Egy remake, egy folytatás és egy könyvfeldolgozás indult harcba az első helyért, ám ezek közül csak az egyik erőltette meg magát annyira, hogy kicsit megizzassza az Eredetet, Christopher Nolan filmje újra a hétvége éllovasa.
A Dilisek vacsorája francia vígjáték hollywoodi verziója, a Gyógyegér vacsorára (Dinner for Schmucks) pénteken az első helyen végzett, ám összesítésben a víkenden csak a második pozíciót tudta megkaparintani. Pedig a műfajban járatos és ismert gárdát toboroztak össze a produkcióhoz, Jay Roach gyakorlott vígjátékrendező, Paul Rudd és Steve Carrell eddig is nézők rekeszizmainak a megdolgozásán fáradozott. Ebben az évtizedben Roach ennél csaj jobban tudott kezdeni, az Apádra ütök (Meet the Parents), a folytatása és a harmadik Austin Powers is többet tudott felmutatni, mint a 23 millió dollár. Carrellnek is voltak már ennél sokkal jobb nyitányai, ezen a szinten a Párterápia (Date Night) kezdett 25,2 millió dollárral és 98,4 milliónál jár eddig, Ruddra pedig a 20 millió alatti indulás a jellemző, a Példátlan példaképek (Role Models) 19,1, míg a Spancserek (I Love You Man) 17,8 milliós hétvégével kezdte pályafutását, előbbi 67, utóbbi 71 millió dollárig jutott. Szóval ezek alapján nem lesz bukta a produkció és az esélye is megvan arra, hogy 100 millió közelébe eljusson, de a 80 millió sem számítana rossz eredménynek.
Zac Efron a High School Musicallel világhírnévre tett szert, bár ezt az imidzsét azért próbálja ledobni. A Megint 17 (17 Again) vígjátékkal még a tini csajokat próbálták becsábítani a mozikba, a Me and Orson Welles esetében már több kritikus is úgy vélte, hogy némi színészkedést is képes volt felmutatni, erre pedig szükség is volt a Charlie St. Cloud romantikus dráma esetében is. A 12,1 milliós nyitány nem mondhatni, hogy jónak számítana, ugyanis évekkel ezelőtt Burr Steers könyvének a megfilmesítési jogait több stúdió is magáénak akarta tudni, de az Universal jött ki győztesen és 44 milliót áldozott a drámára. Esélye lenne, hogy szép eredményt tudjon felmutatni, ám a célközönség a negatív kritikák hatására hanyagolni fogja a filmet, a recenziók negyede értékelte az alkotást pozitívan.
9 évvel ezelőtt a Kutyák és macskák (Cats and Dogs) szórakoztató film volt, ráadásul világszerte 200 millió dollárt termelt a kasszáknál. Azonban mindenki meglett volna a folytatás nélkül, a produkció nem vált kulttá, de még csak nem is emlegették igazán az eltelt időszak alatt. Ám valaki úgy gondolta, hogy megéri belefeccölni 85 millió dollárt és egy plusz dimenzióval is megtoldották a Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore címre hallgató második részt. A stúdió nagyon bízott benne, hogy áramlani fognak az emberek az alkotásra, több, mint 3700 helyen vetítették a művet, ám a közönséget hidegen hagyta a film, ami csak 12,5 milliót kapart össze. Az első felvonás 21,7 millióval kezdett és 93 millióig húzta, amire a folytatásnak esélye sincs. A Rotten Tomatoes-on 15 %-os az átlaga, az imdb-n egyelőre kerek 3 csillaga van.








A Halálos fegyver 5 (Lethal Weapon) folytatását régóta tervezgetik, ám már a negyedik felvonásra is csak nagy nehezen sikerült megnyerni Mel Gibsont, aki akkor még nagy sztárnak számított, de egy jó zsíros fizetési csekk megtette a magáét. A következő rész is Gibson miatt hullott darabokra, pedig Shane Black hozzálátott a forgatókönyvhöz és úgy volt, hogy ő is fogja megrendezni a filmet. Mivel Gibson eléggé visszautasító volt, azt próbálták elérni, hogy két fiatal színészt tesznek meg főszereplőnek és ebben Murtaugh és Riggs csak mellékszereplők lett volna, ehhez pedig próbálták megszerezni Gibson beleegyezését is, ami nem jött össze. Később Richard Donner, a tetralógia rendezője elmondta, hogy írtak egy nagyon jó szkriptet, ám Joel Silver producernek ez nem tetszett, ráadásul ezúttal a szolgálataira sem tartottak volna igényt, ezért utasította el Gibson a felkérést, mivel ezúttal nem ő rendezte volna.
Guillermo Del Toro miután felállt a Hobbit rendezői székéből ismét temérdek filmtervvel vette körül magát, ezek közül az egyik a Van Helsing volt, aminek a producere Tom Cruise lett volna és a főszerepet is valószínűleg eljátszotta volna. Del Toro azonban úgy döntött, hogy H.P. Lovecraft művét, Az őrület hegyei filmváltozatát fogja megcsinálni és magára hagyta a Van Helsing projektet, az indokot nem tudni, bár mivel Del Toro tengernyi filmet szeretne tető alá hozni biztosan szelektált és úgy döntött, hogy ezt inkább kihagyja, de az is benne van a pakliban, hogy az Universal nem akar várni a rendezőre és inkább mással csináltatja meg a produkciót, mindenesetre Cruise még mindig kitart a szörnyvadász kalandja mellett.
Steven Spielberg évek óta szeretné megvalósítani a Lincoln filmet, de a forgatás kezdete még elég távolinak tűnik, a rengeteg változtatáson átesett forgatókönyvet jelenleg Tony Kushner írja át. E közben Robert Redford is nekilátott egy Lincoln produkciónak, amelynek története az elnök körüli merénylet és az azt követő tárgyalás körül forog. Spielberg még tavaly elmondta, hogy őt egyáltalán nem zavarja, hogy Redford is egy Lincoln filmen munkálkodik, ugyanis ez teljesen másmilyen lesz, mint a saját verziójuk és reklám szempontjából még jól is jöhet számukra. A Spielberg-féle tervezethez sikerült megnyerni Liam Neesont, aki már elég régen a fedélzeten tartózkodik, ám többé már nem részese a produkciónak. Neeson a GMTV-nek árulta el, hogy biztosan nem fogja eljátszani Lincoln elnököt, a színész nem indokolta döntését, talán megelégelte már a sok várakozást és egyébként is tele van munkával, más részről úgy tűnik, mintha soha nem is akarna elkészülni az alkotás. Neeson egyébként Lyndon B. Johnson elnököt is megformálhatta volna Lee Daniels drámájában, a Selmában, azonban ebből se lesz semmi, mivel a forgatáshoz szükséges összeget nem sikerült összeszedni.