Az Alkonyat az egyik legsikeresebb franchise-nak számít Hollywoodban, a tinik körében igazi hisztit váltottak ki ezek a filmek. A széria egyik főszereplője, Robert Pattinson a Premiere magazinnal elmondta nagyon szeretné, ha az Alkonyat utolsó felvonásából, a Breaking Dawnból egy hardcore X-kategóriás produkció születne, örülne ha tele lenne meztelen jelenetekkel. A színész vágya nem fog megvalósulni, legalábbis nem úgy, ahogy ő azt szeretné, a Summit nem hülye, hogy beleegyezzen egy olyan filmbe, amelyet gyakorlatilag csak DVD-n lehetne kiadni, több száz millió dolláros bevételtől esne el. Mellesleg Pattinson ha ilyesmiben akarna szerepelni, akkor nincs más dolga, minthogy a pornó bizniszben felkeresse az illetékeseket, bizonyára örömmel vennék, ha az Alkonyat hardcore verziójában szerepet akarna vállalni, egyébként is készült már ilyen mű

.jpg)
Mark Wheatley képregénykészítő a FearNetnek adott interjúban elárulta, hogy Breck Eisner fogja rendezni a Blood of the Innocent grafikus novella (értsd: képregény) mozis változatát. Eisnert jelenleg a 
Scott Rudin producer filmet szeretne forgatni Kleopátráról, be is szerezte Stacy Schiff Cleopatra: A Life megfilmesítési jogait és valószínűleg Angelina Jolie játssza a legendás egyiptomi uralkodónő. Az írónő vetette fel, hogy Jolie formálhatná meg a főszerepet, Rudinnak tetszett az elgondolás és most még úgy néz ki a helyzet, hogy a színésznő valóban benne lesz a filmben. Jolie számára nem ismeretlen terület a történelmi szandálos film, Oliver Stone (Amerikában) nagyot bukott Nagy Sándor rendezésében is játszott.

Az USA Today lap munkatársa ellátogatott a Transformers 3 forgatási helyszínére, Michael Bay pedig megosztott vele néhány információt, no nem sokat, mivel nem akarják jó előre elárulni, hogy mit tartogatnak a harmadik részre (nem kell agytrösztnek lenni, hogy sok robbanást és akciót). Bay elmondta, hogy olvasta a második részt ért kritikákat és egy részét el is fogadja, úgyhogy a humorból vissza is vesznek, legalábbis nem olyasfélét fogunk hallani/látni, mint a Transformers 2-ben, az Ikrek biztosan nem térnek vissza, viszont John Turturro karaktere jelen lesz. A rendező megemlítette, hogy ez lesz az utolsó Transformers film, nem fogja nyitva hagyni a végét, kap rendes lezárást a történet, viszont ha valaki folytatni szeretné (akár ő, vagy bárki más), akkor azt nyugodtan meg tudja tenni. Annyi ismeretes, hogy szerepet kap az Amerika és Oroszország között dúló űrverseny, kiderül, hogy a fejlesztések mögött valójában Transformersek állank. Az előző részekben elhunyt karakterek nem térnek vissza és a harmadikban is aki elhalálozik, az úgy is marad, nem élesztik fel. Ezen kívül a stúdiónak sikerült meggyőznie Bayt, hogy a harmadik rész már 3D-s legyen.
Az egyik legsikeresebb és legsikerültebb feldolgozás A tégla volt, amely a hongkongi Szigorúan piszkos ügyek remake-je volt. A krimi-thriller több, mint 300 millió dollárt kasszírozott világszerte és elvitte az Oscaron a Legjobb film kategóriában is győzedelmeskedett. A folytatás 2012-ben kerül a filmszínházakba, Mark Wahlberg pedig a következőket mondta a Beantown oldalnak: “Meg akarják csinálni a második részt és én azt feleltem erre, hogy szívesen eljátszanám ismét a karakterem. ” Hozzátette, hogy Robert De Nirot is megkeresték az egyik szereppel, a színész egy korrupt politikust formálna meg.