0

Fear Itself: Spooked

A horrorantológia folytatódik. (Az első részről itt írtam.)

Harry (Eric Roberts) más módszert alkalmaz a gyanúsítottak kikérdezésére, a módszere beválik ugyan, de erőszakosságát nem tolerálják, ezért elbocsájtják. Magánnyomozóként keresi kenyerét, specialitása hogy kifürkéssze a házastárs kivel folytat viszonyt. Legújabb megbízója tanácsolja neki, ha jó kémlelő helyet akar, ahol leleplezheti férjét, akkor válassza a szemközti házat. A ház azonban nem olyan, mint az átlagos épületek.

Eric Roberts karrierje egykor ígéretesen indult, mára már főleg rossz filmekben szerepel, igaz néha sikerül beválasztania a jóba is (pl The Dark Knight). Megint rosszul döntött, hogy leszerződött erre, bár nem az ő hibája, hogy nem sikerült elfogadhatóra a Spooked epizód.

Az első rész még elment, ez a második rész viszont unalmas, nem fogott meg. Pedig próbálják érdekessé tenni, mintha kicsit hajazna még  a Ház a Kísértet-hegyen-re, de nem jött össze. Szerintem a rendező, Brad Anderson (A gépész) hibája, hiszen ha visszagondolok rá, ebből lehetett volna egy jó kis ijesztegetős-érdekes horror epizód is, amin néhol nagyokat ugrok a székben.

A harmadik epizód már nem fog érdekelni (plusz én végig Harrynek szurkoltam).

6

Narnia Krónikái – Caspian herceg (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian)

0narnia2

Manapság már szinte minden héten előkerül valami rég elfeledett vagy csak egy adott környéken népszerű mű. A fantasy filmek elterjedésével a stúdiók rácsapnak a ilyen művekre. Legutóbb a Spiderwick krónikákat mutatták be, nem túl jó eredménnyel, idén pedig még érkezik a Harry potter hatodik része és a Nim szigete (ami már Amerikában kifutóban van, hozzánk még nem ért el).

A Narnia krónikáit filmre képzelő producerek már jó előre a zsebükben érezték azon bankkártyájukat, amivel elérhették azt a számlát, amin több millió dollár terpeszkedett a hatalmas siker után. Az első rész elég szépen hozott, így jöhetett a második felvonás, ezt pedig még követheti még öt, mivel a regénysorozat 7 kötetes.

Az első részből megismert szereplők visszatérnek Narniába, amíg ők egy évet öregedtek, addig ott 1300 év telt el. Kicsit megváltozott minden, a narniaiaknak, a lényeknek bujdosniuk kell, a telmarinok miatt. Földesurak uralják a vidéket, tanácskoznak, marakodnak, fogyatkoznak. A trón Caspian hercegé lehet, azonban Miraz nagyúrnak fia születik, ezért megpróbálja eltetetni láb alól az ifjú herceget. Ő azonban a narniaiak karjaiban landol, aki az élükre áll (persze végig jól öltözötten és megfésülve) és Peter, Susan, Edmund és Lucy segítenek a harcban neki, no meg a

Olvasd tovább

0

Sam Raimi regényből készít filmet

Sam Raimi Dennis Lehane regényt rendez. Lehane regényből rendezett már filmet Clint Eastwood (Titokzatos folyó) és Ben Affleck is (Hideg nyomon), de Martin Scorsese is most rendezi a Shutter Island-et az író regénye alapján.

Sam Raimi Lehane The Given Day regényét filmesíti meg. A történet 1919-ban játszódik Bostonban. A főszereplő két rendőr, akik nagy szerepet játszottak egy sztrájk leverésében. A  cselekményben még a spanyolnátha-járvány is benne lesz, mint a történet háttere. A spanyolnáthát az első világháboróból visszatérő amerikai katonák “hozták” magukkal, a betegség félmillió ember életét követelte.

A mű cselekménye 1919-ben játszódik Boston-ban, a főhős pedig két rendőr, akik aktív szerepet vállalnak egy történelmi jelentőségű sztrájk leverésében. A történet hátteréül a spanyolnátha-járvány szolgál; az I. világháborúból hazatérő amerikai katonák magukkal hurcolták a történelem egyik legtöbb halálos áldozatot szedő betegségének, a spanyolnáthának a vírusát, melynek következtében a tengerentúlon mintegy félmillió ember vesztette életét.

Sam Raimi jelenleg a Drag Me To Hell horrort forgatja, aztán fontolgatja, hogy megrendezi a Pókember 4-et (bár állítólag a stúdió már más rendezőt akarna).

0

District B14

Folytatódik a District B13 2004-es film, ami Luc Besson produceri felügyelete alatt készült (írta is a forgatókönyvet. Az első rész 9,5 millió dollárt hozott összesen, az imdb-n 7,1-en áll. Júliusban kezdődik a forgatás, Besson nevéhez kötődik a forgatókönyv ismét, a rendező Patrick Alessandrin. A címe District B14 lesz.

Egy jelenet az elsőből

0

Az első kép A barlang folytatásából

Már forgatják A barlang folytatását (előzőleg már írtam róla). Az első részt sokan a 2005-ös év legjobb filmjeként tartják számon. A folytatásban a szereplők visszatérnek, akik kiszabadultak a barlangból megpróbálják kimenteni az többieket. Jon Harris rendezi a filmet, Neil Marshall az első rész rendezője csak producer lesz.
4

Len Wiseman rendezi a Gears of War-t

Len Wiseman (Underworld) rendezheti a Gears of War-t, ami a Microsoft és az Epic Games számítógépes játékából fog készülni.

A történetben egy alien faj a föld alól támadva támadja az emberiséget. A játékban egy katonát irányítunk, aki csapatával az ellenség megsemmisítésére indul  (A játék ismertetője itt)

Chris Morgan (Wanted) írja a forgatókönyvet. A játék rajongói évek óta beszélnek arról, hogy jó lenne, ha Wiseman rendezhetné a filmet és most vágyuk valóra vált.

A filmet 2009-ben tervezik bemutatni, bár még nincs kitűzve a forgatás dátuma.

1

Elhunyt Stan Winston

Stan Winston tegnap este elhunyt rákban. Hollywood legismertebb és legfoglalkoztatottabb “szörnygyárosa” volt. Ő volt a Predator, az Alien és a Jurassic Park dinóinak a megalkotója.1972-ben alapította meg a Stan Winston Studio-t. 1987-ben az Aliensért Oscart kapott, majd később a Terminator 2-ért és a Jurassic Parkért is. Rengeteg filmhez készített effektusokat, szörnyeket, maszkokat. A negyedik Jurassic Park elkészítésében is részt vett volna és a Terminator 4-ben is segédkezett.

1

Díjat nyert a Postal

Uwe Boll rendezése a Postal díjat nyert a The Hoboken Nemzetközi Filmfesztiválon. A Best of Festival Award, azaz a fesztiválon a legjobb díjat kapta meg. Jelölve volt még a legjobb vágás, legjobb forgatókönyv, legjbob rendezés és legjobb színész kategóriában.A Postal olyan filmeket győzőtt le a kategórián belül, mint a The Noogies, In The Eyes of a Killer, Predator’s Return és a The Pack. Ezeknek a bemutatásáról semmit sem lehet tudni.

Boll filmjét az Indiana Jones-szal egy időben mutatták volna be 15 moziban, de aztán végül mégsem küldték a mozikba.

Egyébként mi ez a The Hoboken fesztivál és mik azok a filmek, amiket legyőzőtt? Tiszta vicc.

6

A hihetetlen Hulk (The Incredible Hulk)

Régebben valamelyik égi csatornán ment egy sorozat, a Hulk. Néhányat sikerült elkapni néha és megnézni, habár nem értettem semmit belőle, azért elég jól elvoltam rajta. Egyik epizódban a nagy zöld behemót magával Thorral ütközött meg, azt hiszem jót mosolyogtam ezen, hiszen a viharisten elég cingár volt.

Aztán Hulk néhány éve a vásznakon is feltűnt, a szép nyitás után azonban nem hozott túl jól a kasszáknál. A filmet sokan támadták, főleg a rendezőt, Ang Lee-t, szemére vetették, hogy volt képes ilyen filmhez asszisztálni.

Tavaly zajlott a nagy crossover a Marvelnél, mikor Hulk visszatért a Földre és az összes hőst elagyabugyálta, persze a végén azért Sentryvel meccseltek egy nagyot, aminek a végén ha jól tudom Bruce Banner elhalálozott, alig csengett le azonban a nagy hepaj, a szuperembereknek új bajjal kell szembenézniük (Secret Invasion), De a tavalyi év a Hulké volt a képregényekben, ennek a sikerét próbálja meglovagolni A Hihetetlen Hulk, amivel visszahozzák Dr. Zöldet a vásznakra.

A készítők egy teljesen másfajta filmet képzeltek el, mint amilyen Ang Lee-é volt. Gyakorlatilag az egész gárdát lecserélték a folytatásra. Eric Banából Edward Norton lett, Sam Elliotból John Hurt, Jennifer Connellyből Liv Tyler. Ang Lee helyett pedig Louis Leterrier, A szállító rendezője.

Olvasd tovább

2

Vágóhídon raboskodni

Lucie-t évek óta nem találják, míg egy nap felbukkan az út szélén, kissé tébolyodottan. Nem képes megmondani, hogy mi történt vele. A rendőrség rálel egy elhagyatott vágóhídra, rájönnek arra, hogy Lucie-t itt tartották fogva. A nyomozók az ügy darabákáit próbálják összerakni, hogy rájöjjenek mi történt. (Poszter itt) A Martyrs két teasere alább…