2

Visszatérnek a hivatlanok

Folytatják a Hivatlanok thriller-horrort, a rendező Bryan Bertino biztos, hogy nem fog visszatérni a második felvonásra, helyette egy francia direktor, Laurent Briet fogja levezényelni a produkciót, legalábbis a Rogue Pictuers őt választotta ki erre a feladta.

Briet eleddig csak egy Little Minx Exquisite Corpse: Rope a Dope rövidfilmet készített és A kör horrornál dolgozott a vizuális effektusokon.

A forgatókönyvet Bertino jegyzi, annyit lehet eddig tudni a történetről, hogy egy lakókocsiparkban fog játszódni és a stúdió minél előbb szeretné, ha elkészülne a film. Az első rész 9 millióba került és 81 millió dollárt hozott világszerte. Nekem nem tetszett, a szereplőknek nem lehetett drukkolni és nem is volt izgalmas.

0

Dokumentumfilm a boksz fenegyerekéről

Nem szoktam követni a boksz meccseket, néha olykor-olykor látok egy-két küzdelmet, de egyébként engem teljesen hidegen hagy. Azt azért tudom, hogy Mike Tyson az egyik legnagyobb bokszolónak számít ebben a sportágban. Néha lehetett hallani pár zűrös ügyéről, meg arról a bizonyos fülkiharapásos történetről is. A boksz fenegyerekéről James Toback (a Bugsy-ért Oscarra jelölték) forgatott dokumentumfilmet. Cannes-ban tavaly már bemutatták és idén is látható volt, itt megkapta a Regard Knockout díjat és idén a Sundance filmfesztiválon is bemutatták. A mozikba limitáltan kerül Amerikába április 24.-én.

1

Kép és concept art Csodaországból

Tim Burton jelenleg az Alice Csodaországban 3-D-s filmmel van elfoglalva, amit már az imdb szerint már le is forgatott, jövő márciusban lesz a bemutató, addig is az utómunkálatokkal foglalkoznak. A Disney magazinban már megjelent egy kép az alkotásból néhány concept arttal kísérve, a The Tim Burton Collective bloggerei pedig rögtön be is szkennelték és feltették a netre is. Az első kép a filmből van, a másik kettő látványterv.

0

Mikor az örökbefogadott megzakkan

Egy család örökbe fogad egy ártatlannak látszó lányt, aki egy idő után furcsán kezd viselkedni. A filmet Jaume Collet-Serra dirigálta le, ő készítette a Viasztesteket is, amelynek az első fele dögunalom volt, a felétől viszont elég szépen átcsapott jó kis horrorba.

A trailer végén sikerült megijednem, a kislánytól már most a frász kerülget.

3

Az új változatban

1990-ben készült Stephen King művéből az Az horror (A gonosz címen is futott), a filmet a tévében mutatták be (minisorozatként, 2 részes volt), a Warner pedig elhatározta, hogy most itt az idő egy mozifilmre is.

A stúdió felbérelte Dave Kajganich (Kedvencek temetője remake) írót, hogy rettyintsen egy forgatókönyvet King regénye alapján. Az eredeti tartalma: A csatornák mélyéről kapaszkodik fel… Ártatlan gyermekekre vadászik… Pontosan tudja, hogy mitől lesz úrrá rajtunk a jeges rémület, és mindig a nyomunkban van… Valami, az emberi értelmet meghaladó sötét erő övezi Pennywise, a bohóc kedves figuráját, aki harminc évenként felébred álmából, hogy halálra rémissze a kis új angliai város, Derry lakóit. Hét gyereknek azonban sikerül legyőznie a gonoszt, de ő pontosan harminc év múlva visszatér, hogy bosszút álljon. A megmagyarázhatatlan félelem átértelmezi a valóságot, és életre kelti hetük legvadabb rémálmait.

A forgatás kezdetéről vagy a bemutatóról még nincs információ, annyit tudni, hogy a remake cselekménye a jelenben fog játszódni.

13

Éjféli etetés (The Midnight Meat Train, 2008)

 

Ha horrorról van szó, akkor Stephen King és Dean R. Koontz neve ugorhat be elsőre az embereknek, de míg előbbi nevét a filmszakmában nem igazán kapták fel és műveiből leginkább tévéfilmeket gyártanak, addig utóbbi regényeit sorra költöztetik át a vászonra. Nem egyszer mondtam már, hogy King-et a horror nagymesterének tartják, de ő maga kit tart jó írónak?

Olvasd tovább

0

Még több izom

Sylvester Stallone úgy gondolta nem szedett még össze elég kemény legényt a The Expendables akciójához, ezért még gyorsan beszerzett egy pár muszklit Steve Austin személyében, aki panktárotként ismert, A halálraítéltben (The Condemned) pedig Vinnie Jones-szal akasztotta össze a bajszát. Az eddigi csapattagok: Jet Li, Jason Statham, Mickey Rourke, Dolph Lundgren, Danny Trejo, Eric Roberts, Forest Whitaker, sőt még Arnold Schwarzenegger is vállal egy cameo szerepet benne.

Szintén leszerződött a filmhez Charisma Carpenter (Buffy) is, ő majd Statham barátnőjét alakítja (remélem elmegy csatázni a fiúkkal). Sandra Bullock neve régóta pletykaszinten forog a produkció kapcsán, nem tudni, hogy végül benne lesz-e vagy mégsem.

A történet szerint egy csapat zsoldos elindul, hogy leszámoljon egy dél-amerikai diktátorral.

Ha Stallone nem cseszi el, akkor a jövő év legnagyobb akciója a The Expendables lesz. Sly helyében én még szólnék Steven Seagalnak és Rutger Hauernek is, talán még Don Johnson is beférne.

3

Jim Jarmusch új filmje

Jrmusch 4 éve nem jelentkezett filmmel, akkor a Hervadó virágokat mutatták be a mozik, előtte pedig a Kávé és cigerettát rendezte. Az új filmje címe a The Limits of Control, a középpontban pedig egy öltönyös, hallgatag, fekete fickó áll, akit Isaach De Bankolé alakít. A produkcióban feltűnik még Tilda Swinton, Bill Murray, Gael García Bernal, John Hurt is.

2

Scarlett az Özvegy

Scarlett Johansson lesz Natasha Romanoff, azaz a Fekete Özvegy, ez most már bizonyos. A képregényfigura a Vasember második részében, a Bosszú Angyalaiban és az ehhez kötődő Marvel adaptációkban fog feltűnni.

Néhány héttel ezelőtt még Emily Blunt volt a befutó, csak ő már aláírt egy másik filmhez, a Guliver’s Travelshez és nem tudta megoldani, hogy ott legyen mindkét forgatáson. Szerintem ő jobban illett volna az Özvegy szerepére, mint Johansson. Mikor kiderültek az egyeztetési problémák Eliza Dushku jelezte ő is eljátszani a szerepet szívesen. A Vasember első részében is feltűnt volna az orosz kém, a hírek szerint Hilary Swank alakította volna, végül mégis kimaradt ez a szereplő. (Az Özvegy képzett harcművész, tornász és fegyverforgató.)

Mickey Rourke is biztosan benne lesz Tony Stark következő eljövetelében. Az ő neve már januárban szóba került, aztán a Marvel állítólag egy 250.000 dolláros szerződéssel szúrta volna ki a szemét, ezért kétséges volt, hogy elvállalja a szerepet. Időközben azonban a stúdió sikeresen megállapodott Samuel L. Jacksonnal, akinek szintén alacsony fizetést kínáltak eleinte, most Rourke-kal is sikerült megegyezni. A színész egy orosz kemény legényt alakítana, aki a Vasemberéhez hasonló páncélzatot visel. A Sony szintén Rourke-ot nézte a Pókember egyik ellenfelének a hálószövő következő részében.

Állítólag Stallone is szeretné, ha benne lenne a Rambo 5-ben

A Marvel időközben bejelentett pár csúszást is, eredetileg úgy volt, hogy Thor jövő nyáron érkezik, 2010-ben pedig befut Amerika kapitány, pár hónapra rá pedig a Bosszú angyalai. A villámisten 2011 június 17.-én teszi tiszteletét a vásznakon, a Kapitány pedig 2011 július 22-én lesz érkezik a mozikba, az Angyalok pedig 2012 május 4.-én. Pár évig elő tudnak rá készülni.