Robert De Niro 1993-ban a Bronxi mesével (A Bronx Tale) kóstolt bele a rendezés világába, majd 2001-ben egy krimi-thriller kedvéért, a Szajré (The Score) miatt állt be ismét a kamera mögé. Aztán De Niro újfent talált olyan alapanyagot, amit nem engedett át másnak és leforgatta Az ügynökség (The Good Shepherd – nem összetévesztendő a hasonló című Christian Slater főszereplésével készült filmmel) thriller-drámát, amely a CIA megalakulását mutatja be. De Nirotól a Taormina filmfesztiválon kérdeztek, hogy fog-e még valaha rendezni, amire igen volt a válasz, szeretné összehozni Az ügynökség folytatásait. A második felvonás története 1961-ben venné kezdetét és egészen 1989-ig zajlanának az események, a Berlini Fal leomlásáig. A trilógia záródarabja pedig ott indulna, ahol a második véget ért és a sztori valahol a jelenben, napjainkban fejeződne be.
Persze ehhez a tervéhez befektetőket kell keresnie, amely nem menne nehezen, ha Az ügynökség olyan jól szerepelt volna, 85 millióból alkották és csak 99 millió dollárt szedett össze világszerte, amely nem mondható szép eredménynek.

Hollywoodban elkészül a Mártírok feldolgozása, a forgatókönyvre Mark L. Smitht állították rá, akinek van tapasztalata a horror műfajban, korábban ő tette le az asztalra Az elhagyott szoba (Vacancy) és a The Hole 3D szkriptjét. A producere pedig Wyck Godfrey lesz, aki az Alkonyat (Twilight) franchise útját egyengette. A FearNetnek sikerült váltania néhány szót a producerrel, aki úgy gondolja az eredeti film nem remake-elhető az amerikai közönség számára ebben formában, pedig a fő szempont az, hogy az amerikaiak részére csinálják meg a feldolgozást. (Ezek szerint a történet jelentős változtatáson fog átesni.) Szóba került a szereposztás, eddig nem szerződött le senki, de Godfrey nagyon szeretné, ha Kristen Stewart elvállalná az egyik főszerepet.

1984-ben mutatták be a Karate-kölyköt és elég nagy népszerűségnek örvendett a produkció, nem csak Amerikában (90 milliót hozott), hanem itthon is sokan kedvelték A Columbia persze berendelte a folytatást, amely már 115 milliót kasszírozott, a harmadik felvonásnál nem akarták meghallani, hogy megkondult a vészharang, de a negyedik rész már betette a kaput a franchise-nak. Ám nemrég újra előkaparták a filmet és remake formájában támasztották fel a régi idők nagy kedvencét, Will Smith producerként felügyelte a munkálatokat és fiát, Jadent tette meg főszereplőnek, mellesleg néhány hónapja a mozitulajok és forgalmazók úgy vélték hogy 2010-ben a rapper-színész fia fogja megdöngetni a kasszákat, s lám nekik lett igazuk. 56 millió dollárt hagytak ott a nézők a filmszínházakban három nap alatt, bőven túlteljesítve az elvárásokat. Jaden gyakorlatilag apja nyomdokaiba lépett, bár majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő, főleg akkor, ha éppen Will nem figyel az adott alkotásra. Jackie Channek is nagy öröm lehet ez a bevétel, hisz Amerikai pályafutása során csak a Csúcsformában szériával tudott jobban teljesíteni. Azonban ez a nagy összeg nem jelenti azt, hogy minőségi produkció készült, legalábbis ezt mutatja az imdb-n látható 5,1-es átlag, a kritikusok többsége viszont pozitívan nyilatkozott a Karate-kölyökről. A 7M Pictures szerint Az új verzió nem borzalmas, de rosszabb lett, mint az eredeti, mindenféle értelemben. Az összes bunyó sokkal gyengébb, mint az 1984-ben látottak. A BDK írója maga is meglepődött a végeredményen: „Sokkoló ugyan, de a film egészen jó sztorit prezentál és igazán jó küzdelmek láthatóak benne, látszik, hogy szívvel-lélekkel készült. A film végén azon kaptam magam, hogy tapsolok és szurkolok a főszereplőnek.”

