22

Megváltoztatták a Terminátor: Megváltás befejezését

Tavaly június elején a T4 vége kiszivárgott, néhány filmes oldal is megerősítette a hírt, a készítők azonban hevesen tagadtak, állítólag csak 3 ember ismerte a befejezést, ők pedig kizárt, hogy elmondták volna bárkinek is. Ez az info azonban mégiscsak igaznak bizonyult, a stúdió a változtatás mellett döntött, megváltoztatta a lezárást, már tesztelte is az új verziót és teljesen elégedettek az eredménnyel, állítólag ez sokkal jobban hihetőbb, mint a régi.

Lehet pár napon belül kiszivárog ennek is a vége, addig is itt a régi befejezés, szóval ez már elméletileg nem tartalmaz semmiféle spoilert:

Marcus (Sam Worthington) a T4-ben az egyik főszereplő, ő egy bűnöző volt és 2003-ban kivégezték. Testét felajánlotta a Project Angel részére, amely részt vett a Skynet fejlesztésében is. Marcusból Terminátort csináltak, , kívül meghagyták az élő szöveteket és még a szíve is ver, belsejében azonban ott van a fémváz. A film végén John Connor alulmarad egy T800-assal vívott csatában, az ellenállás vezetése pedig nem szeretné, hogy az emberek megtudják a vezetőjük halálát, ezért úgy döntenek, hogy Marcus bőrét Connoréval helyettesítik. Így Marcus lesz Connor.

A film szinkronos előzetese ide kattintva (és itt is van még egy) megtekinthető.

22

A 80-as évek legjobb filmjei

01movies

Már gyerekkoromban is filmfaló voltam, a 80-as években még csak két csatorna volt, nagy öröm volt, ha néha képesek voltak valami jobb nyugati filmet is leadni a tévében. Persze néha azért megerőltették magukat, szombat esténként vetítették a Charles Bronson főszereplésével készült alkotásokat, amelyek természetesen nagy örömömre szolgáltak. A 80-as évek második felében vették szüleim a videólejátszót, persze rögtön szereztem jó néhány kazettát az osztálytársaktól és a közeli Vico téka gyakori vendége voltam, ahol a 80-as évek gyöngyszemei közül lehetett válogatni a felhozatalból, ezek többségét manapság a tévében már 16-os és piros 18-as karikával adják le a csatornák. Az alábbi összeállításban a 80-as évek legjobb filmjeit szedtem össze, amelyekre most úgy emlékszem vissza, hogy gyerekfejjel élveztem, megindokolni ennyi év után nem tudom miért is voltam oda értük, csak emlékezet alapján sorolom fel ezeket az alkotásokat. Lesz benne néhány 90-es évekbeli produkció is.

Kezdeném a Star Wars trilógiával (Csillagok háborúja, A birodalom visszavág és A Jedi visszatér – habár az első kettő még a hetvenes évek végén készült). Ha nem néztük meg öcsémmel a trilógiát százszor, akkor egyszer se. Mikor vége lett, visszatekertük és néztük megint az elejétől. Kívülről fújtuk a szövegeket, a történet lekötött teljes mértékben minket. A Jedi visszatért hangalámondással sikerült csak beszerezni, de ez nem zavart minket.

Olvasd tovább

0

Willy Wonka csokigyára kicsit másképpen

A Gobstopper előzetesében azt láthatjátok, hogy Willy Wonka csokigyárába megérkezik pár tini, ahol csokifolyó helyett inkább a vér folyik. A trailer fake, tehát nem lesz belőle film, viszont sikerült hozzá néhány ismertebb nevet megfűzni: Christopher Lloyd (Vissza a jövőbe), Martha MacIsaac (The Last House on the Left), Zach Gilford (The Last Winter), Paul Rust (Fél-profi), Nicky Whelan (“Neighbours”), Paul Scheer (“Human Giant”), Wee Man (Jackass) és Little Jon.

0

Bush után Clintonról is film készül

George W. Bush után Bill Clintonról is film készül, a The Special Relationship moziban Dennis Quaid alakítja majd az ex-elnököt, a First Lady szerepét pedig Juliannne Moore kapta meg. Korábban Russel Crowe neve forgott a produkció körül, de hát ő mostanában igencsak el van hízva és többe is kerül, mint Quaid (meg egyébként sem hasonlít szerintem Clintonra). A filmben az USA és Anglia kapcsolatát is bemutatják, Tony Blair miniszterelnököt Michael Sheen testesíti meg, aki korábban már a The Deal tévéfilmben és A királynő Oscarra jelölt (Helen Mirren meg is kapta a díjat) alkotásban is megszemélyesítette őt. A történet akkor fog játszódni, mikor kiderült Clinton afférja Monica Lewinsky-vel. A tervek szerint Lewinsky csak arhív felvételeken fog feltűnni a The Special Relationship-ben. A filmet Peter Morgan dirigálhatja, akinek ez lesz az első, hogy beáll a kamera mögé, eleddig forgatókönyvíróként tevékenykedett, négyszer dolgozott már együtt Sheennel (The Deal, A királynő, Frost/Nixon és idén érkezik a The Damned United). A forgatás júliusban indul londoni és washingtoni helyszíneken.

Az amcsi elnökökről szóló filmek nem számítanak nézővonzó alkotásoknak, Oliver Stone 1995-es Nixon-ja csak 13 millió dollárt hozott, a W. pedig 25,5 milliót (nemzetközileg plusz 3 milliót). A Frost/Nixon Oscar jelölése ellenére is csak 18,5 milliót tudott összeszedni eddig hazájában. Steven Spielberg Lincoln tervezete (Liam Neeson alakítaná a címszerepet) pedig már elég régóta be van tervezve, de csak sikerült elkezdeni a forgatást.

4

Martyrs poszter

Különleges, kiváló, az utóbbi idők legjobb horrorja, hírdeti a Martys posztere. A franciák elég beteg horrorokat vagy hasonló alkotásokat tudnak kreálni ha arról van szó, elég megemlítenem a Frontier(s) vagy a Visszafordíthatatlan műveket.

Én már láttam, nekem nem tetszett, de a videodrome-osoknak meg bejött.

3

Kétely (Doubt, 2008)

 

 

Aggályaim voltak azzal kapcsolatban vajon tetszeni fog-e nekem ez a film. Azért fogalmazódott meg némi kétely bennem, mivel nem kedvelem az olyan alkotásokat, ami egy-két szűk helyen játszódik és össz-vissz 2-3 szereplő látható benne, az ilyesféle műveket általában azért a tékából kihozom, bár a tapasztalat az, hogy kb. 20 esetből egyet tudok élvezni.. Nem érdekelnek a díjak, sem elismerések, ha egyszer nem tetszik, akkor nincs mit csinálni, ezúttal viszont kivételes esettel volt dolgom.

Olvasd tovább

0

Démonokkal teli ház

Royce Buckingham regénye, a Demonkeeper is a vásznakra kerül. A könyvből Sam Fell a Cincin lovag és az Elvitte a víz rendezője készít filmet. A fogatókönyvet Laeta Kalogradis írja, ő jegyzi a Shutter Island-ot is, amelyet most Martin Scorsese hoz tető alá és a Battle Angel-t is, amely James Cameron régóta dédelgetett filmterve és az Avatar után kezdene hozzá.

A Demonkeeper főhőse egy tini srác, aki egy olyan házra felügyel, amelyben démonok élnek. Aztán egy nap elmegy randizni és mikor visszaér felfedezi, hogy a leggonoszabb szörny, a Beast, Killer of Lost Children kiszabadult az épületből.

3

Az Avatar 300 millióba kerül

Sokan úgy gondolják, hogy James Cameron a Titanic után lepihent, de ez nem így van, készített néhány dokumentumfilmet, producerkedett és már egy jó ideje tervezgeti az Avatar filmjét. Elvileg 200 millió dollár lenne a költségvetése, Cameron azonban nem arról nevezetes, hogy a büdzsé keretein belül maradjon. A Time Magazine a 3-D: A mozi jövője cikkében megemlíti, hogy a film 300 millióba kerül (plusz majd még erre jönnek a reklámköltségek). Az újságíró egyébként látott néhány jelenetet az Avatarból, az egész teljesen valódinak látszott, nem tudta megmondani hol van ebben animáció.

Steven Spielberg jóslata szerint Cameron műve lesz a legjobb valaha látott 3-D-s film. Mondjuk ehhez nem kell nagy jóstehetségnek lenni, mivel ezt már pár ezer (vagy millió) filmrajongó is megmondta. Az Avatar elméletileg decemberben érkezik a mozikba, bár sokak szerint ez elég kétséges. Az pletykák szerint az első előzetest a Szörnyek az űrlények ellen előtt láthatta volna a nép, csakhogy az egy hét múlva lesz és nem nagyon tűnik úgy lesz ebből a trailerből valami.

Az eddigi legköltségesebb produkció A Karib-tenger kalózai: A világ végén kalandfilm volt, ami 300 millió dollárba került (, a Holtak kincse pedig 225-be). A Pókember 268 milliót emésztett fel (bár lehetett látni 350 milliós összeget is), a Superman visszatér pedig 270 millióból készült.

0

Wolverine TV Spot

Még másfél hónap és Farkas szétkarmolja a vásznakat. Addig is remélem, hogy nem a stúdió akarata érvényesül, ugyanis az szép, színes filmet akartak (vagy akarnak?), olyan verziót, amelyet a 12-13 éves gyerek is megnézhet. Viszont legalább kiderült végre, hogy benne lesz Küklopsz is.

0

Stallone csapata

Update: időközben kiderült, hogy 50 Cent mégsem lesz benne, helyette Terry Crews lesz a filmben.

Sylvester Stallone hamarosan hozzálát új akciójához, közzétette (az aintitcoolnak írt levelében) azt a névsort, akik biztosan benne lesznek a The Expendables-ben.

Hale Caesar – Curtis Jackson
Toll Road – Randy Couture
Monroe – Eric Roberts
Tool  ex-Expendable) – Mickey Rourke
Bao – Jet Li
Lee Christmas – Jason Statham
Lacy – Charisma Carpenter
Sandra – Giselle Itie (híres brazil színésznő)
és
Barney ‘skizo’ Ross – Stallone.

Egészen addig szép volt a gárda, míg Forest Whitaker kilépett a filmből egyeztetési problémák miatt, helyére a lehető legrosszabb embert választotta ki Sly, 50 Cent maradjon inkább a rappelésnél, ne filmezzen. Sly egyébként úgy fogalmazott, hogy a játékos olyan jó, mint az edzője. Tehát úgy érzi, hogy az ő kezeiben a rapper igen jó alakítást fog nyújtani? Hát ha Jim Sheridan és Jon Avnet rendezőnek sem sikerült kipréselnie belőle semmit, akkor vajon Stallone mire lesz képes vele? Viszont  kifelejtették Lundgrent és Schwarzeneggert a listából.

4

Hamarosan megkezdődik a harc a Földért

Dragonball Evolúció szinkronos előzetes, remélhetőleg nem ezek a hangok lesznek benne vagy újraveszik, mert ez így nem frankó. Hozzánk áprilisban érkezik. Nálunk a suliban mindenki követte az anime sorozatot, sokan szitkozódtak, mikor valami lehetetlen időpontra rakta át a csatorna a Dragonballt. A film eléggé tinibarát lett, akik a nagy véres verekedéseket kedvelték a szériában, annak nem fog tetszeni szerintem az, amit a  moziban fog látni.