Hűséges Droid olvasók már olvashattak egy rövid posztot erről a darabról, de most, hogy megnéztem a 2012-es remake-et, úgy döntöttem kicsit bővebben írok róla. Ez az anime, a yaoi-k etalonja. Akik ismerik a stílust, pontosan tudják mit jelent ez, akik pedig nem, most lehetőséget kapnak, hogy tágítsák a látókörüket. A műfaj gyökereibe nem mennék bele részletesen – akit érdekel, itt elolvashatja – de amit feltétlen tudni kell, hogy az alapokat a Negyvenkilencesek csoportja – 1949-ben született hölgyekről van szó, de nevezik őket Year 24 Flower Group-nak is – fektette le. Ők alkották meg, a shounen-ai stílust, mely a férfi szereplők közti szerelemre fókuszál, ám még a shounen-ai az érzelmekre épít, utódműfaja, a yaoi középpontja a szexualitás. A yaoit alkotó művészek sértőnek találják, ha alkotásukat keverik a melegséggel, és élesen elhatárolódnak a shounen-ai-tól (forrás: Wiki). A félreértések elkerülése miatt írom, hogy a műfaj legnagyobb rajongói a nők és a fiatal lányok – az okok itt kifejtésre kerülnek – tehát, aki túltette magát a kezdeti megrázkódtatáson, az a továbbra kattint, aki nem, az lehetőleg ne tegye.
Olvasd tovább →