1983-ban került bemutatásra a Tűz és jég (Frie and Ice) animációs fantasy, amely Frank Fazetta festőművész és Ralph Bakshi világhírű animációs rendező közös munkája volt. Robert Rodriguez úgy döntött, hogy elkészíti a remake-et, amely élőszereplős lesz. Persze felmerült a kérdés, hogy Rodriguez lesz-e elég bátor és be meri e vállalni, hogy ágyékkötős fickók és falatnyi melltartóban rohangáló nők népesítsék be ezt az elképzelt világot. Hiszen a stúdiók elég szívbajosak ezen a téren. Az alábbi vázlatok láttán azonban könnyedén leszűrhetjük, hogy milyen filmre van kilátás. A forgatás kezdete? 2012 elején esedékes, elvileg addig a rendező úr letudja a Sin City 2-őt is, ha mégsem, akkor a képregényfilm folytatásából nem lesz semmi.
“Azt akarom elérni, hogy mindenki úgy érezze, hogy éppen belépett Fazetta egyik festményébe, ahol szemrevételezhető lenne hogy milyen világot álmodott meg és megtudhatnánk, hogyan ő hogyan képzelte el az embereket, az anatómiát, a kompozíciót és a színeket. Teljesen valóságosnak lehet majd érezni, de mégsem lesz az. Ez lesz Fazetta valósága. Teljesen máshogyan látott mindent. Lefestette, amit elképzelést, nem csinált fényképeket, egyszerűen csak lefestett mindent.” – mondta Rodriguez az EW-nek.

Sztárokkal és ismert arcokkal zsúfolták tele a Valentin nap (Valentine’s Day) romantikus vígjáték, a film pedig szépen hozott, főleg azért, mert jó időpontot választott a stúdió. Szinte rögtön utána felmerült, hogy kellene egy hasonló alkotás, csak ezúttal december 31-hez kapcsolódjon. A rendező térfélről újra Garry Marshall osztogathatja az utasításokat és elmondható, hogy gyakorlatilag ugyanarról fog szólni, mint a Valentin nap, párok jönnek össze vagy különválnak és mindezt az azelőtti órákban, hogy az óra elütné az éjfélt és beköszöntene 2012. A színészgárda: Robert De Niro, Josh Duhamel, Carla Gugino.Ashton Kutcher, Halle Berry, Jessica Biel, Michelle Pfeiffer, Sarah Jessica Parker, Hilary Swank, Zac Efron, Sienna Miller, Lea Michele, Sofia Vergara, Abigail Breslin, Til Schweiger, Seth Meyers, Jon Bon Jovi. Amerikában december 8-án mutatják be.
Hollywood újabb sorozatgyilkosról készít filmet, ezúttal Robert Hansen (róla részletesebben
Ron Howard prezentálásában mutatkozott be Dan Brown regényhőse, Langdon professzor a vásznakon. Brown Da Vinci kódja nagy népszerűségnek örvendett és a folytatást, az Angyalok és démonokat is úgy vitték, mint a cukrot. 2009-ben érkezett a harmadik résszel, Az utolsó jelképpel, amelyből az első napon 1 millió darab kelt el.
Frank Darabont 5 évig küzdött azért, hogy sorozat lehessen a The Walking Dead képregényből. Az első szezon szép nézettséget ért el, így nem csoda, hogy berendelték a következő évadot. A hétvégén a Comic Conon még úgy tűnt, hogy minden rendben van, bár nyilván elég kínos lett volna, ha ott jelentik be, hogy Darabont kilép a showrunneri posztról. Néhány nappal később csak bejelentették, bár annyit hozzátettek, hogy nem hagyja magára teljesen a sorozatot, valamilyen szinten továbbra is kiveszi a részét a munkálatokból. Az okok és az indokok egyelőre nem ismertek, de elég érdekesnek tűnik, főleg azok után, hogy évekig harcolt azért, hogy egyáltalán lehessen valami a sorozatból. Darabont lépése nem hátráltatja a munkálatokat, október 16-án mutatják be az új évad első részét.
Közel egy évtizede próbálják megvalósítani a We’re the Millers drogos vígjátékot, John Morris, Sean Anders, Steve Buscemi és Will Arnett fordult meg a tervezet háza táján, de eddig láthatóan nem lett semmi a filmből. De ahogy lenni szokott mindig elérkezik az a bizonyos pillanat: “Most biztos, hogy elkészül.”
Mimi Ledert szerződtették le a Nyugaton a helyzet változatlan (All Quiet on the Western Front) megrendezésére. Leder inkább a tévés alkotásokat részesíti előnyben, anno a DreamWorks a hölgyet kérte fel a stúdió első mozifilmjének ledirigálására, a Peacmaker után jött a Deep Impact, majd A jövő kezdete (Pay it Forward) után visszatért a sorozatokhoz és tévés alkotásokhoz. Legutóbb A kód (The Code) thrillerrel próbálkozott a mozikban (már ahova eljutott a vásznakra).
