
Nem igazán érthető, hogy miért is volt szükség erre a feldolgozásra, ésszerű magyarázattal valószínűleg a kutya sem tud szolgálni. Néhány éve összeeresztették a horror műfaj két legendás alakját (nem, nem az AvP-ről beszélek), Freddy és Jason először néhány tinit kaszabolt le, majd egymásnak estek, a film termelte is szépen a milliókat dollárban, majd szóba került a folytatás, ráadásul az elképzelések szerint még egy horrorikont, Ash is tiszteletét tette volna mellettük. Ám a crystal lake-i maszkos mészáros és az Elm utcai tinik álmaiban kísértő égett arcú gyilkos külön utakon folytatta, ráadásul mindkét franchise-t újraindították, ahelyett, hogy tovább járták volna a jól bejárt utat. Vagy mégis a már kitaposott ösvényen haladtak tovább, mert Hollywoodban a különféle filmek remake-lésére szakosodtak? No mindegy, a tény, hogy Freddy újrakezdte, méghozzá egy igazi feldolgozás szakember, Michael Bay felügyelte a munkálatokat. Azonban hiába van mögötte pár remake, de csupán a Texasi láncfűrészes volt az egyetlen igazi izgalmas mű, aminek az elkészülésében csak producerként vett részt.
Még egy Centurion előzetes
Neil Marshall bebizonyítja, hogy egy kalandfilmnek nem kell csillagászati összegekbe kerülnie, a Centuriont 10 milliós euróból alkották és az előzetes láttán talán néhány hollywoodi nagykutya feje elsárgulhat az irigységtől. A történet a 9. légióra koncentrál, illetve azok megmaradt tagjaira, mikor a piktek lemészárolják az egész alakulatot. Nem egy PG-13-as produkcióra számíthatunk, Dominic West, Michael Fassbender és Olga Kurylenko minden vágása nyomán kifröccsen pár deci művér.
A Warner és az MGM azt szeretné, ha Jackson rendezné a Hobbitot
Néhány hete derült ki, hogy Guillermo Del Toro felállt a Hobbit rendezői székéből, mondván, hogy már így is elég sok idő ment el a produkció előkészületeivel és mivel nem tudnak hozzálátni a forgatáshoz az MGM anyagi helyzete miatt, inkább átadja másnak a “karmesteri pálcát”. Peter Jackson akkor azt mondta, csak akkor vállalja el , hogy betölti a megüresedett posztot, ha minden kötél szakad. A Deadline egyik szerkesztője forrásaira hivatkozva ma azt írta, hogy a Warner és az MGM is azt szeretné, ha Jackson készítené a Hobbitot, hiszen a forgatókönyv is részben neki köszönhető, illetve eléggé jártas Tolkien világában, ő hozta tető alá a Gyűrűk ura trilógiát is. A két stúdió fejesei addig erőltetik a dolgot, míg Jackson válasza egy határozott nem lesz. Más rendezők is szóba jöttek a filmek kapcsán, tegnap David Yates-t emlegették, de David Dobkin és Brett Ratner neve is ott kering a produkció körül, de még egyikük sem kapott hivatalos felkérést.
Somewhere előzetes
Sofia Coppola, Francis Ford Coppola lánya negyedik filmje idén kerül bemutatásra, az Elveszett jelentésért Oscarra jelölt hölgyemény rendezése, a Somewhere decemberben kerül az amerikai mozikba, hozzánk talán hamarabb jut el, mivel Olaszországban szeptemberben mutatják be, így van esély erre.
A történet a Chateau Marmont hotelben játszódik, itt szoktak megszállni a híres színészek. Stephen Dorff egy filmsztárt formál meg, aki kedveli a botrányokat és züllik is rendesen. Ám egy nap megjelenik a 11 éves lánya és Dorffnak át kell értékelnie életét, változtatnia kell néhány dolgon.
Még mindig dolgoznak a Fathom forgatókönyvén
Megan Fox előnyben részesíti a képregényfilmeket, a Transformers után a Jonah Hexben vállalt szerepet, hamarosan hozzálátnak a Fathomhoz is, ennek főhőse Aspen Matthews, akire 10 évesen találtak rá egy hajó fedélzetén, amit már évekkel azelőtt eltűntnek nyilvánítottak. Aspen különleges képességgel rendelkezik, képes a víz alatt lélegezni, felnővén a lány tengerbiológus lesz. A képregényben létezik egy víz alatti nálunk technikailag sokkal fejlettebb világ is, ahol az ott élők teljes békében és harmóniában élnek, mígnem egy víz alatti csoport azt a célt tűzi ki maga elé, hogy eltörli az embereket a föld felszínéről és átveszik az uralmat a víz alatti világban. Aspen lenne a kulcs, ugyanis csak az ő közreműködésével készülne el egy fontos fegyver és az ő segítségével győzhetne ez a bizonyos csapat.
Fox az MTV riporterének árulta el, hogy még nagyon korai szakaszban járnak az előkészületek, a forgatókönyv még nincs kész. Ha úgy alakulna, hogy lelépne a fedélzetről, akkor is megcsinálnák. Az is kiderül, hogy anno szóba jött az új Vörös Szonja megformálására, de ha Rose McGowan helyett mégis mást keresnének, akkor bevállalná.
Kép a Real Steelből
Az USA Today jelentette meg az első hivatalos képet a DreamWorks/Disney égisze alatt készülő Real Steel sci-fiből. A produkciót Shawn Levy dirigálja, a főszereplőt pedig Hugh Jackman játssza. 2020-ban járunk, emberek helyett már robotok bokszolnak és Jackman egy olyan alakot formál meg, aki ilyen gépeket edz. Az első képen Jackman éppen egy robotnak magyaráz, érdekesség, hogy ezeket valóban megépítették a film kedvéért és 19 hasonló lesz még látható az alkotásban. A másodikon Jackman ismét mondja a magáét, ezúttal a rendezőnek.


Bosszú Angyalai rajongói poszter
A Bosszú Angyalai mozifilmmel még sehol sem tartanak, illetve ez nem teljesen igaz, ugyanis gyakorlatilag már a főbb szereplők megvannak, a bemutató pedig 2012-ben esedékes, tehát az első teaser poszter majd valamikor jövő év második felében kerülhet ki a netre. Ám egy lelkes rajongó összedobott egy posztert, az ő elképzelésében Amerika Kapitány, Thor, Vasember, Hulk és Nick Fury mellett benne lenne még Sólyomszem, Fekete Özvegy, Hadigép és a Hangya is és Ashley Greene Darázs kosztümjében látható.

Új Resident Evil: Afterlife előzetes
Kikerült a netre a Resident Evil: Afterlife előzetese, több jeleneten is látszik, hogy a 3D igen sokat fog dobni a horror franchise negyedik részén. A trailer minősége nem nevezhető a legjobbnak, remélhetőleg holnapra már befut egy jobb verzió.
Alice (Milla Jovovich) tovább folytatja útját a bezombult világban, talál néhány túlélőt, akiket biztonságos helyre szeretne juttatni, ám ehhez át kell vágni magát néhány élőholton. Még szerencse, hogy szövetségesekre lel, visszatér Claire (Ali Larter) és Jill Valentine is feltűnik (Sienna Guillory). A forgatókönyvet Paul W. S. Anderson dobta össze, majd úgy döntött, hogy maga rendezi meg a filmet.
Rodrigueznek ajánlották fel a Deadpool rendezését
A Deadpool rajongóinak többsége bizonyára kiakadhattak a Wolverine filmen, ugyanis a figurát teljesen kiherélték a produkcióban. Ezek után mindenki joggal tehette fel a kérdést, hogy mi lesz így a Deadpool mozifilmmel? Lauren Shuler Donner persze próbálta nyugatni az embereket, elmondása szerint a produkcióval majd helyreteszik azt, amit elcsesztek. Később a figura megalkotója, Rob Liefeld találkozott a filmkészítőkkel és leírta, hogy ezúttal az öngyógyító képességgel rendelkező zsoldos ezúttal kosztümben lesz látható és áttörik azt a bizonyos falat, azaz a főhős tudni fogja, hogy ő cska egy képregényfigura/mozis szereplő.
Egy igen fontos dolog azonban még hátravan, szerezni kell a projekt élére egy rendezőt. A Fox stúdió nem is oly rég Robert Rodrigueznek ajánlotta fel a rendezői széket. Rodriguez produkciós cége és a Fox jó munkakapcsolatot ápol egymással és a stúdió lépése azt jelenti, hogy teljesen elégedettek a Predators filmmel és a Machete-vel, előzőnél Rodriguez producerként, utóbbinál rendezőként is részt vett, korábban pedig A majmok bolygója előzményeit bemutató tervezetet bízták volna rá. Rodriguez még nem mondott igent az ajánlatra, jelenleg gondolkodik a válaszon.
Rodriguez a nyáron lát hozzá a Kémkölyök 4-hez, aztán elviekben rá fog érni, hiszen a Sin City folytatására még várnunk kell, a Vörös Szonja pedig nem ő fogja dirigálni, a Jetson család mozis változatát pedig már lemondta.
Ő itt Mr. Black
A Ragadozók rendezője, Antal Nimród elárulta, hogy filmjében három új Predatort is láthatunk ezek közül az egyiket Mr. Blacknek nevezték el, róla láthattok néhány képet alább, tehát nem olyan lények lesznek, akik otthon főzik a teát a többieknek. Eléggé szomorú, hogy a forgalmazó itthon csak augusztus 19-én mutatja be a produkciót, de legalább addigra nagyjából képet kaphatunk arról, hogy megéri-e elmenni moziba vagy pedig…megvárjuk míg leadja a tévé.




Ezek után következzen még két kép, az egyiken éppen az úrlények vérebeit veszik szemügyre, a másikon pedig a jakuza fickó száll szembe az egyik Predatorral.


Képregényes pletykák
Az X-Men: First Class jövőre kerül a mozikba, és egyelőre csak a biztos, hogy James McAvoy formálja meg Charles Xavier professzort, illetve hogy Michael Fassbendert szeretnék megnyerni a fiatal Magneto szerepére. Most arról lehet hallani, hogy Amber Heard lehet Mistique, míg Rosamund Pike nem Emma Frost bőrébe fog belebújni, hanem Moira McTaggertet fogja játszani.
Az Ultimate Spider-Man képregényszéria elindítója, Brian Michael Bendis írhatja a Venom filmet. Korábban Rhett Reese és Paul Wernicket kérték fel arra, hogy papíron mutassák be elképzeléseiket egy lehetséges Venom produkcióval kapcsolatosan, de ez még azelőtt volt, hogy a stúdió úgy döntött, hogy újraindítja a franchise-t.
Step Up 3D magyar poszter
Az elmúlt néhány év alatt készült pár táncos produkció, a Vezet a ritmus nem hozta a vártakat Antonio Banderas ellenére sem, a Hölgyválasz Jennifer Lopezzel nem szerepelt rosszul ugyan a kasszáknál, de mégsem tervezték be a folytatást, ám a Honeynak hamarosan befut a második része. A Hajlakk kapott volna egy sequelt, ám nemrég kiderült, hogy ebből nem lesz semmi. Viszont a Step Up elég szépen muzsikált, már a harmadik felvonásnál jár a franchise, ezúttal 3D-ben támogatják meg a produkciót, az előző részekből sem Channing Tatum, sem Briana Evigan nem tér vissza.

A posztert a premierfilmekről szedtem.
