3

Több milliárd Ft-ot költenek a Kincsem filmre

kincsemAz origó híre szerint minimum 30 millió dollárt költenek a díjnyertes magyar lóról, Kincsemről szóló filmre, előfordulhat, hogy a költségvetés végül 60 millió dollárra fog rúgni. A forgatókönyvet Bereményi Géza írja, az alkotás angol, német, amerikai és osztrák koprodukcióban készülhet. Az egyik főszereplő Weisz Fanni lesz, de Elena Drapeko orosz színésznő is leszerződött, aki a paripa trénerének a nejét fogja megformálni. Két amerikai Oscar-díjas színész felbukkanására is elég jók a kilátások.

Mennyivel támogatta mindezt a Magyar Nemzeti Filmalap? Nos, a szükséges büdzsét befektetők és különféle vállalkozók adják össze és a készítők nem is pályáztak állami támogatásért. Alakulófélben van egy másik projekt is Kincsemről, azt Herendi Gábor fogja dirigálni, a Filmalaptól 11,7 millió Ft-ot kapott.

Elég kevés lovas alkotás születik és ha Bereményiék filmje valóban minőségi lesz könnyen kasszasikerré válhat. 2003-ban a Vágta Amerikában 120 millió dollárt kasszírozott, A paripa három évvel ezelőtt közel 60 millió dollárt gyűjtött össze.

5

Stb…

0kidh

Katherine Isabelle és Danielle Harris lesznek a Menekülj! 2 főszereplői.

A Fox stúdió megcáfolta, hogy Arnold Schwarzenegger benne lesz az Avatar 2-ben.

Kevin Tancharoen tovább dolgozik a Mortal Kombat előkészületein, a büdzsében és a forgatás helyszínében meg kell megállapodnia a Warnerrel. A film nem fog kötődni a websorozathoz.

Kelsey Grammer egy Bonaparte nevezetű fickót alakít az Expendables 3-ban, aki régebben zsoldosként ténykedett. Ezt a karaktert akarták Nicolas Cage-dzsel eljátszatni.

Paul Greengrass 40 millió dollárt akart költeni a The Trial of the Chicago 7 filmre, a DreamWorks max 30-at. Ebben a kérdésben a felek nem tudtak megegyezni, így a rendező távozott a projekt éléről.

Újabb kép a Hercules forgatásáról.

Etan Cohen rendezi a Get Hard akció-vígjátékot, Will Ferrell és Kevin Hart lesz a főszereplő.

Ron Howard még nem adta fel a Setét torony elkészítését.

Joseph Kosinski rendezheti a Ninjago lego filmet, szamurájok, nindzsák és sárkányok várhatóak.

Ben Affleck Jimmy Fallon showjában beszélt Batmanről.

Lucas Black a harmadik Halálos iramban részben bukkant fel, most visszahozzák, három felvonásban is játszani fog. Olvasd tovább

0

Eckhart ördögöt űz

eckhartA Blumhouse-nak eléggé bejött, hogy olcsó horrorokkal foglalkozik, legutóbb az Insdious folytatással szakítottak nagyot és most azt tervezik, hogy az Incarnate projektből is franchise lesz, már ha a nézők is úgy akarják.

Ronnie Christensen írta a forgatókönyvet, amely egy nagy nehézségek elé néző ördögűzőről szól. A férfi alaposan megizzad mikor egy 9 éves srácot megszáll egy olyan démon, amivel régebben már meggyűlt a baja.

Aaron Eckhart szerződött le a mikroköltségvetésből készülő filmre, a rendezést Brad Peytonra, az Utazás a rejtélyes szigetre direktorára bízták.

 

1

Az Evil Dead remake rendezője megcsinálja a Dante poklát

Dante pokláról egyeseknek a klasszikus Isteni színjáték, másoknak a tűzhányós film juthat eszébe. Ám Fede Alvarez, az Evil Dead remake alkotója nem Dante Alighieri költeményét adaptálja, sőt nem is a 90-es években készült produkció remake-jét készíti el, hanem a Dante’s Inferno számítógépes játék filmverzióját hozza tető alá.

Ugyanakkor valamennyire mégis köze lesz Alighieri-hez, mivel a játék az EA játékában magát Dantét irányíthatjuk, amint a Pokol kilenc bugyrát bejára megpróbálja kiszabadítani szerelmét.

Dante’s Inferno játéka elkalauzol a nyugati kultúra legmeghatározóbb túlvilág-víziójába, melyet az itáliai költő, Dante Alighieri a 14. században írt, „Isteni színjáték” című elbeszélő költeményének első része tartalmaz.

A forgatókönyvet Jay Basu szállította le, ő írta a Monsters folytatását és a The Dinosaur Project sci-fi thrillert.

0

Oldboy promó és poszterek

Az amerikaiaknak mindenből kell egy saját verzió. Spike Lee megpróbálkozik egy minőségi és elfogadható Oldboy remake-et elkészíteni. 2008-ban még Steven Spielberg szemezett a projekttel, ám a manga kiadójának nem tetszett, hogy a beleegyezésük nélkül csaptak bele a koreai producerek Spielberg mancsába. Így a huzavona miatt a tervezet jégre került, de a Mandate Pictures később minden problémás dolgot elsimított.

Olvasd tovább

2

Mi várható Emmerichtől?

fuggetlensegnapjaRoland Emmerich az Empire podcastjában mesélt jövőbeli terveiről, kiderült, hogy a Singularity sci-fi továbbra is napirenden van és még mindig nem mondott le az Alapítványról.

Az ID4 folytatása 2015 július 3-án kerül a mozikba, ez lesz a következő filmje, már ha egyáltalán végre készhez kapja a forgatókönyvet. Reméli, hogy hamarosan erre is sor kerül, majd egy-két hónapon belül mindenben meg tud egyezni a stúdióval indulhat a forgatás. Tartania kell magát az ütemtervhez, ellenkező esetben más film kerülhet az eredeti bemutató helyére. Ám az előzetes híresztelésekkel ellentétben csak a másodikat készíti el, a harmadikhoz akkor lát hozzá, ha a bevételi mutatók is megerősítik, hogy a közönség részéről jöhet még egy folytatás. Az ID 4 2 végén lesz egy cliffhanger is és az ígéri, hogy az űrlényekről is többet megtudunk.

A Singularity költséges sci-fi a tervek szerint idén nyáron került volna a filmszínházakba, ám ebből nem lett semmi. A 175 millió dolláros költségvetésű projekt előkészületeit még 2011 telén leállították, akkor Ray Kurzwell jövőkutatót kérték meg, hogy pofozza ki a sztorit. A történet szerint egy nanotechnológiával foglalkozó tudós nanorobotokat juttat megsérült fia testébe, ezáltal megmenti őt. Erre fel is figyel egy cég és mindent megtesz annak érdekében, hogy elkapják apát és fiát. Emmerich úgy látja, hogy ismét feltámadt a remény, hogy elkészülhessen a film, szerinte az elején túl sokat akartak markolni, de belátta, hogy kénytelenek néhány mellékszálat kivágni a szkriptből. Olvasd tovább

1

Los Últimos Días

losultimos

2013, a hírekben gyakran esik szó különös esetekről. Egyre több ember képtelen kilépni a házakból, inkább otthon a nagy fél között vagy titkon, a munkahelyükön húzzák meg magukat. Ha átlépik a küszöböt rövid időn belül véget ér életük. A pánikbetegség gyorsan végigsöpör a bolygón, végül az utcák elnéptelenednek. Mondanom sem kell, hogy ezzel véget is a jól ismert modern társadalom.

Barcelonában járunk, a középpontban Marc áll, a programozót szorítja a határidő, Enrique, a felettese felettébb sürgeti, ráadásul magánélete sem fenékig tejfel, terhes barátnőjével csúnyán összezörren. Az utolsók között ő is áldozatául esik a „Pániknak”, a dolog hátulütője, hogy pont a munkahelyén. Mit lehet tenni? Kollégáival egyetemben nem szándékoznak leragadni az épületben, ezért megpróbálnak alagutat ásni a közeli metrórendszerig. Olvasd tovább

5

A Z világháború eredeti befejezéséről

moscowMarc Forster a Movies.com-nak beszélt a Z világháború végéről: „A film eredetileg az izraeli történések és a repülőgép lezuhanás után Oroszországban folytatódott volna. Az orosz vidéken játszódó cselekmény gyakorlatilag a WHO laboratóriumában látott elképzelést mutatta volna be, ahol Gerry teszteli az elméletét egy ütközet közben. Mi a Moszkvai Csatának hívtuk a film utolsó harmadát, ahol egy háborút mutattunk volna be a zombik és a többi szereplő között, Gerry úgy győzi le az élőholtakat, hogy magába fecskendez egy vírust, amivel eléri, hogy az ellenség ne foglalkozzon vele. Szóval valahogy úgy nézett ki az egész, hogy Oroszországban vagyunk, leszáll az este, jön egy hóvihar és több ezer zombi ront neki az embereknek, gigantikus összecsapás veszi kezdetét. A felvett képkockák közül néhány bekerült a filmbe, méghozzá abba a montázsba, ami akkor látható, amikor Gerry egy kis csónakkal közeledik családja felé. Nem kupáltuk ki az orosz jeleneteket, mivel mind egyetértettünk abban, hogy Izrael és a repülő földbe csapódása után inkább egy visszafogottabb befejezéssel kellene zárni a filmet és nem egy hatalmas csatával.

A probléma az ütközettel az volt, hogy muszáj lett volna Gerrytől elszakadni, hiszen sok minden történt körülötte. Ezáltal viszont a néző is eltávolodik tőle, pedig a film végének arról kell szólnia, hogy miképp is jön rá arra, hogy a zombik ne foglalkozzanak vele. Kevésbé pörgőssé és sokkal izgalmasabbá kellett varázsolnunk ezt és a forgatókönyvben leírt háború erre nem adott lehetőséget. Összedugtuk a fejünket és így döntöttünk inkább a WHO laborja mellett. Minden filmemre ez a jellemző, fontosak a karakterek és az átélt csendesebb pillanatok. Szóval nagyon örülök, hogy mindenki beleegyezett és támogatta ezt az elképzelést.” – mondta a rendező, hozzátéve, hogy az oroszországi haddelhaddot soha nem fogjuk látni teljes egészében, mert nem is költöttek az effektekre. Ha már amúgy is kivágták az egész utolsó harmadot feleslegesnek érezték, hogy befejezzék rajta a munkákat.