Írta Doggfather
Hogy a Végre Péntek sorozatot befejezzem, még egy bejegyzés van hátra, 2007-ben csináltak egy 8 részes animációs sorozatot is a Péntek trilógiából, ennek Ice Cube már „csak” a producere lett. Az animáció hangjait mind profi színészek adták. Az MTV2-őn adták le először, dvd-n is megjelent. A New Line és a Cube Vision készítette ezt is. Kevin Lofton rendezte, aki egész életében animációkkal foglalkozott, de rendezése ez az egy sorozat volt.
Főleg az első rész karakterei térnek vissza, és visszatér a kultikussá vált Smokey is. Nem egybefüggő, hanem önálló részeket tartalmazó sorozat, Craig és Smokey mindenféle kalandokba keveredik a gettóban. Amolyan Friday 1,5 ez a sorozat, ahogy a Clerks animáció is Clerks 1,5 volt.

Az Észak-Amerikai mozikban múlt hétvégén megtört a A Sötét Lovag egyeduralma, a hazai mozikban azonban továbbra is szárnyalt Cristopher Nolan trilógiájának befejező része. Hiába ültek be rá majdnem 20 000-el kevesebben, mint az előző héten, nem jött olyan új bemutató, ami ilyen széleskörű vonzerővel bírna, az első három hely továbbra is változatlan maradt.


