A Fox stúdió hivatalosan is bejelentette, hogy az Alien előzményfilm címe Prometheus lesz és 2012 március 9-én mutatják be. E szerint sikerült mindent megbeszélnie a fejeseknek és Ridley Scottnak, elsimították a problémákat és a forgatás is hamarosan kezdetét veheti. Kiderült az is, hogy öt főszereplő lesz, ezek közül az egyiket biztosan Noomi Rapace játszhatja. A többi karakter még nem kelt el, bár Vickers megformálására Angelina Jolie-t vagy Charlize Theront szeretnék megnyerni.
“Az első Alien volt a kiindulópontunk, a kreatív munkafolyamat alatt egy teljesen új, rendkívüli mitológiát és univerzumot találtunk ki, amelyben az eredeti történet is játszódik. A lelkes rajongók fel fogják fedezni benne az Alien ‘DNS’-ét, a film egyedi, nagyszabású és provokatív ötleteken fog alapulni. ” – mondta Scott, hozzátéve azt is, hogy nagy örömmel tölti el, hogy visszatérhet ehhez a hozzá igen közel álló műfajhoz.
“Az előzményfilmekkel, folytatásokkal és újraindított franchise-okkal elárasztott világban hihetetlenül lenyűgözött az, hogy Ridley elképzelése mennyire eredetinek hatott. Eléggé merész, erőteljes és teljesen másmilyen, amilyenre az emberek számítanak. Mikor gyerekként a moziban néztem az Alient, felemeltem a lábam a földről, mert attól féltem, hogy valami megragadhatja a bokám. Még a legnagyobb álmaimban sem gondoltam volna arra, hogy egy napon majd azzal az emberrel dolgozhatok, aki ezt a félelmet kiváltotta belőlem.” – mondta Damon Lindelof, aki Jon Spaihts forgatókönyvét írta át.
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
Kb egy év alatt akarják megcsinálni? :$ Nem lesz az kicsit összecsapott? Tuti nem fognak végezni addig.
@countrypecos: A forgatást lezavarják 3-4 hónap alatt. A trükkökre nem tudom mennyi kell, van amelyik filmen jó sokat dolgoznak:)
@koimbra: Ez az. Trükkök. Ha nekem megint mindent azzal akarnak elintézni, akkor lecsapom őket. Az első részhez baromi sok dolgot megalkottak, igaziból. Makettek, belső építészet, stb. Most meg mindent- még a legkisebb cuccot is- trükkökkel akarnak megcsinálni.
A régi iskolát sem kellene elfelejteni. A trükk csak egy eszköz. Nem kellene túlzásba vinni.
@countrypecos: Szerintem már régen hozzáláttak a trükkök elkészítéséhez, jó ideje tudjuk, hogy lesz film és Scott csinálja. Az effektmágusok meg már bütykölik a trükköket javában, később majd beleteszik ezeket a filmbe.
Van isten! Mostanában már nagyon ritkán megyek el moziba de ezért érdemes lesz!
Remélem felnő a film a várakozásokhoz!
Na azért nem semmi gyerekként moziban nézni az Alient. Így utánanézve a pasas akkor lehetett kábé hat éves. 🙂
@koimbra: Legyen igazad. 🙂 Csak legyen jó a film. Rossz lenne még egy gagyi folytatás. Nekem a 3-4. sem tetszett.
A második rész zúzós volt, elismerem, azt nehéz túlteljesíteni.
Sok sok Giger szobrot, makettet bele, osztjónapot!
Ez a cím két naprendszerünkbeli holdat is lehetséges helyszínné avanzsál.
Én is azok közé tartozom, akiket a legjobban talán csak akkor lenne képes kielégíteni a látványosztály, ha egy darab CGI felvételt sem raknának a filmbe – na jó, legyen a kitétel “1 darab CGI sem űrhajón belül”, a csillagfényes semmit felőlem gépekkel is megvalósíthatják, csak a lényeket és a helyszíneket ne. Könyörgöm. És legyen sötét és játsszon rá a képzeletre. Ne legyen benne se jumpscare, se akónyi vér, se Aliens-jellegű kaszabolás. Legyen halk és fenyegető, legyen olyan légköre, hogy a néző majd’ megfulladjon a székében, mégis képtelen legyen levenni róla a szemét.
Satöbbi, naphosszat tudnám sorolni, ti. az Alien az egyik legabszolútabb favoritom. 🙂
Még valami: NE legyen benne sztárszínész. És főleg ne Jolie, az istenért, őt eggész más természetű filmekben szeretjük.
Tudtom szerint Giger újfent résztvesz a munkálatokban, úgyhogy lesz benne szobor ás makett dögivel.
Szerintem a CGI önmagában nem ront meg semmilyen művet. A töménytelen, öncélú, netán ronda felhasználása már inkább.
A film kapcsán pedig én már most készülök a legrosszabbra. Ha marhára egyedi akar lenni, akkor lehetséges, hogy azt az idióta scriptet használják fel, ami már volt itt a blogon… Az pedig röhejes.
@Valentino777: remélem, remélem!
Nyugi! Az emberiségnek nem szokása csalódni Riddley Scott filmjeiben.
Nem tetszik az, ha valamiről az elején leszögezik, hogy “egyedi, nagyszabású és provokatív ötleteken fog alapulni”, meg hogy “eléggé merész, erőteljes”. Bullshit. Ha így állsz neki _bárminek_, akkor a végeredmény jó eséllyel provakatív lesz valóban, de mellé még erőltetett és ízléstelen is. Szeretném a T. filmcsináló bácsikat megkérni, hogy egyetlen jelző passzoljon a filmhez; mégpedig az, hogy “jó”.
@Deviáns szinglibolsilibsibibsi:
Az idézett mondat nekem is bicskanyitogató volt – főleg, hogy pár héttel előtte meg azzal a nevetséges szinopszissal rukkoltak elő 🙁
Én tartok tőle, hogy az a 30 év bizony már nem térhet vissza a hangulatban, Scott bácsi ide-vagy oda…
Ne legyen igazam.
Ha jól emléxem Scott bácsi jófajta rettegős horrort akar, a lóvés okostónik meg 12-es karikásat. Tartok tőle hogyha azt a tyúksegg szájú buta liba Dzsolit rakják be akkor az utóbbi fog megvalósulni és végképp leírják a franchise-t.
@szigor: így van….. Nehogy ezt a bigét tegyék bele, mert odavág az egésznek. Lara Croft az űrben bammeg… Kész röhej. Ismeretlen színészek kellenek ide.
Hogymi?!
index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2011/01/18/egyelore_lottek_az_alien-elozmenyfilmnek/
@doggfather: Az Indexhez is eljutott a Prometheus híre, ejha:D Napokkal csúsztak, ahogy szoktak.
De nyugi, nem másik sci-fit forgat, hanem az Alien univerzumban játszódó filmet, az Alien film szolgált kiindulópontnak az új történethez.
Az előzménynek arról az Acheron-os űrhajóról kellene szólnia és az elefántszerű űrhajósról, akinek megtalálták a csontvázát…Babart főszereplőnek!:)
Mikor jön már?
Kicsit sajnáltam a 4. részt. Az az emlős milyen gagyi volt már! Kiszippantotta 1 bar nyomás különbség egy 200 Ft-os méretű lyukon! Gáz! 😉