Liam Neeson és Julianne Moore egy házaspárt játszanak, a feleség úgy gyanítja, hogy ura megcsalja őt. Felbérli Chloe-t (Amanda Seyfried), hogy csábítsa el férjét, ha ez sikerül, akkor elgondolása helyesnek bizonyult. Atom Egoyan rendezte a produkciót, amely a 2003-ban bemutatot Nathalie című film feldolgozása.
Downey Jr. nem lesz cowboy
Robert Downey Jr. és Jon Favreau ismét egyesítették volna erejüket és tudásokat a Cowboys & Aliens képregényfilm erejéig, ám a színész kénytelen volt lemondani a filmet, mivel úgy áll a helyzet, hogy nem fog ráérni akkor, mikor a forgatáshoz hozzálátnának. Favreau továbbra is a rendezői székben csücsül, bár nem kizárt, ha hogy lelép ő is, ha meghallja a hírt.
A történet az 1800-as években játszódik a vadnyugaton, egy űrhajó hajt végre kényszerleszállást, majd az űrlények gyilkolni kezdik az embereket. A telepesek és az indiánok összefognak, hogy együtt gyűrjék le a földönkívülieket. Alex Kurtzman, Roberto Orci és Damon Lindelof írják a forgatókönyvet, a bemutató pedig 2011-ben várható.
Újrakezdik a Pókembert
Sok tökölés volt a Pókember 4 forgatókönyve körül, Sam Raiminek az utolsó változat nem tetszett, a Sony pedig új forgatókönyvírót állított rá a szkriptre. Emiatt pedig a forgatás sem tudott volna elindulni időben és a kitűzött bemutató is csúszott volna. Végül Raimi bedobta a törülközőt, a Sony ma jelentette be, hogy a rendező elhagyta a fedélzetet, mivel nem tudta volna összehozni a produkciót jövő májusra és nem tudta volna kreatívan elkészíteni a filmet.
De nem csak Raimi, hanem az egész színészgárda, Tobey Maguire-től kezdzve, Kirsten Dunston át mindenki távozhatott a kijáraton, ugyanis a Sony úgy döntött nem lesz negyedik film, helyette újraindítják az egész franchise-t egy másik tehetséges rendezővel és új színészeket szerződtetnek le. A forgatókönyvön James Vanderbilt ügyködik és 2012 nyarán érkezik a mozikba az alkotás. (Esetleg az Ultimate univerzumhoz nyúlnak majd a készítők?)
Személy szerint én totális örülök ennek, a három Pókember film nem adta vissza a képregények hangulatát, egyszerűen ez a Hálószövő már nem ugyanaz volt, mint akit a képregényekben megismertem anno. Ettől ugyan még lehetett volna jó, de sajnos nem lett az. Javasolnám James Cameront esetleg, anno ő is dolgozott a szkripten, fel is kérték a filmhez, ám a Titanic hatalmas sikere után már nem foglalkozott vele. Sam Raimi pedig gőzerővel láthat hozzá a World of Warcrafthoz.
Képek a Passion Play forgatásáról
A SpoilerTv és a JustJared oldalon található néhány kép a Passion Play forgatásáról, ezekből láthattok alább néhányat. Megan Foxnak szárnyai lesznek a filmben és cirkuszban fogják mutogatni, Mickey Rourke pedig egy lecsúszott trombitást játszik, aki megmenti a lányt. Mitch Glazer rendezi a filmet, eddig forgatókönyvíróként (Beavatás, Szellemes karácsony) ténykedett. “A Passion Playban fogok játszani Mickey Rourke-kal. Ez egy love story lesz, de nem az a megszokott fajta. Az én karakterem amolyan cirkuszi csodabogár lesz, akinek szárnyai vannak és ketrecben él. Nem egy angyal, de ezek a szárnyak a hátán vannak” – mondta Fox a forgatás előtt.


Seholország (Imagine That)

Volt idő, mikor Eddie Murphy neve garancia volt a hatalmas szórakozásra, a sok nevetésre, azonban az ő életében is eljött az idő mikor karrierje megbicsaklott és onnantól kezdve minden más lett. Kedvenc színészem egyike volt egykoron, nagy fájdalommal vettem tudomásul, hogy már elég nehezen tudja produkálni azt, amit anno, illetve gyakorlatilag még azt sem. Vontatott, unalmas, humortalan, erőltetett művekhez írt alá, csak a szerencsének köszönheti, hogy olykor-olykor sikerült nagyobb bevételt hoznia egynémely filmjének. A Norbit a nézhetetlen kategóriába tartozik, Az üresfejű szintén élvezhetetlen volt, az Én, a kém is gyenge lett. Az utolsó olyan műve, amin felhőtlenül szórakoztam a Fergeteges forgatás volt, illetve megemlítendő még a Dreamgirls mellékszerepe is. A Seholországgal nem alkotott nagyot, de legalább végre nézhető filmhez adta a nevét.
James Cameron új filmje termelte a legtöbb forintot Magyarországon
Avatar, Avatar és még mindig az Avatar, lehet, hogy már mindenkinek tele van a hócipője vele, de még pár hétig biztosan lesz egy-két olyan hír, amely a filmmel kapcsolatos. Az origon olvastam, hogy James Cameron műve minden idők legsikeresebb Magyarországon bemutatott filmje lett. A produkció eddig több, mint 791 millió (pontosabban 791.118.550) forintot hozott a mozikban. Az eddigi csúcstartó a Jégkorszak harmadik felvonása volt, amely 773.049.380 Ft-ot termelt. A harmadik helyen a Mamma Mia! áll 750.418.345 forintnyi bevételével. Szép összeg és még bőven fog hozni az alkotás. Azt is meg kell említeni, hogy nem az Avatart látták a legtöbben kis hazánkban, eddig „csak” 561.967 jegyet váltottak rá, míg a Jégkorszak 3-at 650 ezren mentek el. És ugye az öregebbek még emlékezhetnek rá, hogy a Hamis a babát egy millióan nézték meg (pontos számadatot nem találtam).
Snake nem kúszik be a mozikba
Egy ideje már be van tervezve a Metal Gear Solid mozifilm, úgy volt, hogy Kurt Wimmer írja és rendezi a produkciót, pletyka szinten pedig még Paul Thomas Anderson neve is felmerült (lehetséges, hogy csak egy jó viccnek szánta valaki). Az alkotás producere Michael De Luca… lett volna. Nem azért nem foglalatoskodik már tovább a Kojima népszerű játékának a vászonra adaptálásával, mert távozott a projektből, hanem azért, mert egyszerűen nem lesz semmi belőle. A producer közölte, hogy nem haladtak a tárgyalások, nem tudott egyezségre jutni a Sony és a Kojima és De Luca érzése szerint a további tárgyalások sem mozdulnának ki a holtpontról, ezért lemondtak a filmről.
A bennfentesek úgy tudják, hogy a két fél a költségvetés ügyében nem jutott közös nevezőre, a Sony ugyanis csak 40-80 millió dollárt szavazott volna meg a produkciónak, a Kojima pedig úgy véli ennyiből nem lehetne egy tisztességes Metal Gear Solid filmet összehozni.
Alább egy rajongók által készített filmet tekinthettek meg.
Szereposztás: Stuart Townsend kilépett a Thorból, Malkovich a Red-ben
Channing Tatum és Antonio Banders is csatlakozott a Knockout színészgárdájához. A kémfilmet Steven Soderbergh rendezésében fog elkészülni, a főszereplő pedig Gina Carano játssza, aki eddig csak a pofonokat és rúgásokat osztotta a ringben. Tatum annak a csapatnak a specialistája lesz, aminek Carano is tagja és a hősnőnek fog segíteni, mikor átverik. Banderas a kommandósok európai osztagának a fejét fogja játszani.
John Malkovich benne lesz a Red képregényfilmben, a színész John C. Reilly szerepét vette át. A produkció főszereplője Bruce Willis lesz, aki egy nyugalmazott bérgyilkost alakít, ám a C.I.A. új vezetője úgy ítéli, hogy egy ilyen veszélyes alakot nem szabad életben hagyni. A bérgyilkos fél kézzel elintézi a ráküldött alakulatot, majd megkeresi azt az embert is, aki miatt újra ölnie kellett. Malkovich Willist fogja segíteni a bosszúhadjáratában.
Stuart Townsend a Thorban Fandralt alakította volna, a figura az Asgardot védő rettenthetetlen trió tagja, a másik két hőst Ray Stevenson és Tadanobu Asan játssza. A forgatás tegnap indult, Townsend azonban kreatív nézetkülönbségekre hívatkozva otthagyta a produkciót. A stúdió lóhalálában hajtotta fel helyettesét, a szerep Joshua Dallasnál landolt. Így Townsend ismét hoppon maradt, anno a Gyűrűk urában játszhatta volna el Aragornt, ott a stúdió az életkorát kifogásolta és meg is váltak a színésztől.
Farkasember tévéreklám
Annyi gond, probléma, bemutató halasztás után február 11-én (Amerikában egy nappal később) bemutatják a Farkasembert. Az Universal az utolsó pillanatokban is dolgozni fog a filmen, jelenleg egy új vágóval szabja át a produkciót, úgy tűnik Walter Murch és Mark Goldblatt munkájával nem voltak elégedettek. A főhőst Benicio Del Toro játssza, aki édesanyja halála után elhagyja a családi birtokot, ám amikor testvére eltűnik visszatér, hogy maga is segítsgen a felkutatásában. Anthony Hopkins, Emily Blunt és Hugo Weaving tűnik még fel az alkotásban.
Mégis idén jön a Resident Evil 4
Nemrég fejeződött be Resident Evil: Afterlife forgatása, eredetileg úgy volt, hogy szeptember 24-én érkezik a mozikba a franchise negyedik darabja, ám néhány hete kiderült ez mégsem fog összejönni, ugyanis annyit fognak szöszölni az utómunkán, a speciális effektekkel, no meg a 3D-vel, hogy 2011 januárjára tették át a premiert. Milla Jovovich azonban twitterjén azt írta, hogy ez még nem biztos.
Úgy tűnik, hogy Paul W.S. Andersonnak mégsem kell extra idő az utómunkákhoz, A Shocktillyoudrop értesülései szerint a filmet szeptember 10-én, két héttel az eredetileg tervezett bemutató előtt küldik be a filmszínházakba. Az utolsó két részt is ebben a hónapban mutatták be.
Jovovich újra eljátssza a főszerepet, Ali Larter pedig ismét Claire Redfieldet fogja megformálni, bátyját Wentworth Miller alakítja, Shawn Roberts pedig Alice nagy ellenfele lesz a produkcióban. Boris Kodjoe szintén látható lesz az alkotásban.
Hamarosan jönnek a Wanted 2 fejlemények
A Wanted után azonnal szóba hozták a folytatást, Timur Bekmambetov elárulta, hogy nagyon szívesen megrendezné a második részt és James McAvoy ismét eljátszhatja a főszerepet. Később Bekmambetov arról beszélt, hogy szeretné, ha Angelina Jolie-t viszontláthatnánk és már ki is találta, hogy miképp lehetne visszahozni a történetbe. Azonban hónapok óta nem hallottunk semmit a sequelről, McAvoy némi reményt töltött a rajongókba, a színész a The Last Station promóciója alatt beszélt arról, Bekmambetov Szilveszterkor közölte vele, hogy két héten belül tud majd adni néhány információt a filmmel kapcsolatban.
“Timur felhívott 31-én, pont mielőtt az óra elütötte az éjfélt, majd kijelentette: “Két hét múlva ismét felhívlak és akkor már talán többet tudok neked mondani a Wanted 2-ről” – mondta McAvoy
John Malkovich valóban a Keselyű lesz
Felröppent a hír/pletyka, hogy John Malkovich játszaná a Keselyűt a Pókember 4-ben, nem sokkal később pedig kiderült, hogy némi gond adódott a forgatókönyv körül, már a negyedik író ténykedik a szkripten, Sam Raiminek ugyanis nem tetszett a legutóbbi változat. Ez pedig ahhoz vezethet, hogy nem indul el időben a forgatás és a 2011 május 4-re kitűzött bemutatónak búcsút inthetnek.
Malkovich nemrégiben feltűnt egy olasz show műsorban, ahol feltették neki a kérdést, hogy tényleg benne lesz-e a Pókember 4-ben. A színész elárulta, hogy valóban megkeresték már a producerek, de jelenleg a végső forgatókönyvre vár, ha azt elolvasta, akkor tud csak nyilatkozni ez ügyben. Azt is hozzátette, hogy a forgatás a bemutató dátuma is csúszni fog.
Már az első Pókember filmnél is esélyes volt Malkovich az egyik szerepre, a Zöld Manót játszhatta volna a színész, ám a karaktert végül Willem Dafoe alakíthatta.
