53

Képregényfilmek + Te

01comicÉvekkel ezelőtt volt már hasonló játékunk, de azóta egy rakás film megjelent, és a Droid rajongótábora is szépen bővül, így most újra játszunk!

A játék tök egyszerű, én kérdezek, ti válaszoltok. Tíz kérdés lesz; ez elsőre talán soknak tűnik, de úgy vettük észre, hogy szeretitek a képregényfilmeket, és bár egy-egy cikkben az adott filmet kiveséztük, szükséges egy mindent-bele kérdezz-felelek poszt.

A kérdéseknél található filmcímek és karakterek csak ötletek, nem az én személyes válaszaim, tehát senki ne akadjon ki; különben sem érdemes mások ízlését kikezdeni. A véleményetek megformálásában segíthetnek a következő linkek: DC karakterek, Marvel karakterek, de természetesen egyéb képregényekből is válogathattok. A kommenteléshez továbbra sincs szükség regisztrációra, viszont a troll szűrőt muszáj alkalmazni.

Akkor mindenki készen áll? Hajrá! Olvasd tovább

45

A sci-fi + te

01sc1

Koimbra a hegyekbe utazott, ezért most játszunk egy picit. Korábban már volt ilyen, de gondoltam, megpróbálhatjuk megint. Az Elysium-ot látatlanban is az év sci-fijének nevezik, ezért most ebben a műfajban fogunk kalandozni.

Először is tisztázzuk a fogalmakat. Mi a sci-fi? Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely (a jelenben megvalósíthatatlannak tartott) tudományos vagy pszeudotudományos (tudományosnak tűnő, de valójában nem létező) eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhető vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania. (Forrás: Wiki) A sci-fi típusairól ITT olvashattok bővebben.

A játék tök egyszerű. Én kérdezek, ti válaszoltok. (Korábbi játékokkor tíz kérdés volt, de azt soknak találtátok, így most csak öt lesz. A posztban található filmcímek, csak ötletek, nem az én személyes válaszaim, tehát ne akadjon ki senki; különben sem érdemes mások ízlését kikezdeni.)

Olvasd tovább