A Da Vinci-kód világraszóló sikere (758 millió dollár) után Ron Howard és Tom Hanks belevágott a folytatásba, az Angyalok és démonokba. Ám ez már jóval kevesebbet hozott, bár a 486 millió dollár így is szép eredménynek mondható. A Sony ennek ellenére nem vetette el a harmadik rész, Az elveszett jelkép megvalósulását, de valahogy nem igazán akartak belendülni a projekt körül a munkálatok.
Nemrég jelent meg Brown újabb regénye, az Inferno, amelyben ismét Robert Langdon professzor áll a középpontban. A könyv azonnal felkúszott a New York Times bestseller listájának az élére. A stúdió az elmúlt hetekben átgondolta a lehetőségeket, úgy döntöttek, hogy egyelőre jegelik az amúgy is kihűlt Elveszett jelkép projektet és inkább az Infernoból szeretnének egy mozifilmet.
Howard és Hanks is rábólintott, a forgatókönyvet David Koepp fogja írni. A történet ezúttal Dante és klasszikus költeménye körül forog. Bemutató 2015 december 18-án lesz esedékes.
2011 márciusában Steven Spielberg megszerezte Domscheit-Berg könyvének a jogait, majd a David Leigh és Luke Harding újságírók által írt Inside Julian Assange’s War on Secrecy-re is rátette a mancsát. Feltett szándéka, hogy a WikiLeaks-ról és alapítójáról filmet készítsen, bár már az elején tisztázta, hogy ő csak a producer lesz. 2012 júliusában úgy tűnt, hogy Jeremy Renner lesz a főszereplő, a rendezői feladatokat Bill Condon fogja ellátni.





Steve McQueen, az Éhség (Hunger) rendezője régóta tervezgeti a 12 Years a Slave drámáját. 2011-ben jelentették be, hogy Chiwetel Ejiofor alakíthatja Solomon Northup-ot, majd Michael Fassbender is leszerződött. A színész volt a főszereplője a rendező előző két művének, az Éhségnek és a Szégyentelennek (Shame).
