4

Pletyka: Penge lánya apríthatná a vámpírokat a mozifilmben

bladeA Marvel úgy két éve kapta vissza a Penge jogait és azóta hivatalosan nem jelentették be, hogy terveznek-e mozifilmet a vámpírok ellenségéről. Néhány hete Wesley Snipes elmondta, hogy tárgyalóasztalhoz ült a fejesekkel és nem kizárt, hogy esetleg újra belebújhat a Fénybenjáró bőrébe. Ám ha a Bleeding Cool oldal információ helytállóak, akkor a Marvel nem konkrétan Pengéről, hanem lányáról szeretne filmet készíteni.

Még júliusban tette közzé a Marvel Comics, hogy közeleg a Penge újabb kiadványa, amiben már nem Eric Brooks, hanem Fallon Grey állna a középpontban. Elvileg októberben került volna a boltok polcaira, de a fejesek meggondolták magukat és csak egy későbbi időpontban mutatkozhat be a lány. És ez idő alatt kitalálnák, hogy mi legyen a filmmel.

Tim Seeley, a képregény író anti-Peter Parkerként jellemezte Fallont, aki közkedvelt a suliban és eléggé népszerű. Ám amilyen kiváló a helyzete, olyan gyorsan omlik össze, ráadásul megtudja, hogy apja mivel foglalkozik.

0

Jacques Audiard adaptálja a Testvérlövészeket

Jacques AudiardJacques Audiard nagy nemzetközi sikert aratott A prófétával (Prophet),  a Rozsda és csonttal (De rouille et d’os) ismét megjárt pár díjátadót és fesztivált. A Dheepannal pedig hazavihette az Arany pálmát, szóval a trófeagyűjtés eléggé szépen megy. A francia direktor jelenleg Patrick deWitt rengeteg rangos elismerést begyűjtő regényéből, a Testvérlövészekből (The Sister Brothers) szeretne filmet forgatni. John C. Reilly kapta az egyik főszerepet.

A regény tartalma: Eli és Charlie Sisters elsőosztályú mesterlövészek egy másodosztályú vadnyugati bandavezér szolgálatában. A kedvenc lovaikat valaki felgyújtotta, gyomruknak hadat üzent az alkohol, és még a hó is szállingózni kezd, amikor elindulnak, hogy Coloradóból egészen a kaliforniai aranymosók területéig üldözzék legújabb célpontjukat, akiről azt sem tudják, miért kell megölniük. Ami nem probléma, hiszen mindketten hidegvérű bérgyilkosok vagy mégsem vagy mégis vagy mégsem egészen úgy, ahogyan képzeltük. A kanadai Patrick deWitt 2011-es regényét számos díjjal ismerték el, jelölték a Man Booker díjra, és milliók szívét hódította meg szeretetre méltóan bumfordi figuráival, akik mintha egy Rejtő-regény vadnyugatra keveredett szereplői volnának.

2

Gabriel Chavarria A majmok bolygója 3 főszereplője

majmokbolygoja2poszter1A Fox mostanság profin képes elrontani bármit, legalábbis az F4 és a Hitman reboot is gyalázatosra sikeredett. De legalább A majmok bolygója franchise kapcsán eddig jó döntéseket hoztak. Az eddigi két rész mind pénzügyileg, mind kritikailag szépen teljesített és javában formálódik a következő felvonás is.

A War of the Planet of the Apes címre hallgató folytatáshoz meglelték a főszereplőt Gabriel Chavarria személyében. A színész leginkább sorozatokban játszik, az East Los High eddig 3 évadot élt meg. Chavarria a két főbb emberi karakter egyikét alakíthatja, ami leginkább a 2011-es filmben látott James Franco által megformált tudós figurához hasonlítható. A harmadik részt Matt Reeves dirigálhatja.

Egyelőre nem ismeretes a szinopszis. Reeves egy interjúban azt mondta, hogy szépen tovább görgetik a sztorit. Mint látható volt, a második film végén nem ért véget a majmok és emberek közötti ellenségeskedés. Ceasar sok nehézségen ment keresztül és továbbra is bántja, hogy Koba elárulta őt. Az első rész még a lázadás kezdetéről szólt, majd a másodikban megtapasztalhatta, hogy milyen nehéz vezérnek lenni. És most újra nehéz döntéseket kell hoznia és a következő sztoriban kvázi a majomtörténelem legfontosabb alakjává válik, bibliai figurákhoz, – mint pl. Mózes – lehet hasonlítani. 2017 július 14-én kerül bemutatásra a film.

0

Lea Seydoux a Gambitban

seydouxJövőre különálló filmet kaphat Gambit is, bővül a Fox mutánsuniverzuma. A karakter megformálójának kilétét eddig sem fedte homály, Channing Tatum dobálhatja a kinetikus energiával feltöltött kártyalapokat. Rebecca Ferguson, Abbey Lee és Lea Seydoux szállt harcba a női főszerepért. A stúdió úgy döntött, hogy Seydoux bújhat Bella Donna Boudreaux bőrébe.

A képregényben Bourdeaux és Gambit már gyerekkorukban megismerik egymást, bár rivális tolvajklánhoz tartoznak. Szüleik összeadnák őket, hogy a két csapat között is létrejöjjön a béke, de a dolgok rosszul szülnek el. Bella testvére párbajra hívja Gambitot, a harc közben pedig a mutáns megöli őt.

0

Ismét megpróbálkoznak a To The White Sea-vel

tothewhiteMég a 2000-es évek elején a Coen fivérek szerették volna vászonra vinni James Dickey regényét, a To the White Sea főszereplője Brad Pitt lehetett volna. Egy amerikai katona álla sztori középpontjában, akinek gépét Tokió felett lelövik, a férfi ejtőernyőjével sikeresen földet ér, majd a megpróbál valahogy eljutni az óceán partjára.

Coenék elképzeléséből nem lett semmi. Most éppen a Warner birtokolja a jogokat és ők teljesen újrakezdenének mindent. Így a már létező forgatókönyvre nem tartanak igényt, hanem teljesen új írót keresnek.

1

Decemberben indul az xXx 3 forgatása

dieselVin Diesel egyik nagy sikere az xXx akciófilm volt. A folytatásból kimaradt, mert túl sokat kért és az elgondolás az volt, hogy minden részben más-más színész lesz a főhős. Az ötlet befuccsolt és évek múltán újra előkerül a harmadik felvonás, amire sikerült visszacsábítani Dieselt is. Elég régóta beszélnek a filmről és úgy tűnik, hogy decemberben el is indulhat a forgatás. Legalábbis a Halálos iramban (Fast and Furious) franchise sztárja instagramján tette közzé, hogy év végén indulhat a forgatás.

A történetről egyelőre nem lehet tudni és azt sem tették eddig közzé, hogy visszatér-e valaki az első részből. Nyilván Asia Argento-nak örülnénk, aki Diesel oldalán akciózott a 2002-es filmben, illetve volt néhány pletyka, hogy Ice Cube felbukkanhat az xXx 3-ban. Olvasd tovább

7

Stb…

0gmss

Állítólag George Miller rendezi az Acélember folytatását.

A pletykák szerint Rian Johnson a Star Wars 8-ban egy újabb erős női karaktert akar bemutatni, akinek Han Solo-hoz és Luke Skywalkerhez is köze lenne.

Mentőexpedíció tv spot.

Ice Cube megcáfolta, hogy ő vagy fia, O’Sheak Jackson Jr benne lenne az 1992-es Los Angeles-i zavargásokról szóló filmben.

Úgy hírlik, hogy a Nintendo csak beadja a derekát és filmeket készíthet népszerű karakterivel a középpontban.

Toby Kebbell is játszani fog a Kong: Skull Island-ban.

Esélyes, hogy James Foley rendezi meg A szürke ötven árnyalata folytatásait.

Tyler Bates szerezheti a Galaxis őrzői 2 zenéjét. Olvasd tovább

0

Singer befejezte az X-Men: Apocalypse forgatását

Bryan Singer aktív a közösségi médiában, az X-Men folytatásáról is gyakran osztott meg egy-két képet a helyszínről vagy gyorsan, pár másodpercben bemutatta a munkálatok helyszínét. Most bejelentette, hogy felvették a szükséges jeleneteket, bár a second unit stáb még dolgozik pár hétig.

 

Olvasd tovább

7

A Terminator: Genisys a negyedik legjobban nyitó hollywoodi film Kínában

terminatorg1Eléggé lehangoló eredményt produkált a Terminator legutóbbi része. Habár a folytatás jó előre be volt jelentve, de amióta a Genisys elkezdte a milliók gyűjtögetését a stúdió inkább halgatásba burkolózott a következő felvonást illetően. A nemzetközi eredmény sem nevezhető gigantikusnak a költségvetés fényében, de egyetlen ország nézőinek hozzáállása nagyon sokat nyomhat a latba. Kína sok-sok filmet kihúzott már a csávából és a T5 alkotói is örülhetnek, hogy filmjüket bemutatták itt.

Ugyanis a franchise új darabja 27,4 millió dollárt kasszírozott Kínában, ami több, mint amennyit Amerikában fel tudott mutatni a nyitó hétvégén. Hozzá kell tenni, hogy az Arnold Schwarzenegger nevével fémjelzett produkció a negyedik legjobb hollywoodi startnak számít Kínában. A Halálos iramban 7 (Furious 7), a Bosszúállók: Ultron kora (Avengers: Age of Ultron) és a Transformers: A kihalás kora (Transformers Age of Extinction) tudott jobban kezdeni.

Szintén meg kell említeni, hogy jó pár hónapja nem láthattak a kínaiak hollywoodi filmet, hiszen a nyáron inkább helyi alkotások mentek a mozikban. Tehát kicsit ki lehetett éhezve a közönség egy kis amerikai látványosságra.

A Genisys 353 millió dolláros bevételnél jár és elképzelhető, hogy Kína segítségével 400 millió dolláros végösszeg is meglehet. Már csak az a kérdés, hogy a Paramountnak mindez elegendő lesz-e ahhoz, hogy rábólintson a hatodik Terminatorra.

 

1

Box Office: A nyár vége csendes, de a hip hop hangosan szól

sinister2kep20Észak-Amerikai box office
Új bemutatók:

Lassan beköszönt a szeptember, a stúdiók bemutatták az erre az időszakra időzített, nagy durranásnak szánt akció-kaland-képregényfilmjeiket és augusztust pár kisebb költségvetésű alkotással vezetik le.

A Sinister abba a kategóriába tartozik, amely viszonylag jó kritikákat kapott és a bemutatója Halloween előtt volt nem sokkal. A 18 millió dolláros nyitány után 48 millió dollárig jutott Amerikában. Mivel Blumhouse termékről van szó, így nagy profitról beszélünk. Itt a folytatás és az általános véleményeket elnézve valószínűleg úgy lehettek vele, hogy majd a cím eladja a horrort. 12 % a rottenen, az imdb-n 5.6. Ez bizony lehangoló. De nem úgy a bevétel terén. A nyitány nem túl rossz, de valószínűsíthetően gyorsan ki fog fulladni. Vajon a befolyt összeg elegendő lesz ahhoz, hogy összehozzák a harmadik felvonást? Olvasd tovább

0

Emmerich befejezte a Függetlenség napja 2 forgatását

Roland Emmerich évekig beszélt a Függetlenség napja (Independence Day) folytatásáról, amibe végül bele tudott vágni. A következő részben sokkal felkészültebbek az emberek, az idegenek felszereléseit megismerve fejlesztettek és készülnek az űrlények visszatérésére. A forgatás véget ért, a direktor twitterén osztotta meg ezt a szép szivárványos fotót.

fuggetlensegforgatasvege