2008-ban Michael Crichton halála után a Jurassic Park franchise producerei úgy érezték, hogy nem kellene elkészíteni még egy részt. Ám tavaly novemberben Joe Johnston azt mondta, hogy egy igen-igen jó forgatókönyv készült a negyedik felvonáshoz és nagyon szeretné, ha elkészülne a film. A negyedik egy teljesen más irányvonalat követne, azt is hozzátette, hogy az eddig megismert szereplők közül senki nem fog visszatérni.
Mostanában Johnston a Farkasemberrel promóciójával van elfoglalva, fel is tették neki a millió dolláros kérdést: Mi van már a Jurassic Parkkal? Johnson pedig erre szinte ugyanazt mondta, mint amit tavaly. “Nos, annyi biztos, hogy megcsináljuk és teljesen eltérő lesz az eddigiektől, különbözni fog az az első háromtól. Egy új trilógia első részét fogom megrendezni. Jelenleg csak ennyit mondhatok.” – árulta el Johnston
Annyi biztos, hogy nem térnek vissza arra a szigetre, ahol minden kezdődött. A történetről nem lehet még tudni konkrétan semmit, bár egy korábbi pletyka szerint a kormány fegyveres dinoszauruszokat képez ki a filmben, persze rosszul sül el a dolog.
Nagy találgatások mennek mindenhol, hogy vajon ki fogja rendezni a Pókember reboot-ot. Felmerült jó néhány név, állítólag a stúdió listáján szerepel David Fincher, Wes Anderson és James Cameron neve is.
Még tavaly az év vége felé derült ki, hogy Duncan Jones, a
Képzeljünk el egy olyan világot, ahol minden ember úgy él, ahogy azt a mennyben egy író papírra vetette. Demetri Martin is elképzelte, majd lekörmölte fantáziája szüleményét. Valerie Faris és Jonathan Dayton pedig úgy döntött, hogy A család kicsi kincse után épp itt az ideje annak, hogy ismét nagyjátékfilmet készítsenek, így ők fogják ledirigálni a Will vígjátékot, amelyet a Felforgatókönyvhöz hasonlítottak.
Zack Snyder már tudatta a Warnerrel, hogy mennyire szeretné elkészítené a The Dark Knight Returns filmváltozatát, amely Frank Miller klasszikussá vált képregényén alapulna, a történetben az idős Denevérembert láthatjuk, aki már régóta nem húzta fel a kösztümét, ám mikor Harvey Dent ismét visszatér Gotham City lakóit terrorizálni, maga is akcióba lendül.
Kevin Spacey leszerződött az Inseperable fekete komédiába, a színész producerként is részt vesz a munkálatokban. A Variety azt írja, hogy még egy Spacey-hez hasonló hollywood-i sztár sem vállalt főszerepet egyetlen kínai filmben sem.
Michael Bay a Transformers harmadik része előtt egy laza pihenőt akart tartani, illetve egy kisebb költségvetésű produkciót leforgatni, ám végül mégis rábeszélte a stúdió (gondolom egy zsíros csekkel), hogy Optimusék harmadik kalandja legyen a következő munkája. Shia LaBeouf ismét jelen lesz és Megan Fox is visszatér, a forgatókönyvön pedig Ehren Kruger ügyködik, ami még nincs kész, ám a forgatás májusban el fog kezdődni. Erre talán sokan értetlenül pislognak: Milyen forgatókönyv? Volt olyan az előző kettő esetében? Michael Baynek úgyis csak az számít, hogy legyen sok akció és minden szépen felépített díszletet a porig tudjon rombolni vagy robbantani.