0

Zellweger horrorban

2006 végén kezdték forgatni a Case 39 thriller-horrort, majd tűz ütött ki a helyszínen, ahol szerencsére senki nem sérült meg, de a díszletek leégtek. A filmmel sem stimmelhet valami, legalábbis az sosem jelent jót, ha valami ennyit késik. 2007-ben még úgy tűnt 2008-ban be fogják mutatni az alkotást, méghozzá augusztusban, de ez nem történt meg, aztán idén áprilisba akarták a mozikba küldeni, ebből se lett semmi. Bűzlik ez nagyon. A történetben Renée Zellweger egy szociális munkást alakít, aki magához vesz egy gyereket, mivel annak szülei meg akarták ölni. Aztán kiderül, hogy a kislány nem az az ártatlan lélek.

Zellweger jelenleg a Miért éppen Minnesota vígjátékban látható nálunk a mozikba, illetve hamarosan érkezik a tékákba az Appaloosa western, amiben szintén szerepel.

0

Fél perc a Partly Cloudyból

Az Up előtt még bemutatnak még egy Pixar-művet, a Partly Cloudy pár perces rövid történet lesz. A sztori szerint a csecsemőket felhőemberek készítik, aztán a gólya pedig házhoz szállítja ezeket. Megismerhetünk egy ilyen felhőemberkét, Gus-t, aki a veszélyes gyerekek összeállításáért felel. Ebből az animációs produkcióból láthattok most fél percet.

3

Film Noir (2007)

 

D. Jud Jones és Risto Topaloski szerb rendezők rögtön első filmes munkájuknak olyan címet adtak, amelyről az embernek egy olyan műfaj jut eszébe, ami jó 60 évvel ezelőtt élte a virágkorát, ez pedig a film noir. Mit is kell tudni erről? „A film noir egy filmstílus amit elsősorban a hollywoodi bűnügyi drámák, krimik jellemzőjeként használnak, legfőképp amelyeknél kiemelt szerepet játszik az ambivalens erkölcs és a szexuális motiváció… időszakát általában az 1940-es eleje és a késő 1950-es évek közé teszik… Ehhez a korszakhoz társítják általában a kontrasztos fekete-fehér képi világot.” (wikipedia). Személy szerint volt szerencsém pár filmhez régebben a témán belül, de valahogy mégsem tudom a látottakat ebbe a műfajba sorolni. Úgy tűnik, mintha a két direktornak lett volna ötletet egy fekete-fehér animációs valami elkészítésére és a hangzatos Film Noir nevet adták művüknek, mondván jól passzol ide. Végső soron inkább egy olcsónak tűnő animációs, erotikus, lövöldözős B kategóriájú filmet tudnak felmutatni.

Olvasd tovább

0

Schwarzeneggert CGI helyettesíti

Elég sok találgatás folyt azzal kapcsolatban hogyan fogják megoldani Arnold Schwarzenegger cameo-ját a T4-ben. Láthattunk egy videót is, amint Kalifornia kormányzója a forgatáson járt, többen úgy vélték, hogy ekkor vehették fel a jelenetét. Volt egy másféle hír is, ami szerint Schwarzit a trükktechnika segítségével fogják beleépíteni a filmbe.

No végül kiderült, hogy az öreg Halálosztó miként is fog szerepelni a T4-ben. Digitálisan, CGI-vel oldják meg. A speciális effektes csapat teljes erejével azon volt, hogy valahogy az 1984-es kinézetét betegyék a Terminátor negyedik részében. Schwarzenegger látta a végeredményt és rábólintott, azt mondta, így nyugodtan mehet a dolog.

0

Sokba kerül a Bioshock

Korábban már szó volt róla, hogy Gore Verbinski mozifilmet készít a Bioshock számítógépes játék alapján. A forgatás jövőre vette volna kezdetét, de most az Universal stúdió az előkészületek közepén behúzta a vészféket, mivel a büdzsé 160 millió dollárra (erre meg jön még a marketing) rúg. A rendező és a stúdió közösen próbálnak faragni a költségvetésből, mivel a jelenlegi összeg túl magas. Olcsó forgatási helyszíneket keresnek és olyan területeket, ahol az adó is barátibb.

A 160 millió dollár rettentő magasnaknak számít, főleg ha azt nézzük, hogy a számítógépes játékok alapján készült filmek többsége nem hozott hatalmas bevételeket, a többségük inkább csak korrekt eredményt ért el vagy bukott.

Néhány ilyen produkció bevétele

 

Cím

Amerikai bevétel

Összbevétel

Büdzsé

Tomb Raider

131,1

247,7

115

Mortal Kombat

70,4

122,19

25

Tomb Raider 2

65,66

156,0

118

A kaptár 3

50,6

147,7

50

Max Payne

40,6

85,4

35

Doom

28,2

55,9

60

Wing Commander

11,5

11,5

30

 

Néhány éve a Halo mozit kezdte előkészíteni Peter Jackson, de a stúdió ott is sokalta a költségvetést (állítólag 200 millió dollárnál jártak már) és lefújta a filmet. Tavaly Ridles Scott Robin Hood-os (bár nem ez nem játék alapján készül) tervezett alkotása lett jegelve pár hónapra, mivel ott is elszálltak a büdzsével.

0

H2 trailer

Rob Zombie nem semmi fazon, már az 1000 halott háza is elég beteg film volt, amire még sikerült rátenni egy lapáttal a The Devil’s Rejects-szel. A Halloween remake-et is az ö kezébe adták, szerintem jól tették, nekem tetszett (ám van itt egy fikázás is). A folytatás idén érkezik, ehhez láthattok egy közel 2 és fél perces előzetest. (Ez már nem a kamerás verzió, ami nap közben keringett a neten)

2

Brüno poszter

Júliüs 10-én mütatják be a Brüno-t. Az biztos, hogy Sacha Baron Cohen próbál majd nagyon melegnek tűnni, de vajon vicces lesz-e? Az Ali G jó volt, a Borat dettó. Akkor miért pont ez lógna ki a sorból?

0

Hangover poszter

Olyan jól sikerült a legutóbbi legénybúcsú, amin voltam, hogy a vacsihoz már csak öten ültünk le és azt is négyen fejeztük be. Egyik ismerőst haza kellett vinni 20-kor, mert már magáról nem tudott és mondta később, hogy hajnal 5-kor kelt fel és a teraszon cigizve azon gondolkodott, vajon miként is került haza, illetve elvileg neki most kéne hazaérnie. Nos, a legtöbb legénybúcsú úgy zajlik, hogy a résztvevők keményen beisznak, másnap nem is emlékeznek semmire. A Hangover három főszereplője sem emlékszik konkrétan az előző estére. Viszont van egy tigris a fürdőszobában és egy hathónapos gyerekre lelnek a vécében. Előzetes erre, poszter alább.

0

Még 30 nap a sötétben

Az MTV News meginterjúvolta Steve Niles-t a 30 Days of Night rendezőjét, aki elárulta, hogy készíti a vámpírfilm folytatását. Niles és Ben Ketai írta a forgatókönyvet, amely egy online webeipizódon, a Dark Daysen alapszik (ezt Ketai rendezte).

A sztori főhőse, Stella Oleson (Melissa George játszotta), aki túlélte a vámpírok támadását az alaszkai kisvárosban az első részben. Szándékosan kelti fel Los Angelesben a vámpírok érdeklődését maga iránt, Stella ugyanis meg akarja bosszulni barátja, Eben (Josh Hartnett alakította) halálát.

Az első rész 75 millió dollárt hozott világszerte, ez pedig elég ahhoz, hogy egy “csak dvd-n” megjelenő folytatást csináljanak, Sam Raimi is visszatér, hogy a produceri teendőket ellássa.

Nálunk se moziba nem mutatták be, se dvd-n nem adták ki a 30 Days of Night horrort.

Olvasd tovább

0

Szereposztás

0cr– Korábban már hírül adtam, hogy Adam Sandler írója és producere lesz a Born to be a Star filmnek. Egy srác rájön arra, hogy szülei anno híres pornósztárok voltak, ezért ő maga is hasonló karrierbe fogna. Mivel az egyik író Sandler arra lehetett gondolni, hogy ő maga vállalja el a főszerepet, úgyis fekszik neki ez a téma. De mégsem, a főszerepet Nick Swardson kapta, Christina Ricci pedig a barátnője lesz. Stephen Dorff egy Dick Shadow nevezetű pornóst alakít.

– Alig fejezte  be Tony Scott és Denzel Washington a Taking of Pelham 123 akció-thriller, máris találtak egy olyan forgatókönyvet, amely megfilmesítésére újra egyesítik erejüket. Washington egy tapasztalt mérnököt alakít, aki egy mozdonnyal vesz űzőbe egy elszabadult vonatot, ami tele van rakva veszélyes anyagokkal. Scott Martin Campbel lhelyére ugrott be.

0es– Richard Dreyfuss is feltűnik majd egy kisebb szerepben a Piranha 3-D-ben és Ving Rhames szintén benne lesz majd a filmben. Elizabeth Shue a női főszereplőt alakítja. Jómagam még nem láttam a Piranha eredeti változatát, de a második részét (a James Cameron által rendezettet) hamarosan megtekintem.

– Joseph Gordon-Levitt is csatlakozott az Inception stábjához, ezt a filmet Christopher Nolan rendezi.

– Bruce Willis lesz a főszereplője az Inventory thrillernek. Willis egy gyilkos után fog nyomozni, hogy elkapja részt kell vennie az Anoním Alkoholisták gyűlésein. A cím egyébként az AA 12 lépéséből a negyedikre utal, ez azt tartalmazza, hogy az illető egy morális leltárat készít magának.

– Ben Affleck tuti nem lesz benne a Fenegyerek rebootban. Affleck egyébként is megfogadta, hogy soha többé nem vállal szerepet szuperhősökről szóló filmekben. Jennifer Garnernek (ő Elektrát alakította) pedig eddig fogalma sem volt arról, hogy mit terveznek a Fox stúdiónál, őt sem keresték meg a fejesek.

2

Letaszítva (Fallen, 1998)

 

John Hobbes nyomozó (Denzel Washington) nem tétlenkedett az évek során, sok ügyet megoldott, a soralomházban éppen a 8. olyan esete várakozik, akit kivégeznek. Edgar Reese-t nem törte meg a hír, hogy hamarosan halott lesz, eszelős tekintettel énekelgeti a Time is on my side slégert (Rolling Stones) és valami halandzsának vélt szöveget is elhadar. A halálbüntetés végrehajtása után találnak pár olyan hullát, amellyel kapcsolatban a néhai Reese-t lehet összekötni, Hobbes és társa (John Goodman) pedig pislogva és hümmögve áll az eset előtt. Aztán ahogy egyre több részletre derül fény Hobbes kezdi sejteni, hogy az eddigi ügyei csupán csak egy vidámparki sétának illenek be a mostanihoz képest, ugyanis természetfeletti erővel kerül összetűzésbe, rémálomhoz kezdenek hasonlítani napjai és folyton felhangzik az a bizonyos Stones szám.

Olvasd tovább