyúgolyóban gondolkodtunk, de időközben a srácok Negasonic-ot egy mogorva gótikus tiniként írták le, ami eléggé tetszetős volt. És eléggé jó ötlet volt. Sajnos nincs túl sok igazán ismert ellenfele Deadpoolnak. Szóval mindenképpen bele kell tennünk Kábelt a következő részben.”

Egy régebbi interjúban Ryan Reynolds megemlítette, hogy szeretné, ha Deadpool csatlakozna a Kábel vezette X-Force különítményhez. Ő sokkal jobban örülne ennek, mint annak, hogy az X-Mennel találkozna. Viszont Kolosszus ott lesz a filmben.

„Egy percig sem tudtuk titkolni, hogy Kolosszus is megjelenik. Benne volt a forgatókönyvben, ami ki is szivárgott. De személy szerint nem kolosszusvoltam biztos benne, hogy valóban bekerül-e a filmbe, csak akkor tisztázódott minden, amikor elérkeztünk ehhez a szakaszhoz. Egy bizonyos ponton még a Fox is azt mondta, hogy álljunk csak meg egy pillanatra, csak azért válasszuk el szeretett X-Men franchise-unktól, hogy szórakoztatóbb legyen a produkció? De azért beadták derekukat, ráadásul még azt is megengedték, hogy változtassunk a kinézetén. Rajongóként mondom, hogy mindig is úgy éreztem, hogy az a csillogó fémes alak nem Kolosszus. Sokkal robosztusabbnak kellene kinéznie és így lett belőle egy 2,5 méter magas fickó. Sőt, még Danuel Cudmore-t is felhívtam, hogy szeretné-e eljátszani, habár gyakorlatilag full CGI lesz mindvégig. De valami olyasmit mondott, hogy értékeli a megkeresést és inkább nemet mond.” – mondta Miller.