Íme egy dal A nagy Gastby soundtrackjéről. Fergie és Q-Tip előadásában hallható az A Litte Party Never Killed Nobody. A lemezen többek között helyet kap Beyonce, Andre 3000, Jay Z, Jack White, Lana Del Rey is. Az album május 7-én debütál, 3 napra rá pedig érkezik a film is.
Man of Tai Chi poszter és két kép a filmből
Keanu Reeves a Mátrix kedvéért elvégezhetett alapfokon néhány küzdősportot. A Man of Tai Chi miatt fel kellett elevenítenie néhány emléket, sőt, szólt Tiger Hu Chennek és Yuen Woo Pingnek a Mátrixban is közreműködő kaszkadőröknek, hogy segítsenek be neki ennél az alkotásnál. De e mellett sikert megnyernie Simon Yamet (Ip Man) és Iko Uwaist (A rajtaütés) is. Reeves nem csak rendezte a filmet, de a főgonoszt is eljátszotta. Ha a 47 Ronin befuccsol, legalább ezzel a 15 millió dollárba került művel érjen el szép eredményt.

The Heat poszter
Sandra Bullock nem most kezdte, viszont Melissa McCharty igen. Előbbi utoljára 2009-ben jelentkezett vígjátékkal, akkor az Ő az igazival próbálta mosolyra fakasztani a nézőket és kritikusokat, de az általános vélemény szerint elég gyatra filmet hozott össze, ráadásul a Nász-ajánlat hiába lett sikeres sokan a földbe döngölték a produkciót. McCharty csillaga viszont egyre fényebben ragyog a Koszorúslányok és a Személyiségtolvaj után, szóval eléggé úgy tűnik, mintha ő segítene Bullocknak korrekt eredményt elérni.
Tv spotok: A tűzgyűrű, Föld után, Vasember 3,
Let’s go fishin’. Rengeteg látványos, zúzós film érkezik idén is, bízzunk benne, hogy Guillermo del Toro sci-fije benne lesz a 2013 top 3-as legjobb popcorn alkotásai között.
Kiosztották az Arany Popcorn díjakat
Kiosztották az Arany PopCorn-díjakat. Természetesen a Bosszúállók nem távozott üres kézzel, a szuperhős produkció lett a tavalyi év legjobbja. A Napos oldal is aratott, Bradley Cooper és Jennifer Lawrence sétálhatott fel a színpadra, Cooper lett a legjobb színész, Lawrence pedig a legjobb színésznő. Az Alkonyat érdekes módon csupán egyetlen kategóriában indult és a legjobb félmeztelen jelenet Taylor Lautneré volt. Alant láthatóak a nomináltak, a nyerteseket kiemeltem. Olvasd tovább
Az éhezők viadala: Futótűz előzetes
A Lionsgate Az éhezők viadala regénysorozat jogainak megvásárlásával abban bízott, hogy szép profitra fog szert tenni, de arra talán csak legmerészebb álmaikban gondolhattak, hogy a produkció 408 millió dollárt kasszíroz Amerikában. A folytatást minél előbb el akarták készíteni, lehetőleg még tegnapra. Simon Beufoy-t állították rá a forgatókönyvet, amit később Michael Arndt pofozott ki. Gary Ross-t pedig ismét bele akarták ültetni a rendezői székbe. Rossnak azonban túl gyors volt a tempó, bevállalta volna, ha a stúdió nem sietteti, így a fejesek megköszönték eddigi munkáját és Francis Lawrence-t szerződtették le a második részre, illetve ő készíti a harmadik regény filmverzióját is, amelyet kettébontva küldenek a mozikba. A Lionsgate-nek ezen túlmenően egyeztetni kellett a Fox-szal is, hiszen Jennifer Lawrence az X-Men folytatásában is jelenése volt. Időközben a mutánsok háza táján is gondok léptek fel, rendezőt kellett találni, így a forgatást elhalasztották áprilisra, ezzel elgördült minden akadály a Futótűz forgatásának elkezdése elől.
Katniss Everdeen (Lawrence) és Peeta Mellark (Josh Hutcherson) hazatér a 74. Éhezők viadala után, azonban a szabályok értelmében Győzelmi Körútra körútra kell indulniuk a többi körzetben. Kiderül, hogy a Kapitólum ellen lázadás készül, Snow elnök (Donald Sutherland) katonái lecsapnak az engedetlen, éhező emberekre. Ugyanakkor azon is elgondolkozik, hogy Katnisst is ki kellene iktatnia, hiszen a nép valamiféle megváltót lát benne.
Zod tábornok üzenete
A hétvégén belendült Az Acélember vírusmarketing. Először (http://www.dsrwproject.com/, http://www.iwillfindhim.com/) még csak statikus zörejt lehetett hallani, majd szép lassan össze lehetett rakni egy üzenetet: Nem vagy egyedül. Végül a zörej “mögül” érthető szavak hallatszottak, Zod tábornok szólította fel Kal-Elt a megadásra, ellenkező esetben azt ígérte, hogy pusztítani fog.
Érdekesség, hogy Az Acélemberből kihagyják a kryptontit. A készítők ugyanakkor azt ígérték, hogy olyan világot mutatnak be, ahová már nyugodtan be tudják hozni a többi DC hőst, a Superman reboot pontosan olyan lesz, ahogy a többi szuperhős filmet elképzelik. A Warner fejese azt ígérte, hogy néhány héten belül nagy bejelentés várható. Nem tartom kizártnak, hogy a pontosan a bemutató környékén teszik meg a közleményt.
Sötétségben – Star Trek tv spot és poszterek
Tegnap az MTV Movie Awards-on adták le a Star Trek újabb tv spotját. Látványos, akciódús sci-fi lesz, legalábbis úgy tűnik. De vajon mennyire lesz “űrszekeres”, a rajongóknak tetszeni fog?
Elkezdődött az X-Men: A jövendő múlt napjai forgatása
Patrick Stewart tegnap este tette ki twitter oldalára az alábbi képet a következő szöveggel: “Picture before picture. Tomorrow it begins.” Egy fotó mielőtt forogni kezd a kamera, holnap indul a forgatás.

A Lore nyerte a 20. Titanicot
Sajtóhír: Ausztrália 2013-as Oscar-nevezettje, Cate Shortland LORE című filmje nyerte a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál 8000 eurós Hullámtörők díját, amelyet a fesztivál a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával adott át. Mira Fornay KUTYÁM, KILLER című alkotását különdíjban részesítette a háromtagú nemzetközi zsűri, melynek elnöke a világhírú cseh rendező, Jiři Menzel volt. A közönségdíjat Petr Nikolaev cseh rendező LIDICE című filmje kapta.
A múlttal való szembenézést középpontjába állító ausztrál dráma, Cate Shortland LORE című filmje nyerte a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál 8000 eurós Hullámtörők díját, amelyet a fesztivál a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával adott át. „A filmben Saskia Rosenthal magával ragadó alakítást nyújt egy fiatal lány megformálásával, akinek a világa, és hitrendszere összeomlik, amikor közvetlenül a II. Világháború végét követően megtudja az igazságot a szüleiről. A film hátterét a zűrzavarba taszított ország adja. A LORE egy erőteljes, szakmai mélységgel megalkotott ambiciózus léptékű, hiteles és intim film.” – nyilatkozta a zsűri egyik tagja, Morgan Bushe ír producer.
A Lore egészen új nézőpontból mutatja be a második világháború hatásait, de nemcsak ezzel hívta fel magára a nemzetközi filmvilág figyelmét. Csodálatos fényképezése, lírai képei és a főszerepet játszó, az alakítás után Európa „Shooting Star”-jává választott Saskia Rosendahl lenyűgöző játéka már eddig is számos díjat hoztak az alkotásnak. A Lore a Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a közönségdíjat, Stockholmban pedig a legjobb film, női főszereplő, operatőr és zene elismerését vihette haza. A rendező távollétében a Hullámtörők díjat a film főszereplőnője, az épp Budapesten forgató Saskia Rosendahl vette át. A film május 2-ától látható a hazai mozikban a Mozinet forgalmazásában. A film előzetese: http://youtu.be/oj3MGRIpbGI. Olvasd tovább
Box Office: Baseballfilm még nem kezdett ilyen jól
Sok-sok éven keresztül próbálták megvalósítani a Jackie Robinson baseballjátékosról szóló sportfilmet, végül Robert Redford is megunta a tökölést és magára hagyta a produkciót. Majd Brian Helgeland ült bele a rendezői székbe, a főszerepre megnyerték Chadwick Boseman-t, majd Harrison Ford is bevállalta Branch Rickey edző szerepét. A baseballfilmek általában korrekt eredményeket produkálnak, köszönhetően annak, hogy az efféle alkotások nem emésztenek fel tetemes összegeket. A Warner végre örülhet, hiszen a 42 címre keresztelt mű 27 millió dollárt termelt első hétvégéjén, a stúdiónak mostanság minden filmje megbukott, így ez némileg örvendezésre adhat okot. Ráadásul a baseballról szóló alkotások egyike sem tudott nyitni ilyen szépen, a témában ugyanis egyetlen film sem tudott 20 millió felett kezdeni. Bravó! Olvasd tovább
The Master (2012)
írta Nikodémus
Végre hozzánk is megérkezett – utolsóként a tavalyi Oscar-esélyes filmek közül – 2012 talán legkülönösebb filmje. A Master rendhagyó, merész alkotás, ugyanis minden egyértelműsítő szándéknak ellenáll: nem szcientológia-botrányfilm, nem mester-tanítvány óda, nem pszichológiai karaktertanulmány, nem szédítő utazás az emberi lélek mélyére – legalábbis kizárólagosan nem. A Master ugyanis minderről is szól egy picit, legfőképpen azonban az emberlét borzongató semmijéről. Vagyis – ahogy a jólértesült bölcsészek mondanák – egzisztencialista film. No de ez is csak egy leegyszerűsítő, végső soron hazug jelző, s Paul Thomas Anderson filmje épp azzal robban nagyot fejünkben, hogy makacsul leveti magáról e billogokat.

