0

Életrajzi filmek a láthatáron: Fela Kuti és Woodrow Wilson

felakutiSteve McQueen nemrég Torontóban népszerűsítette a 12 Years a Slave drámáját, akkor mondta a Playlist szerkesztőjének, hogy szeretne egy musicalt vagy zenés filmet készíteni. Gyorsan kiderült, hogy Fela Kutiról akar életrajzi produkciót összehozni, nagyjából négy éve már, hogy a tervezet fedélzetén tartózkodik. Nem tudni miért, a rendező bedobta a törülközőt, Andrew Dosunmunak adta át a stafétabotot.

A film Michael Veal könyve alapján készülne, a forgatókönyvön Chris Abani nigériai költő és a Focus stúdió társelnöke, James Schamus dolgozott. Kuti nigériai zenész volt, vele született meg az afrobeat, amely többek között a soult, a funk és az afrikai tánczenét ötvözte.Kapcsolatban állt a Fekete Párducokkal és a wikipedia szerint Lagos külvárosában saját államot alapított, de katonák lerohanták, feleségeit megerőszakolták, Kutit száműzték.

Leonardo DiCaprio lesz a producere a Warner égisze alatt formálódó Woodrow Wilson életrajzi filmnek, a színész valószínűleg a főszerepet is eljátssza. A stúdió megvette A. Scott Berg nemrég megjelent Wilson könyvének a jogait, ebből készülhet el a produkció.

Wilson a Wesleyan Egyetemen volt professzor és futball edző, majd a Princeton igazgatójává választották. 1910-ben New Jersey kormányzója lett, 1912-ben pedig helyet foglalhatott az USA elnöki székében. Hangoztatta, hogy Amerika nem fog belépni a világháborúba, 1917-ben mégis beszállt a harcokba.

7

Állítólag Schwarzenegger is benne lesz az Avatar 2-ben

avatarschwarzArnold Schwarzenegger és James Cameron régóta ismerik egymást, a True Lies után többször szó esett arról, hogy ismét együtt dolgozhatnak, utoljára két éve merült fel a lehetőség, amikor mindketten ellátogattak a brazil esőerdőbe.

Mivel a rendező a következő évekre leköti magát az Avatar folytatásokkal így esetleg arra is lehetett gondolni, hogy Schwarzenegger benne lesz esetleg a második vagy harmadik részben. A Latino Review információi szerint az Osztrák Tölgy az Avatar 2-ben egy negatív karaktert, egy tábornokot kelthet életre. Valószínű, hogy ő lesz Stephen Lang utódja és a tiszt megpróbálja megvetni a lábát ott, ahol elődje elbukott.

0

Laurie Holden a Dumb és Dumber folytatásban

laurieholdenA Dumb és Dumber katasztrofális előzményfilmje után végre a Farrelly tesók vették kezelésbe a következő felvonást, külön öröm, hogy Jim Carrey és Jeff Daniels is visszatér. A forgatás hamarosan belendül, tehát gyorsan meg kell találni a megfelelő színészeket, akik Carrey-ék mellett poénkodhatnak.

A női főszereplő Laurie Holden lesz, ő a The Walking Dead sorozatban apríthatta a zombikat, illetve játszott már Carrey-vel is a Mi lenne, ha? filmben. Holden játszhatja Adele Pichlow-ot, aki negatív figura lesz, ördögi tervében Harry és Llyod a bűnbak szerepét töltik be.

3

Rövidfilm: The Dark Knight Legacy

legacybatmanA 7 perces fan film A sötét lovag: Felemelkedés után egy évvel játszódik. A középpontban John Blake áll, aki nem hagyja, hogy Batmanről elfeledkezzenek. Tovább küzd a gengszterek ellen.

Ha tetszettek a látottak nem kizárt, hogy érkezhet a folytatás. Ha összejönne 30.000 dollár, akkor az ígértek szerint egy Red Hood vs Nightwing harcot tudnának bemutatni. Ha esetleg 90.000 dollárt kapnának, akkor bemutatnák a Szellemsárkányokat, Riddlert és Lynxet is. Ide kattintva többet is megtudhatsz. Olvasd tovább

0

Megcsinálják az Insidious 3-at

2010-ben mutatták be az Insidious horrort, amelyben a Lambert család gyereke kómába esik, majd megsokasodnak a baljós jelek és kénytelenek egy mumusvadász csapat segítségét kérni. A film szépen hozott a kasszáknál, így James Wan leforgatta a következő részt, ami még többet kaszált. Szóval egyáltalán nem meglepő, hogy még melegében bejelentették, hogy lesz harmadik felvonás is.

Leigh Whannell láthat hozzá a forgatókönyvhöz, ő dolgozhatott az előző két részen is. A rendező kiléte most még nem ismert, elvileg nem Wan lesz, hisz ő már nem akar több horrort készíteni és mellesleg a Halálos iramban 7-en ügyködik.

1

Skin Trade poszter

Dolph Lundgren a főszereplője, a producere és társírója a Skin Trade akciófilmnek, amelynek forgatása még el sem kezdődött de máris kidobtak hozzá egy posztert. Tony Jaa játssza a másik központi karaktert, a kamera mögött Ekachai Uekrongtham fog álldogálni.

Lundgren egy new york-i zsarut formál meg, aki egy emberkereskedelemben utazó orosz maffiózót próbál elkapni. Sajnálatos módon a gengszterek kinyírják családját, ő pedig bosszúért lihegve árkon-bokron keresztül követi a tetteseket. Bangkokig követi őket, ahol végre egészen közül jut hozzájuk és a Jaa által megformált nyomozó segít neki.

skintrade

2

Stb…

Hayao Miyazaki új műve, a The Wind Rises eddig Japánban 100 millió dollárt hozott.

Channing Tatum örülne, ha esetleg eljátszhatná Gambitot egy X-Men filmben.

Sean Cunningham azt mondta, hogy a következő Péntek 13 filmhez 2014 tavaszán látnak hozzá, a bemutató majd 2015-ben lesz esedékes. És egy sorozaton is gondolkodnak.

Harvey Weinstein elárulta, hogy Martin Scorsese a New York bandáit 3 és fél órásra vágta, ezt kellett még jobban megkurtítani. Weinstein hozzátette, hogy ezt a verziót nem fogjuk látni.

Kurt Russell mégsem a Halálos iramban 7-ben, hanem majd a következő részben fog játszani. És az első felvonásban látott Jesse apját játssza.

A Relativity elkészíti az Anomaly képregényszéria mozis verzióját. A távoli jövőben játszódó történetben egy újonnan felfedezett bolygóra küldenek egy egységet, ám a küldetés igen gyorsan veszélybe kerül.

Dwayne Johnson megint kirakott egy fotót a Hercules forgatásáról.

A Big Sur következő előzetese

Ben Affleck rendezi a The Middle Man sorozat első részét. A történet Bostonban játszódik a 60-as években. Sztori? Maffia, besúgók, FBI.

Jamie Fox megerősítette, hogy valóban volt már szó a Baljós Hatosról a Pókember forgatásán.

Két hivatalos kép a Need for Speedből: 1_, 2_

Brian de Palma filmet készít a Therese Raquin regényből, főszereplő Emily Mortimer lesz.

0em

Olvasd tovább

19

Hajsza a győzelemért (Rush)

írta Nikodémus

2013-09-Rush-01

Lehet itt jönni telemetriával, laboratóriumban készülő precíziós gépekkel, ezerszer átszámolt versenystratégiával, a Forma-1 végső soron mégiscsak arról szól, hogy ki a leggyorsabb. Még inkább így volt ez a hetvenes években, amelyet a sportág talán utolsó hőskorszakának tartanak, s egyébiránt épp filmünk egyik főszereplőjének új szemlélete indított el gyökeres változásokat benne. Ron Howard filmje, a Hajsza a győzelemért sem vacakol, és simán beszáguld az amúgy csalódást keltő nyári blockbuster-szezon első helyére. Pedig nem váltja meg a világot, csupán tökéletes tempóban adagol mindent, ami egy jó filmélményhez kell.

Olvasd tovább

3

Luc Besson, avagy klasszikusok után feledhető akciófilmek

bessonHa Luc Bessonról van szó a viszonylag szórakoztató, jobb esetben átlagos minden egyediséget nélkülöző akciófilmek jutnak az ember eszébe. De neki köszönhetjük, hogy Liam Neesonból akcióhős lett. De ha visszatekintünk karrierje kezdetére látható, hogy egy kreatív, minőségre törekedett. Vele együtt ismerhettük meg Jean Reno-t, ő fedezte fel Natalie Portmant és akkoriban még Christopher Lambert tudott színészkedni, nem B kategóriás akcióhuszár volt. Illetve pályafutása elején még gondot fordított arra, hogy a közönség elvárásait, igényeit ötvözze filmművészeti szempontból fontos, kiemelt értékekkel, próbálkozásai rendre olyan jól sikerültek, hogy első rendezései egytől egyig klasszikussá váltak. Házi zeneszerzője Éric Serra, aki egy-két kivételtől eltekintve pályafutása során csak Bessonnak dolgozott. Olvasd tovább

0

Box Office: Rettegni akart a nép

insidious

Észak-Amerikai box office
Új bemutatók:

A Fűrész után James Wan csak 7 évvel később, az Insidious-szal tudott nagyot szakítani, ami 13 millió dolláros nyitány után 54 millióig jutott. A rendező idén két horrorral jelentkezett, a The Conjuring eddig 135 millió dollárt termelt, az Insidous folytatásának startja pedig minden várakozást felülmúlt. A Filmdistrict ugyanis 20 millió dollárra lőtte be a hétvégén várt eredményt, ehhez képest dupla annyival indított. A 41 millió dollár a harmadik legjobb rajt a horrorfilmek között, csak a film első felvonása és a Paranormal Activity 3 előzi meg. Sőt, mi több, a z Insidious 2 a legeslegjobb kezdést produkálta a szeptemberben bemutatott élőszereplős filmek közül. Wan így legalább emelt fővel távozik a műfajtól, nemrég kijelentette, hogy többé nem csinál horrort. De mint tudjuk van az a pénz, ami miatt képes visszakanyarodni erre a térfélre. A Filmdristrict fejesei erősen vigyoroghatnak, az alacsonyabb költségvetésű produkciókkal foglalkozó cég eddigi legnagyobb sikere a Támadás a Fehér Ház ellen akciófilm volt (ami történetesen nem pár tíz millióba, hanem 70 millióba került), ami 99 millió dollárt hozott. Az 5 millió dollárba került Insidious folytatás ha nem is jut el eddig, de szép profitra tesz szert. Olvasd tovább