Az origó híre szerint minimum 30 millió dollárt költenek a díjnyertes magyar lóról, Kincsemről szóló filmre, előfordulhat, hogy a költségvetés végül 60 millió dollárra fog rúgni. A forgatókönyvet Bereményi Géza írja, az alkotás angol, német, amerikai és osztrák koprodukcióban készülhet. Az egyik főszereplő Weisz Fanni lesz, de Elena Drapeko orosz színésznő is leszerződött, aki a paripa trénerének a nejét fogja megformálni. Két amerikai Oscar-díjas színész felbukkanására is elég jók a kilátások.
Mennyivel támogatta mindezt a Magyar Nemzeti Filmalap? Nos, a szükséges büdzsét befektetők és különféle vállalkozók adják össze és a készítők nem is pályáztak állami támogatásért. Alakulófélben van egy másik projekt is Kincsemről, azt Herendi Gábor fogja dirigálni, a Filmalaptól 11,7 millió Ft-ot kapott.
Elég kevés lovas alkotás születik és ha Bereményiék filmje valóban minőségi lesz könnyen kasszasikerré válhat. 2003-ban a Vágta Amerikában 120 millió dollárt kasszírozott, A paripa három évvel ezelőtt közel 60 millió dollárt gyűjtött össze.


Érdekes döntés volt, hogy egy kevésbé ismert ellenfelet választottak az asgardi istenség ellenfeléül, hiszen valószínűleg bármely, a rajongók által kedveltebb nemezis össze tudott volna rántani egy sereget. Jön Malekith és embereivel nagy nehézségeket okoznak Thornak, aki kénytelen féltestvérét is bevonni a harcokba.
Dante pokláról egyeseknek a klasszikus Isteni színjáték, másoknak a tűzhányós film juthat eszébe. Ám Fede Alvarez, az Evil Dead remake alkotója nem Dante Alighieri költeményét adaptálja, sőt nem is a 90-es években készült produkció remake-jét készíti el, hanem a Dante’s Inferno számítógépes játék filmverzióját hozza tető alá.

